Forum » Casatorie » cum iti dai seama daca se gandeste la alta femeie?

cum iti dai seama daca se gandeste la alta femeie?

by: laura_irina
buna ziua
nu am mai intrat de mult in discutii insa acum simt nevoie sa-mi inpartasesc "sentimentele"cu voi.intrebarea mea era cum iti poti da seama daca el se gandeste la alta femeie sau este vorba doar de imaginatia care iti joaca feste.
mai concret sa va povestesc cate ceva despre mine ca sa intelegeti cum am ajuns la aceasta concluzie:m-am casatorit anul trecut in septembrie si in acelasi timp eu si sotul meu suntem si colegi de munca(nu ne-am cunoscut la locul de munca ).una dintre colegele mele are foarte evident un conportament schimbat in preajma sotului meu ,parerea mea este ca el observa asta si nu stiu cat ii este de indiferenta.azi de exemplu eram la masa si a venit ea sa-i dea un telefon si am observat o atingere de maine care dupa parerea mea nu era deloc necesara.nu stiu cum sa gestionez aceasta situatie ,daca incerc sa vb cu el despre asta cu siguranta va spune ca sunt paranoia si aberez.daca aveti o parere cu privire la aceasta situatie va rog sa-mi scrieti pentru ca eu vad cum imi schimb comportamentul fata de el si asta ne va afecta relatia dintr-o prostie.

sfaturinet

Discuta cu el

08 Mar 2013, 11:59

Daca discuti cu el iar el este intelegator (adica, tine la tine si ii pasa de ceea ce simti) nu va zice deloc ca aberezi. Te va intelege si va tine cont de parerea ta. Zi-i ca nu iti place sa il vezi in preajma ei si ca vrei sa o ignore pentru ca te deranjeaza cand se apropie. Itr-adevat, si mie mi se pare ca o atingere de mana nu este normala intre colegi de munca. Chiar am scris un articol despre asta de curand - http://sfaturi.net/sfaturi-dragoste/cum-aflii-daca-te-inseala-si-cum-scapi-de-gelozie/

Realitatea.net
Valentina Pelinel, la un pas de accident din cauza unei poze de Facebook
Mariana Nicolesco a slabit enorm de mult
Horoscopul zilei de luni, 2 martie. Ce rezerva astrele fiecarei zodii
Ziare.com
Madonna: Cum indraznesti? Nu am facut asta nici cand eram adolescenta
Ce-a pierdut Lewis Hamilton... Pictorial incendiar cu Nicole Scherzinger (Galerie foto)
Sunt gemene, dar mai diferite nu se poate (Foto)
Click.ro
Bălanco, până și fina ta te-a trădat! Andreea Antonescu s-a «aliat» cu Misty şi Keo
FOTO A luat Oscarul, acum umblă cu pantalonii în vine pe stradă
EXCLUSIV Mihai Trăistariu: «M-am sărutat cu Gina Pistol în junglă»
Eva.ro
EXCLUSIV Calin Goia: ¬La Eurovision, vrem sa fim mai sus de locul doi¬
Sanatate: 5 trucuri esentiale ca sa fii in forma toata ziua
Un altfel de team building. Cum sa te distrezi cu muay-thai si hipnoza
Copilul.ro
5 tratamente naturiste pentru unghii
4 raspunsuri pentru cele mai grele intrebari ale copiilor
14 utilizari inedite ale uleiului de masline
RomaniaTV.net
Un actor drag romanilor a murit dupa un tragic accident. Avea 46 de ani...
STENOGRAME INCENDIARE in cazul UDREA: "M-a intrebat daca sunteti amanti". Raspunsul...
Scrisoarea unui elev, pentru o colega. Modul superb in care acesta a ales sa-si exprime dragostea
SfatulMedicului.ro
Ciclul menstrual
5 alimente ce trebuie incorporate in dieta
Regim de ingrasare
Evz.ro
O DIETA cum nu s-a mai vazut. Gestul care te face sa nu te mai gandesti la mancare
Personalitatile in CARICATURA. Nici Leonardo da Vinci n-a fost strain de acest gen| GALERIE FOTO
Cel mai NESIMTIT sofer din Bucuresti. Este incredibil unde a parcat BOLIDUL de LUX