Mama surogat? ce parere aveti?

by: lily_bruneta
Dupa 4 FIV (fertilizari in vitro) m-am gandit sa apelez la mama surogat. Sunt disperata nu stiu ce sa fac. Sotul meu este makedon, traditionalist convins dintr-o familie conservatoare. nu ar accepta niciodata un copil infiat. Soacra mea a spus odata ca cei care infiaza copii nu stiu in ce se baga. La batranete acei copii pot sa le dea in cap parintilor. Daca nu o sa aveam un copil, socra e capabila sa ma desparta de sotul meu. Stiu ca undeva in Europa exista si legislatie pentru mama surogat. Ma gandeam sa plec cu sotul in alta tara unde sa stam un an, si apoi sa venim cu bebe in Romania. Iar socrii mei pot sa-i faca cate analize vor, pentru ca din punct de vedere genetic va fi copilul nostru. Sunt disperata..nici nu stiu ce sa fac...

semida

semida

Linisteste-te..

05 Oct 2008, 17:42

Cuplurile apeleaza la o mama-surogat dupa ce au incercat toate celelalte metode de conceptie, fertilizare in vitro, inseminare artificiala.
Dupa 4 FIV-uri,iti mai ramane inca inseminarea artificiala,o alternativa mai putin invaziva si mai confortabila decat FIV.
Totusi,eu te-as sfatui altceva:
-am citit si rascitit mesajul tau si in afara ca esti f.indragostita,se pare ca esti si f "oarba"(scuza-ma te rog)
Tu tremuri ca o varga in fata soacrei in primul rand.
Nu arati nici un pic de demnitate si astfel la orice mica dorinta neamplinita a soacrei,te faci praf sa rezolvi disperata totul,de frica sa nu te desparta soacra?
Tu te auzi mai fat-o ?
Dupa parerea mea,se prea poate ca sa ai probleme mari dupa ce o sa ai copilul.
Poate soacra vrea sa ti-l cresca dupa regulile ei stricte, intepenite, rasucite si dure.
Te-ai gandit la asta?
Te-ai putea razvrati impotriva ei?
Cred ca nu !
Unde ti-e personalitatea?
Tu ai probleme mult mai mari,draga mea.
Cum ai putea sa ai un bebelus,cand starea ta pshihica si emotionala este asa subreda?
Ai nevoie de liniste sufleteasca intai,de mangaiere si incurajare si decizia daca,cum si cand o sa ai copii este numai a ta
Esti pregatita ?

Acest site foloseste Cookies. Prin navigarea pe acest site, va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor.
Mai multe detalii despre Cookies!