Femeile Fecioara

by: raluk
Cu exceptia unei prietene ale mele foarte vechi, care este o mare exceptie de la regula, femeile din zodia Fecioara mi se par cele mai nesuferite si intolerante fiinte de pe planeta. Se cred cumva superioare celorlalti, nu sunt capabile sa comunice cu cei din jur deoarece acestia sunt deja catalogati drept inferiori in ochii ei, sunt capabile sa calce pe cadavre ingrozitor de usor si in relatiile de cuplu sunt teribil de egoiste. Sau am intalnit eu numai femei nebune, care intamplator mai erau si in zodia Fecioara?

anabatr

anabatr

Despre fecioara

21 Aug 2017, 10:05

Am si eu o prietena in zodia fecioara si e ok. Dar asta pentru ca suntem amandoua femei si nu avem divergente prea mari. poate ar trebui sa intreb un baiat cum e ea cu adevarat. dar gasesti pe zodiacool.ro informatii legate de zodii. mie imi place foarte mult ce scrie acolo. Imi citesc horoscopul zilnic

babygirl23

babygirl23

sunt fecioara

07 Sep 2011, 17:11

mai..ce sa zic??eu sunt fecioara...nu stiu daca e o regula general valabila,nu cred..eu recunosc sincer...sunt o persoana foarte foarte sociabila9mi se spune foarte des),nu pot spune k am multi prieteni,pentru k acestia se intalnesc greu,am multe cunostinte,amici..iar putinii prieteni pe care ii am ma considera un om extraordinar,pe care se pot baza...cateodata recunosc ca sunt rautacioasa in relatia de cuplu,pentru k sunt o perfectionista inraita,nu sunt deloc egoista,nu as calca pe cadavre sa ajung unde vreau,din contra,vreau doar sa pot sa muncesc sa ajung cat mai departe prin fortele proprii..nu ma consider superioara celor de langa mn,nu sunt rasista,dau tututror un vot de incredere si incerc sa iau ca atare toata lumea din jurul meu..nu ma consider si nu voi fi niciodata perfecta..

alinne

alinne

hm...

29 Aug 2010, 12:41

Cunosc,sau mai bine zis am cunoscut o femeie fecioara de vreo 15 ani de zile incoace,ocazie cu care in ultimii ani fie pe mess sau vazandu-ne,m0am cam lamurit ce fel de om este.Fecioarele care se regasesc aici(fara ofensa)cu sinceritate postati parerile voastre vis-a-vis de observatiile mele de mai jos!Asadar FEMEIA FECIOARA:cuceritoare(nu neaparat frumoasa),obsedata de propria imagine,mereu nemultumita de felul in care arata,recurge la tot felul de lucruri pentru a o face mai atragatoare(tipsuri,par blond din ce in ce mai deschis...samd)foarte critica,excesiv de critica,atenta la cele mai mici detalii facand o obsesie din asta,superioara fata de ceilalti(credinta ei interioara dar nu neaparat adevarata),viseaza cai verzi pe pereti,cauta relatia perfecta si crede ca are o astfel de relatie,se considera seducatoare dar uneori e penibila aratand asta,egoiste...superficiale.Pun mult accent pe aspectul fizic,pot cuceri un barbat cu aspectul lor fizic placut,agreabil,ingrijit desi nu sunt femei frumoase dar lucrul aceste nu va dura o vesnicie.Barbatul se va indragosti de femeia fecioara insa pe masura ce o descopera va realiza ca doar s-a indragostit...va simtiti?

sagetzica

sagetzica

virgo

17 Mai 2009, 03:50

hello there! Miriam, ceea ce detesti, te enerveaza,te plictiseste, nu suporti la ceilalti se regaseste si in tine...ceilalti functioneaza ca o oglinda,si inauntrul nostru, noi avem fiecare trasatura impreuna cu opusul ei polar.este ca un aspect mascat, sau umbra, cum spune Carl Jung(umbra care ai prefera sa nu fii). odata acceptata trasatura, asumata, poti fii intreg.in fine, ele sunt nocive numai cand sunt reprimate :) apoi unele aspecte te si protejeaza in viata.
Gabri, in mesajul tau exista deja etichete pe oameni: prosti, superiori,etc,etc,etc.. :) eu ma bucur de ei asa cum sunt,si dc vor un sfat"critic constructiv" ,il dau cu mare placere.uitam cu totii, ca noi criticam constructiv! cu drag :))) Pot sa recunosc ca sunt egoista:cateodata ma simt neiubita..asta pt ca ma astept sa primesc mai multa iubire de la ceilalti. sa traiesti prin altii, si sa te superi ca nu iti dau, este o dovada de egoism. altfel,sunt entuziasta,increzatoare,senina,un pic nerebdatoare,pasionala,umanista..si femeile acelea de care vbea Raluk treceau printr-o perioada mai proasta :D

adeline18

adeline18

cred ca

14 Oct 2008, 22:20

ai intalnit numai femei nebune :-p.. cunosc multe fecioare..si eu sunt inclusiv una dintre ele..si vreau sa spun ca nu suntem egoiste deloc, ba chiar in dragoste facem totul pt cealalta persoana...nu ma regasesc deloc in cele spuse...

yo_danutza

yo_danutza

aiurea...

12 Feb 2007, 21:36

fecioarele nu sunt asa...poate doar putin egoiste, dar sa calce peste cadavre... no way! ... desi ... p0ate ca exista si exceptii...:P

larisa_

larisa_

brrrr

26 Sep 2006, 22:15

mi s-a facut pielea de gaina cand am citit mesajul asta..sunt fecioara iar dak as corespunde descrierii cred ca as mai trai doar pana as termina de scris mesajul asta.. apoi as renunta singura la viata...n-am sa fac publicitate gratis zodiei ..iddea e ca lucrurile importante se descopera greu iar din pacate noi nu dispunem de diplomatia necesara pentru a afisa doar caliatile ...totusi recunosc ...e o zodie care in lipsa unui gram de inteligenta te supune riscului de a deveni insuportabil... norocul meu a fost ca am inteles unde e media si am incercat sa nu trec niciodata de limita in nimik ..sunt fericita asa cum sunt iar fericirea mea e construita din zambetul celor din jur..pupici

gabri

gabri

Femeia fecioara

08 Aug 2006, 09:40

Nesuferita si intoleranta nu sunt...superioara da. Foarte comunicativa numai ca nu am rabdare cu oamenii prosti. De calcat pe cadavre nici nu ma gandesc, egoista sunt dar nu exagerat. Nebunia e pt mine dar doar cand ma distrez...

raluk

raluk

Timide

16 Iun 2006, 17:39

uite acum ca ai adus vorba imi dau seama ca este posibil sa fie mai mult vorba despre neincredere in sine decat despre mandrie exacerbata

manina

manina

salut

16 Iun 2006, 16:05

poate sunt nesuferite dar au suflet bun
sunt uneori egoiste dar nici cgiar asa cum spui tu
eu sunt in aceasta zodie dar nas calca pe cadavre sa-mi ating un scop anume
fecioarele se pliktisesc repede si au tot timpul nevoie de ceva nou
nu stiu daca sunt neaparat increzute sau mai degraba timide si retrase.keep in touch

marianabrencu

marianabrencu

Femeile Fecioara

12 Iun 2006, 15:41

Probabil ca dupa cum scrii si tu ai intilnit
numai femei nebune.Eu sint din zodia Fecioarei si nu ma regasesc in caracterizarea facuta de tine. Am foarte multi prieteni la care tin foarte tare , cit despre egoism... detest egoistii.

Recomandari

Acest site foloseste Cookies. Prin navigarea pe acest site, va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor.
Mai multe detalii despre Cookies!