Forum » Casatorie » cum iti dai seama daca se gandeste la alta femeie?

cum iti dai seama daca se gandeste la alta femeie?

by: laura_irina
buna ziua
nu am mai intrat de mult in discutii insa acum simt nevoie sa-mi inpartasesc "sentimentele"cu voi.intrebarea mea era cum iti poti da seama daca el se gandeste la alta femeie sau este vorba doar de imaginatia care iti joaca feste.
mai concret sa va povestesc cate ceva despre mine ca sa intelegeti cum am ajuns la aceasta concluzie:m-am casatorit anul trecut in septembrie si in acelasi timp eu si sotul meu suntem si colegi de munca(nu ne-am cunoscut la locul de munca ).una dintre colegele mele are foarte evident un conportament schimbat in preajma sotului meu ,parerea mea este ca el observa asta si nu stiu cat ii este de indiferenta.azi de exemplu eram la masa si a venit ea sa-i dea un telefon si am observat o atingere de maine care dupa parerea mea nu era deloc necesara.nu stiu cum sa gestionez aceasta situatie ,daca incerc sa vb cu el despre asta cu siguranta va spune ca sunt paranoia si aberez.daca aveti o parere cu privire la aceasta situatie va rog sa-mi scrieti pentru ca eu vad cum imi schimb comportamentul fata de el si asta ne va afecta relatia dintr-o prostie.

sfaturinet

Discuta cu el

08 Mar 2013, 11:59

Daca discuti cu el iar el este intelegator (adica, tine la tine si ii pasa de ceea ce simti) nu va zice deloc ca aberezi. Te va intelege si va tine cont de parerea ta. Zi-i ca nu iti place sa il vezi in preajma ei si ca vrei sa o ignore pentru ca te deranjeaza cand se apropie. Itr-adevat, si mie mi se pare ca o atingere de mana nu este normala intre colegi de munca. Chiar am scris un articol despre asta de curand - http://sfaturi.net/sfaturi-dragoste/cum-aflii-daca-te-inseala-si-cum-scapi-de-gelozie/

Mesaje noi in forum
Alatura-te echipei Sun!
by: Alexandra1
Stiu ca poate fi un subiect delicat si controversat, dar traim niste vremuri des...
despre argan
by: nicolae.vicentiu
Am gasit acest forum si am citit majoritate postarilor si doresc sa va aduc la c...
uleiul original
by: araganbio.house
Import direct din maroc fara alti intermediari acest ulei miraculos ,pe langa ac...
rugaminte
by: yadoon
te rog ajuta ma cu nr de telefon al doamnei clarvazatoare la care ai fost. iti m...
piticot
by: lililascar
Al meu joaca piticot, gameboard, nu pe calculator. Vin prieteni in vizita si se ...