Forum » Kama Sutra » Pozitii pt a ramane insarcinata

Pozitii pt a ramane insarcinata

by: mona.monada
Care sunt pozitiile recomandate pentru cuplurile care doresc sa conceapa un copil?

Eva31

Eu stiu doar de doua.

27 Apr 2011, 00:04

Adica acelea care iti permit un contact mai mare cu colul uterin. Le-am mai descris ceva mai devreme. Ea deasupra si lingurita.

electronicguest

cea mai mare prostie auzita pe acest forum

12 Nov 2009, 12:16

Asta este cea mai mare prostie auzita pe acest forum. Ma bufneste rasul, asa ceva nu exista. Medicina actuala nu prea intelege mecanismul foarte complex prin care organismul "acorda" sexul unui viitor fat. Nici un studiu si nici o cercetare nu au reusit sa ajunga la un rezultat concret. Mai este pana acolo. Multumeste lui dumnezeu daca poti ramane insarcinata, asta este un dar pe care multe femei nu l-au primit si indiferent de sexul rezultat sa te bucuri la maxim.

SB

...

01 Oct 2009, 19:08

Uite cateva: http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_sex_positions

electronicguest

MIAU - MA DOARE TOTI NERVII !!

19 Iul 2009, 18:36

Ma sperie faptul ca nu exista nici cea mai mica intentie de a va informa despre cauze si efecte inainte de a incepe viata activa sexuala. Asa cum am mai scris imi vine sa imi mananc diploma de absolvent de medicina cand citesc intrebarile si mai ales raspunsurile postate aici (si nu numai). E chiar asa de greu sa inrebam un ginecolog ? Exista pe internet mii de articole legate de acest aspect. Trebuie doar citite !!!
O data pentru totdeauna si pe scurt, fara a folosi un limbaj medical complex, trebuie sa se stie ca ca o femeie poate ramane insarcinata atunci cand spermatozoidul intalnese si fecundeaza ovulul.
Fecundarea nu are nimic comun cu pozitia sexuala practicata, nu are nimic comun cu durata actului sexual, nu are nimic comun cu marimea penisului sau adancimea de penetrare si ale dracii de genul acesta. Imporant este sa se retina ca de cate ori sperma este prezenta in vagin este posibil ca sa se produca fecundarea.

Mihaela81

sarcina

28 Aug 2008, 14:03

Femeile care doresc sa ramana insarcinate sunt sfatuite sa nu faca sex in pozitii contra fortei gravitationale, deoarece acestea diminueaza sansele ca spermatozoizii sa ajunga la colul uterin. Asa incat pozitiile in picioare sau cele in care femeia sta deasupra, precum pozitia curtezanei sau cea a lenesului nu sunt cele mai indicate. Cele mai bune sunt pozitiile care ajuta spermatozoizii sa ajunga la colul uterin.Clasica pozitie a misionarului sta la loc de cinste.Nu trebuie uitate nici celelalte pozitii in care barbatul sta deasupra–pozitia roaba sau sclava - sau cele in care penetrarea are loc pe la spate, fiind mai profunda. Pentru a creste sansale de a ramane insarcinata,dupa terminarea actului sexual, este bine sa iti pui o perna micuta sub solduri pentru a facilita calatoria lichidului seminal catre colul uterin.Cam 20 de minute sunt suficiente.Un alt factor foarte important pentru obtinerea unei sarcini este programarea.Este adevarat ca cele mai reusite partide de sex sunt cele spontane,insa, daca va doriti sa faceti un copil, este bine sa faceti dragoste cu o 1-2 zile inainte de ovulatie,precum si in ziua in care aceasta are loc.
A fost un articol chiar pe ele.ro

felicia_andreescu

tine de noroc

14 Feb 2008, 16:19

Cred ca nu conteaza pozitia daca este sa fie poti ramane gravida si atunci cand ai folosit metode de contraceptie.

cryspity

:)

28 Nov 2007, 13:57

eu nu cred ca depinde de pozitii...dupa parerea mea poti ramane insarcinata in orice pozitie(nu chiar orice)

inuyasha_to_kikyo

Pozitii?

18 Oct 2007, 17:33

Chiar depinde de pozitie daca o femeie ramane sau nu insarcinata? Mie mi se pare cam ciudat si mi-e greu sa cred asa ceva...

Pisi

Pozitii

03 Iul 2007, 09:10

Pai din cate stiam cele mai bune pozitii pt a ramane insarcinata sunt cele cu penetrare foarte profunda,cum ar fi,spre exemplu,pozitia in care femeia isi sprijina picioarele pe umerii barbatului sau cand el sta in spatele femeii si o penetreaza in acest mod.
Cred ca cel mai bine ne-ar putea lamuri un medic ginecolog.
Poate publicati in viitor un articol pe aceasta tema,ar fi interesant. :)

Subiecte noi in forum
TOBOGANE , TOPOGANE
by: giganteadvertising
http://www.etobogane.ro/• Descriere : Suntem cel mai important producator intern de echipamente destinate spatiilor de joaca de la produs...
De unde pot cumpara o masa de infasat buna?
by: oana_678
Mamici,ma ajuta si pe mine cineva cu o recomandare de masuta de infasat? Am cumparat deja una de la kidsshop,dar nu sunt deloc multumita.a ...
CUMPAR ABILIFY . 0747462606.
by: megabittte
CUMPAR ABILIFY . 0747462606.
CUMPAR ARANESP .0747462606.
by: megabittte
CUMPAR ARANESP .0747462606.
Joy Speed Fitness fura banii clientilor
by: roxrox24
In urma cu ceva timp, am cazut in plasa celor de la JOY SPEED FITNESS joyspeedfitness.ro - companie promovata de siteul dumneavoastra. Am cu...
Mesaje noi in forum
Berbecul - Iubire, casatorie, sex
by: crisbal
Mai multe despre BERBECI:

http://astrologus.ro/?p=260
BERBEC - Iubire, Casatorie, Sex

BERBEC – Iubire, Căsătorie, Sex

reusita
by: anutza90
Nici eu nu am slabit la inceput foarte mult si eram destul de dezamagita,insa pa...
Fertilizare in Vitro
by: oana_678
Buna, te inteleg perfect liliana si povestea mea este asemanatoare, insa intr-un...