Puncte negre

by: raluk
Ce faceti pentru a scapa de puncte negre? Eu personal am tenul gras si nu prea reusesc sa scap decat pentru perioade foarte scurte de timp

ginie_pp

ginie_pp

acid glicolic

17 Iul 2017, 10:25

Buna! Si mie mi-a luat mult timp pana am gasit ceva care chiar functioneaza. Am auzit ca acid glicolic de scape de puncte negre, asa ca folosesc de ceva timp o masca si o crema de noapte pe baza de acid glicolic de pe Bottega Verde.ro si chiar mi s-a curatat fata. Le poti comanda de pe site-ul lor, au multime de reudceri si transoprt gratuit pentru comenzi mai mari de 99 de lei.

calibris

calibris

SUPER tratament pt. puncte negre

11 Aug 2007, 22:33

Am descoperit in Elvetia produsele Magiray si HIS/HERS. Mi s-a spus ca vor intra si-n Ro. incepand din luna octombrie. Sunt extraordinare, depinde ce ten ai.. Intra deocamdata pe site-ul lor, sa vezi despre ce este vorba... Sunt produse israeleana - elvetiene. Super bomba lor este gelul transparent, care folosit impreuna cu Serul Alpha deschid porii extraordinar, se aplica o cantitate destul de mare din combinatia asta pe fata si se acopera cu fasii mici din nailon.. pielea incepe sa transpire (se deschid porii extraordinar), extragi punctele negre si peste se pune Herbal Drying Lotion. O sa arati de parca te-ai duce la bal mascat, solutia fiind alba, dar inchide porii si purifica porii dupa care, in functie de tenul pe care-l ai.. foloseste produsele lor. De ex. Gelul Mimoza (care nu lasa praful sa intre-n piele).. Porii se vor incarca mult mai greu.

rusumicheliny

rusumicheliny

puncte negre

17 Dec 2006, 12:18

Eficienta pentru mine este masca cu ceai verde de la Oriflame.Succes!

felinessa

felinessa

~

03 Aug 2005, 09:35

Inainte sa te apuci sa iei pastile recomandate pe net, du-te la dermatolog. Ma uimeste putin faptul ca dermatologul poate prescrie anticonceptionale: in mod normal, ar trebui sa-ti dea o referinta la un medic endocrinolog, care iti va da anti-con numai daca ai o problema hormonala. Punctele negre, insa, nu indica o problema hormonala neaparat. Exista tratamente locale, creme medicamentate, etc, care poate nu se gasesc direct in magazine. Ca sa fii sigura, poate ar trebui sa ceri cateva pareri profesionale, mai ales cand e vorba de anti-con.

Ce m-a ajutat pe mine este o masca abraziva de la St. Ives Swiss Formula, cu sambure de caisa. O folosesc zilnic in dus si mi-a diminuat considerabil punctele negre si asperitatile de pe brate (astea au disparut de tot). Nu stiu daca se gaseste in Romania, dar e ieftina, 3 dolari canadieni si te tine multa vreme.

corina_crista

corina_crista

ACNEEA LA FEMEI

20 Iul 2005, 16:23

Spre fericirea mea si eu ma prezint cu un ten mixt,lucios iar la caldura imi apar nici cosuri.
Sa nu crede-ti ca incerc sa-mi fac reclama aici,dar va spun din experienta mea,cu ceva timp in urma in adolescenta am avut probleme mari care mi-a luat luni de zile pana am tratat acneea.Stiind prin ce chinuri am trecut si eu,asa am ajuns sa tratez anumite boli de piele.Cineva trebuie sa se ocupe si de toate astea.
O adolescenta de 16 ani a venit la mine recomandata de colega mea masuera,care ia explicat ca poate scapa cu ajutorul tratamentelor speciale contra acneei si a tenului gras fara sa apeleze la laser,asa cum era planificata la Timisoara.Dupa 4 sedinte/1 saptamana unde am folosit fiola concentrata cu masca profesioanala si cu ingrijirile pentru acasa din aceasi gama rezultatele erau vizibile.Nu a facut economie pe pielea ei.Cand ajungi la dermatolog primul lucru iti recomanda anticonceptionale,ei trateaza cauza si nu scopul.Fiecare organizm raspunde diferit la pastile sau la solutiile sau creme pe baza de acid salicilic.
Va recomand urmatorul ceai preparat din plante de la farmacie care este foarte bun.Se prepara astfel :
1 lingurita de radacina de brusture
1 lingurita de seminte de coriandru
1 lingurita de flori de papadie
Se pun toate amesteca in apa la fiert si se strecor.Se bea 2 cani/zi .
Datorita efectul lor stimulator asupra functiei purificatoare a ficatului,aceste plante au efect excelent.Incercati sa renuntati la consumul de alcool,ceaiul negru,cafea,condimente,mancaruri grele,prajeli,ciocolata sau bauturi acidulate.
Si am uitat sa va spun ca in farmaciile
HelpNet de la firma Aboca din Italia pastile(270.000lei) si crema(210.000 lei) pe nume Ak-neil continut de brusture,ideal pentru tenul afectat de puncte negre.
Va urez mult succes!
"Nu exista femei urate,ci femei neingrijite".

Corina Crista,
Cosmeticiana cu sediul in Cta.

raluk

raluk

:(

16 Mai 2005, 09:15

Din pacate am incercat deja o masca saptamanala si spalatul pe fata dimineata si seara si tot nu am scapat de ele. Despre ce sapun cu miere este vorba?

lavi

lavi

Cum scap eu de punctele negre

13 Mai 2005, 11:34

pai normal ca scapi pt o perioada scurta de timp de ele. tb sa-ti cureti tenul in fiecare zi dimineata si seara. eu asa fac: am un sapun cu miere extrem de bun care imi curata fata si o face super fina dupa. in plus mai folosesc o masca saptamanala de purificare a fetei pe baza de argila. imi iubesc fata acum desi inainte am avut estul probleme cu ea. sapunul cu miere m-a ajutat enorm!! Scrie-mi la lavimylove@yahoo.com

Acest site foloseste Cookies. Prin navigarea pe acest site, va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor.
Mai multe detalii despre Cookies!