ce zodie s-ar impaca bine cu Gemenii ?

by: pisi
Voi ce credeti , cu ce zodii credeti ca se impaca f bine, sentimental si numai, nativii din Gemeni ? Eu as propune Varsator, Gemeni, Lei, Sagetatori, Berbeci si cam atat, ca dupa aceea spune lumea ca ne intelegem cu totii ! :)

anabatr

anabatr

Hmm

18 Aug 2017, 10:30

Ce zici de scorpion? eu sunt de parere ca ar merge o relatie intre gemeni si scorpion. poate ma insel dar gasesti pe zodiacool.ro mai multe informatii. Eu de acolo imi citesc horoscopul in fiecare zi

parerea mea

15 Mar 2007, 07:53

hello...parerea mea ar fii ca da gemenii sunt compatibilii cu varsatorii..io sunt geamana shi fostul prieten varsator duar a durat 5 ani relatia..io una ma inteleg bene cu toate zodille aproape..:))...shi da suntem deseori egoisti shi parshivi da cu cine merita..shi atunci cand iubim e neconditionat ..cine ne iubeste ar fii bine sa ne iubeaska ashea cum suntem .ptr noi nu e o problm...

alinaa

alinaa

tot

08 Ian 2007, 00:05

cu gemeni:lei,berbeci,sagetatori,varsatori si balantele...cel mai bine,din experienta.am un prieten de 30ani kre a avut o relatie de 5 ani cu o geamana(el fiind leu)si mi-a povestit asa frumos despre ea,zicea k s-au inteles atat de bine incat ziceau k erau una si aceiasi persoana.caracteristica asta o regasesc in relatia mea cu un sagetator(eu gemeni)

ana68

ana68

Hai si eu...

22 Nov 2006, 10:06

Uite ca si eu am viata de familie cu un geaman de 8 iunie...Citeam ce ati scris...eu sunt scorpioanca,dupa zodiac asta se cheama ca avem o relatie imposibila...insa practica spune (din experienta noastra) ca se poate si chiar foarte bine.
Nu imi place la el impulsivitatea si faptul ca ia decizii fara sa se gandeasca la consecinte...Cand declaram "razboi",ce ma enerveaza cel mai mult,e ca eu intradevar vreau sa clarific problema,sa o rezolv...in schimb el urla ,tipa,se exteriorizeza fantastic si dupa 5 minute vine si ma pupa de parca nici usturoi n-a mancat,nici gura nu-i miroase.Inca ma vede botoasa si ma intreaba ca ce am de sunt suparata,ii spun ca m-a ranit si face o moaca asa inocenta si intreaba cu ochii mari:"cine?eu?"Zau ca imi vine sa-i sparg capul...Insa din fericire nu imi place sa tin suparare si trec peste asta,in schimb nu uit...hehehehe...si platesc cu aceeasi moneda cand ii e lumea mai draga...Ma rog,una peste alta,e mereu schimbare si aventura,mereu ceva nou in relatia noastra ,lucru care imi place si nu prea ...dar nu e loc de monotonie...

pisi

pisi

Ana-Maria, daca atat Geamanul,

28 Feb 2006, 17:47

cat si Capricornul stiu sa lase de la ei si sa se adapteze la cerintele celuilalt intr-o oarecare masura , eu zic ca relatia voastra are sanse de reusita !
Problema cu Geamanul este ca nu e prea conservator din fire, pe cand Capricornul da !
Aici trebuie Geamanul sa lucreze, sa aprecieze si lucrurile astea cu valoare traditionala, sa invete sa-l asculte si pe tacutul sau timidul Capricorn, care nu prea le are saracul cu comunicarea !
El ca si Capricorn, trebuie sa inteleaga felul tau exuberant de a fi , sa-ti inteleaga comportamentul si sa ti-l accepte !
Deci, daca faceti compromisuri, relatia voastra are sanse de reusita !:)
Poate ne spui tu mai multe despre cum e relatia voastra cu adevarat, din punct de vedere zodiacal !
Te-am pupat !
P.S. Vezi ca exista aici pe site compatibilitati intre zodii !:)

anamaria_0906

anamaria_0906

Dar de Gemeni-Capricorn ce ziceti?

28 Feb 2006, 13:43

Cum vi se pare o relatie intre o EA-Gemeni si un EL-Capricorn?
Am citit pareri numai despre Gemeni+Fecioara/leu/berbec/varsator/sagetator, dar de Capricorni nu zice nimeni nimic? Eu am unul acasa si as vrea sa aud si alta parere.

pisi

pisi

Buna, Wyllma

27 Feb 2006, 11:51

Gemeni-Varsator e o combinatie cat se poate de fericita, deoarece atat unii, cat si ceilalti gadesc asemanator !
Am vazut cupluri fericite Gemeni-Varsator, chiar casatorii + copil , deci combinatia e cat se poate de stralucita, dupa parerea mea !
Iti doresc mult succes in relatie, si tine cu dintii de el, pt ca barbatii gemeni sunt niste specimene deosebite ! :)

wyllma

wyllma

salut!

27 Feb 2006, 11:10

Eu sunt o varsatoare care a cunoscut un geaman si pot spune ca ma inteleg foarte bine cu el.Simt o atractie magica si chiar si el sustine acelasi lucru! Sentimental vorbind! El este cel care ma povatuieste atunci cand sunt indecisa, imi aminteste tot timpul ca ma iubeste si vrea ca eu sa fiu fericita! Sper sa ramana asa si sa nu se schimbe pe parcurs! Scrieti-mi daca relatia varsator-gemeni va e cunoscuta si cat de departe se poate ajunge!

pami_bebe_girl

pami_bebe_girl

Parerea mea...din proprie experienta

23 Feb 2006, 17:08

Barbatii Gemeni sunt cei mai nebunatici baieti.eu sunt balanta...si sincera sa fiu am avut o relatie lungaaaa tareeee cu un Leu.La scurt timp dupa ce am terminat relatie,am ieist cu un Geaman...vreau sa va zic ca pt mine a fost pers care a stiut sa ma invete sa iubesc cu adevarat...si am facut atat de multe nebunii...incat si acum mai regret ca s-a terminat!Asa k...eu zic ca Gemeni+Balanta=ceva frumos!:x Poate va intrebati ca dc ne impacam asa de bine...de ce ne-am despartit?:( Ei bine...orgoliile...:(

pisi

pisi

Pt Cristian

21 Feb 2006, 13:15

ai tu o relatie cu o Balanta ? Ce-mi poti spune despre cat de mult va potriviti ?:))
Tu esti geaman, sau balanta, sau nici una , nici alta ?:))
Iti astept raspunsul, pa pa :))

panacristian

panacristian

compatibilitatea gemenilor

21 Feb 2006, 12:37

gemenii sunt compatibili cu balantele. asta este cel mai sigur.

pisi

pisi

Pe vremea lui Ceausescu

20 Feb 2006, 20:02

se numea Clubul Arhitecturii, daca nu ma insel, era locul de intalnire al studentilor de la Arhitectura ! Acum vin acolo tot studenti(majoritatea ), dar de la mai multe facultati, nu neaparat arhitectura, ca sa danseze , sa cunoasca alti oameni, sa piarda timpul etc !

pisi

pisi

Ella,

20 Feb 2006, 16:37

sunt de acord cu tine ! Incerc de multe ori sa ma abtin sa -i intreb pe cei de langa mine, ce zodie sunt, tocmai ca sa nu ma apuc sa ma gandesc la caracteristicile generale zodiei careia apartin !!!
Hai sa-ti povestesc ceva : cand l-am cunoscut pe actualul iubit, eram in Club A, si a venit la mine si m-a inviatat la dans . Si din vorba in vorba, am ajuns si la capitolul zodii, l-am intrebat ce zodie e, si el s-a codit, nu vroia sa-mi spuna ! Pana la urma mi-a marturisit ca e " zodia aia despre care se spune ca-s perversi si cu doua fetze, adica Gemeni" ! Stii ce i-am raspuns ? " Ai in fata ta o alta " perversa " dar una comunicativa ! " , si am inceput sa radem amandoi ! :)))
Cam atat de la mine !:))

ioana152003

ioana152003

va contrazic!!!!

20 Feb 2006, 16:20

eu am incerkt si barbatul leu,si balanta,capricorn,taur,rac,pesti,si sagetator.dar cu nici unul nu m-am simtit mai bine ca barbatul fecioara,el intradevar simt k ma completeaza,ca ma iubeste,k e bine totul,taurii si capricornii si sagetatorii mi se par cam infumurati,cu pestii si cu racii m-am mai simtit bine dar sunt prea dintr-o bucata,balantele prea copilarosi,iar leii prea independenti si fustangii.numai fecioara mi se pare sufletul meu pereche.si e si cea mai lunga durata cu el.1 an si 2 luni.pupici.asta e parerea mea de geamana

pisi

pisi

Treaba asta e pe bune

20 Feb 2006, 15:57

In joburile creative, te intreaba ce zodie esti !!! Nu intotdeauna, dar intreaba !:))

...

20 Feb 2006, 15:33

Atunci ii zici ca ai uitat.Si ca esti Balanta .. :)) Ei las,ca balantele sunt dragutze,finutze,elegante.Te va angaja pt teatrul facut si prestanta .. :)))))

raluk

raluk

Tareee

20 Feb 2006, 15:29

Deci cand ma duc la interviu pentru comunicare zic ca sunt Gemeni altfel zic ca sunt Berbec sau Scorpion. E nevoie de atentie la detalii sunt clar Fecioara si daca imi trebuie intuitie sunt Rac sau PEsti... Dar ce ma fac daca se uita la mine in buletin?:)))

pisi

pisi

Corect, Ella

20 Feb 2006, 15:21

M-ai facut sa zambesc, asa e , ai dreptate, batem prea multa moneda pe treaba asta cu ascendentul si compatibilitatea dintre zodii !
Ne omoram si noi timpul, ce sa facem ! :-P
Poate n-o sa crezi dar sunt tari in Vest unde angajarile se fac si-n functie de zodie ! Pe bune !
Sa-mi spui ce parere ai de asta ! :))

pisi

pisi

N-ar fi

20 Feb 2006, 14:30

o idee chiar rea ! :)))Eu doar mi-am spus punctul de vedere !:)))

pisi

pisi

Pt get_loose

20 Feb 2006, 12:55

Barbatii pesti mi se par niste barbati atragatori, inteligenti,sarmanti, dar vai, atat de tacuti ! Eu am o problema cu ei la capitolul comunicare, niciodata nu spun exact ce doresc ! Sau ce-i deranjeaza, asteapta ca tu sa intuiesti totul , si sunt mult prea sensibili, dupa parerea mea, dar si parsivi !
Am vazut cupluri de Gemeni- Pesti reusite pana acum, ce va fi in viitor , nu stiu !

get_loose

get_loose

postarea lui Pisi

19 Feb 2006, 22:12

"Hai sa-ti spun parerea mea legata de combinatia asta Gemeni-Fecioara !
Intr-o prima faza gemenii se inteleg f bine cu fecioarele , dar fecioarele sunt mult prea calculate si cu picioarele pe pamant decat gemenii ! Gemenii sunt haotici, ametiti, nu le place sa fie supusi nimanui ! E f greu sa tii un geaman langa tine ! Tu iti doresti dragoste totala( tu ca fecioara ), geamanului ii place sa flirteze ! Ceea ce probabil enerveaza fecioara ! Geamanului ii place sa calatoreasca, sa iasa din casa , fecioara e mai casnica ! Gemenii sunt cheltuitori, fecioarele au spiritul economiei in sange ! Fecioarele sunt rautacioase, sarcastice, Gemenii sunt oamenii aia "prosti de buni "!
Fecioara e interiorizata, geamanul e f sociabil, si-i place sa cunoasca oameni noi !
Din ce am vazut la prieteni, combinatia asta nu prea a mers , din pacate ! Gemenii si Fecioarele sunt mult prea diferiti, ca sa reziste mult timp impreuna !"

PERFECTA DREPTATE AI, pisi! Eu sunt Gemeni, sotul meu Fecioara! Si ai descris exact relatia noastra! Barbatul cu care am..."problema" este Pesti!

get_loose

get_loose

Parerea unei femei Gemeni

19 Feb 2006, 22:08

Cica o combinatie super buna ar fi Gemeni-Pesti, am cunoscut 2 tipi desi nu in relatii intime de durata. Gemenii sunt persoane independente, cu MAAAAAAARE chef de viata si e adevarat, cam nestatornici....deci casatorita de f putin timp si eu trec prin asta acum! Need heeeelp, advice..something
Despre relatia Gemeni-Gemeni, am o vorba: eu imi sunt detul! :-)))
Toate bune!!!

raluk

raluk

Tare faza Rodicutza

19 Feb 2006, 14:45

Si in final de asta v-ati despartit?

geaninab

geaninab

:))

18 Feb 2006, 17:44

pai daca i-ai zis sa faca ceva cu viata lui..el a facut:P

rodicutza_sadica

rodicutza_sadica

Parerea unei Leoaice

18 Feb 2006, 16:35

Am fost cam un an cu un tip din zodia Gemeni. Era un tip spumos, funny, de viata. M-am distrat cu eldar ma scotea din sarite nestatornicia lui. E un fel de pierde-vara cu potential de Bill Gates.

Ma rog, pana la urma, cam dupa zece luni in care ne-am distrat, eu tot am inceput sa il bat la cap sa se mai apuce si el sa faca ceva cu viata lui si in plus stateam mult la munca. A inceput sa iasa cu o asa zisa "amica", zodia Balanta. Asta int imp ce eu munceam.

pisi

pisi

Buna ,Geanina

18 Feb 2006, 13:01

Chiar am vrut sa te intreb mai devreme, daca nu cumva esti zodia Fecioarei ? Ai dat atatea detalii in postul tau, ca ametisem deja ! Fecioarele, am observat ca au mania detaliilor !:))
Hai sa-ti spun parerea mea legata de combinatia asta Gemeni-Fecioara !
Intr-o prima faza gemenii se inteleg f bine cu fecioarele , dar fecioarele sunt mult prea calculate si cu picioarele pe pamant decat gemenii ! Gemenii sunt haotici, ametiti, nu le place sa fie supusi nimanui ! E f greu sa tii un geaman langa tine ! Tu iti doresti dragoste totala( tu ca fecioara ), geamanului ii place sa flirteze ! Ceea ce probabil enerveaza fecioara ! Geamanului ii place sa calatoreasca, sa iasa din casa , fecioara e mai casnica ! Gemenii sunt cheltuitori, fecioarele au spiritul economiei in sange ! Fecioarele sunt rautacioase, sarcastice, Gemenii sunt oamenii aia "prosti de buni "!
Fecioara e interiorizata, geamanul e f sociabil, si-i place sa cunoasca oameni noi !
Din ce am vazut la prieteni, combinatia asta nu prea a mers , din pacate ! Gemenii si Fecioarele sunt mult prea diferiti, ca sa reziste mult timp impreuna !
Combinatii reusite de -ale fecioarelor cunosc cu taurii ! Poate ai noroc sa cunosti vreun taur !
Dar zodiile nu sunt totul, Geanina, conteaza si caracterul omului, care e dat de ascendent !:Dlol
Te-am pupat si ai grija de tine, pa pa !:))

geaninab

geaninab

:)

18 Feb 2006, 12:16

ei Pisi..ca te-am gasit si aici

am intrat la sectiunea asta deoarece el e in zodia Gemeni..oare se inteleg Gemenii cu Fecioarele?..m-ati cam facut geloasa umpic deoarece sora mea e balanta..poate ar trebui sa le bag o vorba buna :))

pisi

pisi

Te contrazic , Raluca

15 Feb 2006, 14:08

Permite-mi ca de data asta sa te contrazic ! Eu sunt Gemeni, el e Gemeni, suntem impreuna de 6 ani, suntem firi total opuse , dar totusi ne simtim f atrasi unul de celalalt , ne completam unul pe altul !
Comunicam bine spre f bine, avem si pasiuni comune, nu putem trai unul fara celalalt, daca unul e departe, suferim amandoi in aceeasi masura! Majoritatea celor care-mi sunt prieteni sau persoane de suflet sunt Gemeni si ma inteleg f bine cu ei, cu o singura exceptie !
El , desi are ascendent pe Leu( are 32 de ani , deci banuiesc ca ascendentul e mai puternic la el acum ) nu e posesiv, pt ca niciodata nu i-am dat motive de gelozie !
Deci, personal cred ca varianta asta de combinatie Gemeni-Gemeni e cat se poate de reusita ! Viata mi-a confirmat-o !
Te pup, pa !:))

georgia

georgia

raluk

15 Feb 2006, 14:02

eu am vb din propria mea experienta...ultima mea relatie a fost cu un Geaman si adev. e ca nu am ce sa-i reprosez pers respective. relatia de acum e cu un Leu si e minunata si cred ca din multe puncte de vedere mult mai recomandata. nu putem cataloga toate pers din zodia Leu ca fiind posesive... aici apar "los estereotipos" (impresii generale despre un grup de pers dintr-o anumita tara sau orash sau dintr-o numita zodie...etc) care de multe ori sunt eronate... in fine, respect decizia oricarei pers atata timp cat se vb din propria experienta si nu doar pt ca " a auzit ca..." .am avut relatii si cu alte pers din alte zodii si totul a decurs bine. sper ca pt nimeni nu e decisiva zodia in alegerea partenerului!!!

raluk

raluk

Georgia

15 Feb 2006, 11:13

Si de unde ai scos-o ca leii nu sunt posesivi? Oricum, am observat si eu ca si Leu cu Gemeni este o combinatie buna. Gemeni cu Gemeni nu mi se pare la fel de stralucita. mai toate s-au terminat la un moment dat...

Recomandari

Acest site foloseste Cookies. Prin navigarea pe acest site, va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor.
Mai multe detalii despre Cookies!