Forum » Celibatari » DE CE MI-E FRICA SA INCEP O RELATIE NOUA?

DE CE MI-E FRICA SA INCEP O RELATIE NOUA?

by: red_angel88
Mi-e frica adica nu sa ma ascund sub masa, sau de barbati... Dar mi frica, am o frica :D...

Eu am avut o relatie de lunga durata, 4 ani mai exact, si au fost vreo 2 tipi care mi-au dat intalnire si eu i-am refuzat dar fara sa am un motiv intemeiat si nu pot sa zic ca nu aratau bine... sau ca nu erau respectuosi...
Pur si simplu cred ca am intrat in panica!
Eu niciodata nu am fost la intalniri din astea planificate intre mine si fostul totul a fost foarte natural eram vecini iar eu eram prietena cea mai buna a sorei lui eram in gasca cu s-ar zice...

Acum fac salsa adica incerc sa socilaizez cu cat mai multe persoane dansul ma ajuta sa ies din starea asta de leguma :D in care sunt si ma simt vie si zambesc fara sa ma fortez...

De ce mi asa de frica deci?

outofway

:))))

03 Iun 2011, 03:57

acum am vazut data postarii.... cam tarziu m-am trezit si eu la realitate...
totusi in caz ca vezi mesajul meu, intra si spune-mi cum ti-a mers.

outofway

Tot raul in bine!

03 Iun 2011, 03:52

Din dorintza de a gasi oameni care sa ma ajute sa scap de acelasi necaz din acelasi "film", am dat de tine care mi-ai si dat o idee minuntata... dans 8->.
Diferenta dintre cazuri e ca eu deja am inceput o relatie cu un alt baiat.
Reticenta pe care am avut-o la inceput pentru baieti s-a transformat intr-o teama de anumite sentimente care ma incearca din nou... Mi-e greu dupa 5 ani in care am crezut ca voi trai cu un om pana la "adanci batraneti" sa mai cred acum in dragoste...
Dar deh, timpul le va rezolva pe toate, o sa vezi cum toate intamplarile astea care ne framanta o sa capete un sens. Nimic pe lumea nu se intampla fara un scop anume sau "nimic nu se pierde, totul se transforma!":)))(cum ne "minteau" odata pe la scoala )"
Optimismul e cel mai bun prieten in zilele noastre si daca reusesti sa-ti pastrezi zambetul zic ca esti o fericita!

Eva31

Poate pentru ca ai fost mintita de prea multe ori?

03 Apr 2011, 20:13

Ai si motive sa fii prudenta in ceea ce priveste o relatie, mai ales ca nu prea exista mult barbati sanatosi la cap. Asa ca, fii prudenta pe viitor si da-i dracu pe toti, ca nu merita nici unul sa investesti emotii si incredere si sentimente in ei.

Stoe

frica asta [continuare]

06 Iul 2010, 02:28

Frica pe care o ai, o avem toti, pt ca nu ai cum sa nu te gandesti "oare nu mi se poate intampla la fel si cu tipul/tipa asta ?!?" ..

Sincer, ma bucur ca exista aceasta frica, daca nu ar fi, am fi exact ca si caii cu obloane pe ochi .. si am merge inainte indiferent de situatie, ceea ce nu e bine. Deci frica, uffa iar ma repet :p .. te pune in paza .. iti readuce aminte anumite momente nasoale, pt ca inainte de a face un pas, sa-l gandesti bine.

Stoe

frica asta

06 Iul 2010, 02:13

stii, si eu am avut o relatie de 3 ani jumate, dupa care am suferit enorm .. timp de 2 ani nu m-am putut atasa de nici o fata. Ma intelegeam foarte bine cu toate fetele cu care intram in contact, dar degeaba, nu exista acea scanteie. Nu e de ajuns ca tipul/tipa sa arate bine. Poate arata superb fizic, poate avea un zambet fermecator, poate avea o dantura demn de invidiat, iar sub "coaja" sa nu merite nici buna ziua sa-i dai.

Deci, parerea mea e ca tu sa interactionezi cu cat mai multa lume, indiferent ca sunt fete sau baieti, sa discuti cu ei orice, mai putin problemele intime :)

Stau si ma gandesc de multe ori, cum exista atatea probleme .. si mai ales ca sunt atatea fete ... si am si eu la randul meu aceleasi probleme :))

Sunt optimist din cale afara .. poate asta e problema mea :)

seagull

stii...

27 Feb 2009, 13:51

daca ei ti-au dat intalnire puteai sa iesi cu ei macar asa, de socializare. nu trebuie sa se intample nimic la o intalnire - iesiti, beti un suc, vorbiti, apoi papa ;) daca ai incerca sa nu le mai privesti ca niste intalniri efectiv, ci ca pe niste iesir in oras cu un amic/cunostinta ar decurge mai usor. e normal sa iti fie putin frica acum, esti totusi tanara si ai timp. gandeste-te cum este pentru anumite femei, la 35 de ani dupa 15 ani de casnicie. resocializarea se face mult mai greu... dar se face

softroots

cu placere

26 Feb 2009, 16:11

nu stiu prea multe despre dans, dar tango-ul e pentru sufletul meu. as dansa peste tot. stii, e mai personal, adica nu poti sa dansezi cu oricine si asta ti-am urat, de fapt, sa gasesi curand pe acel cineva cu care sa dansezi tango. s-ar putea ca tango-ul sa se potriveasca mai mult firii mele si corpului meu, asa cum salsa poate fi mai potrivit pentru tine. nu prea conteaza ce dans e cat timp nu te mai gandesti la nimic altceva, nu ? acum, ladybug si ynna000 au dat niste sfaturi bune si extind mersi-ul asupra lor. nu poti sa te bucuri de viata cu mintea. mintea judeca si da verdicte. daca o lasi sa-si faca de cap, adica sa-ti faca tie, incepe sa spuna - nu vreau asta, nu-mi place asta. stii indemnul: asculta-ti inima ?. uite, eu trebuie sa las mintea pe primul loc atunci cand lucrez, dar ii aduc des aminte ca doar i l-am inchiriat, vad lucruri care ma amuza si zambesc. nu uita sa zambesti

red_angel88

mersi

26 Feb 2009, 11:08

poate ca ai dreptate, poate inima mea inca nu s-a vindecat :). tango-ul nu e de mine
eu sunt mai vioaie. salsa mi-a intrat la inima... sincer ii un dans senzual care ma provoaca sa fac miscari pe care inainte nu cred ca le-as fi facut :D. oricum si asa ma fac porodic cand le fac :P. dar presupun ca asta face parte din farmecul meu personal apoi o sa vina vremea cand nu o sa ma rosesc pt ca ma voi obisnui cu ideea nu? chiar daca sunt mai retinuta incerc cat de cat sa ma descui dar ii destul de greu...

softroots

cica timpul vindeca (?!)

25 Feb 2009, 20:29

da, nu te grabi, regaseste-ti viata personala si socializeaza. e mai important sa reinveti sa te bucuri singura de viata decat sa depinzi de altcineva pentru asta. apoi, o sa poti pune alaturi de acel altcineva, in comun si in masura egala, bucuria de a trai in relatie si impreuna o sa faceti lucruri pe care nu le poti face de una singura. o sa fie bine. frica poate sa fie doar o reactie a inimii care spune "hei ! nu vezi ca inca ma doare ? mai lasa-ma si tu". da-i pace o vreme. sper sa auzim curand ca ai trecut la tango, stii tu

ynna000

...

25 Feb 2009, 19:29

trebuie sa incerci sa scapi de timiditatea asta si sa incerci sa treci incet incet de problema asta... atunci cand mai ai ocazia sa iesi cu vreun baiat incearca sa o iei totul incet incet... fara graba... k sa prinzi din nou focul unei intalniri si astefel vei fi preocupata sa fie totul cat mai perfect si o sa uiti de problema asta indata.

ladybug

pai este oarecum normal

25 Feb 2009, 14:36

mai este si timiditate. si tocmai pentru ca iti faci prea multe ganduri inainte, cum o sa fie, ce o sa spui, o sa te sarute sau nu. atunci cand o sa vina ceva natural insa o sa vezi ca nu e chiar asa de greu.
sunt in aceeasi situatie ca si tine, dupa o relatie de 4 ani, si credeam ca am uitat sa atrag un barbat, cum se merge la intalniri etc. dar incet incet invat din nou... insa, si in cazul meu, prumul barbat cu care am fost dupa fostul s-a intamplat pur si simplu, n-a fost nimic planificat.

Subiecte noi in forum
TOBOGANE , TOPOGANE
by: giganteadvertising
http://www.etobogane.ro/• Descriere : Suntem cel mai important producator intern de echipamente destinate spatiilor de joaca de la produs...
De unde pot cumpara o masa de infasat buna?
by: oana_678
Mamici,ma ajuta si pe mine cineva cu o recomandare de masuta de infasat? Am cumparat deja una de la kidsshop,dar nu sunt deloc multumita.a ...
CUMPAR ABILIFY . 0747462606.
by: megabittte
CUMPAR ABILIFY . 0747462606.
CUMPAR ARANESP .0747462606.
by: megabittte
CUMPAR ARANESP .0747462606.
Joy Speed Fitness fura banii clientilor
by: roxrox24
In urma cu ceva timp, am cazut in plasa celor de la JOY SPEED FITNESS joyspeedfitness.ro - companie promovata de siteul dumneavoastra. Am cu...
Mesaje noi in forum
Berbecul - Iubire, casatorie, sex
by: crisbal
Mai multe despre BERBECI:

http://astrologus.ro/?p=260
BERBEC - Iubire, Casatorie, Sex

BERBEC – Iubire, Căsătorie, Sex

reusita
by: anutza90
Nici eu nu am slabit la inceput foarte mult si eram destul de dezamagita,insa pa...
Fertilizare in Vitro
by: oana_678
Buna, te inteleg perfect liliana si povestea mea este asemanatoare, insa intr-un...