Forum » Pastila astrologica » Ghicitul in cafea

Ghicitul in cafea

by: Raluk
Credeti in asa ceva?
Eu personal nu cred in ghicitul in cafea, dar am avut o experienta stranie. Vara asta, m-a rugat o prietena sa merg cu ea la o doamna care ghiceste in cafea. Nu am vrut la inceput sa merg, deoarece consideram ca lucrurile astea sunt destul de stranii si mi-era un pic frica, eu in plus sunt si o persoana destul de credincioasa si incerc sa ma feresc de astfel de lucruri. Pana la urma, am acceptat, rugand-o pe prietena mea sa nu implice, i-am explicat foarte clar ca vreau doar sa merg cu ea, nu vreau sa aud nici o bazaconie, etc.

Cand am ajuns la tanti ghicitoarea acasa, amica mea a spus ca amandoua vrem sa ni-se ghiceasca in cafea. M-am cam enervat, dar a trebuit sa inghit in sec, pentru ca nu puteam sa incep sa imi cert prietena de fata cu vrajitoarea-ghicitoare in cafea.

Ma rog, hai sa va povestesc cum a decurs totul. Am fost servite cu o cafea, am vorbit dar lucruri gen vreme, seceta de la tara si cam atat. Apoi, dupa ce ne-am terminat cafeaua, a inceput sa ne ghiceasca.

Hmm, in primul rand, mi-a spus ca in septembrie am voi angaja, desi momentan nu doresc asta. Va fi un im puls de moment. Lucru care va spun ca s-a si intamplat. Mi-a mia spus ca in octombrie imi va muri o ruda, intr-adevar in oct a murit bunicul meu. Asta a fost km straniu, pe bune acum. Apoi mi-a spus ca iubitul meu si cu mine vom incepe sa ne intelegem mult mia bine si ca eu voi deveni dintr-o persoana independenta o persoana care va petrece mult timp cu el. Desi faza asta m-a amuzat cel mai tare, stiind ca nu sunt genul care sa petreaca mult timp cu iubitul, sa stiti ca si asta incepe sa se adevereasca.

Consultatia a costat 100 000. Voi credeti in chestii din asta?

AlinaStoian

nu prea cred

24 Mar 2014, 18:58

eu merg la o clarvazatoare buna,si nu invarte carti si cafele,imi zice tot ce vreau sa stiu.

ahmadkadeea

ursitul/"the one"

10 Iul 2008, 00:02

hmmm... e primul mesaj pe acest forum asa k sper sa ajunga unde trebuie! eu am de mai multi ani o problema...ajung partenera in relatii afective care imi fac rau si mi-e f greu sa ma desprind..asta e contextul general care m-a adus oarecum la disperare si vreau sa aflu cine va fi cel sortit! stiu k poate voi primi raspunsuri pro si contra dar va rog recomandati-mi o persoana sau mai multe care se ocupa cu "ghicitul"(dar nu sarlatane)...sincer am trecut prin multe si asta a ramas cam ultima solutie! ms

unknownembrace

pt 'RALUK'

26 Iul 2006, 06:50

fie ea cafea sau carti depinde daca vrei sa crezi in asa ceva ..sunt convins ca nu exista asa ceva fara sa intervina paranormalul.

fantomitza

o parere doar

13 Ian 2006, 10:45

aceste pers.care pretind ca stiu sa ghiceasca sunt f. inventivi.se folosesc de cea mai mica informatie,si spun unele chestii care se intimpla poate in viata oricui.daca cel in cauza aproba si mai si completeaza cu cate ceva ea automat se foloseste de acest lucru

karina

curiozitatea invinge!

25 Nov 2005, 00:06

Exista pareri si pareri in ceea ce priveste ghicitul in cafea.Un lucru e sigur : e un lucru care se practik si mai grav e k exista multa lume care apeleaza la asa ceva.Nu stiu dak il consider k a fi un lucru rau, as putea chiar sa spun k m-am confruntat si eu cu o mare problema in famile si a trebuit sa apelam la ajutorul unei ghicitoare..de fapt e mult spus ghicitoare , era o femeie care avea un har, acela de a putea interpreta ce vedea in cafea.Neincrezatoare la inceput am zis intr-un final de ce nu..bineinteles se putea apela si la altceva pt rezolvarea cat de cat a pb, cum ar fi sfatul unui preot dar era o urgenta.Ce pot sa zic..femeia chiar se pricepea, nu numai k mi-a spus niste lucruri din trecut despre pers.respectiva dar mi-a si zis ceea ce doream : informatii despre acea pers, despre ce i se va intampla in viitor.Mai ciudat a fost la inceput.De cum am intrat pe usa mi-a si zis: da, te pot ajuta, sa o fie bine , ai sa vezi, si mi-a zis in linii mari exact pt ce venisem la ea..deci , era mult mai mult decat o''ghicitoare ''in cafea .Pers,de genul asta sunt putine cred , majoritatea sunt niste sarlatane care iti zic doar ce vrei sa auzi ..just for the sake of money ..probabil va intrebati care a fost pretul unei sedinte de ghicit..femeia nu a cerut nimik, a ramas la latitudinea mea cu cat o platesc..accepta orice, nu cerea nimik ...oare asta sa fie doar o intamplare fericita? si zic asta pt k am auzit multe povesti despre pers cu adevarat disperate care au cautat ajutorul la ghicitoare si au ramas si fara bani si fara sfaturi ..
Nu putem sa nu luam in considerare aici si parerea bisericii, care interzice astfel de practici, si pe buna dreptate..ghicitul in cafea e considerat vrajitorie, care a fost interzisa si damnata de cand e lumea ..
Parerea mea e k ar trebui sa nu ne lasam influentati de astfel de lucruri, exista diferite metode de a afla adevarul dar oare e absolut necesar acest lucru ? oare nu se poate trai si fara sa sti ce ti se va intampla in viitor ? eu asa zic : let's live our lives! o singura viata avem , cu bine si rele dar in final , asta e ..cum ar fi dak am sti dinainte ce ni se va intampla ..am trai intr-un frik permanenta, am uita de ce e mai important , am uita sa ne bucuram de ce e frumos in jurul nostru ..Poate am k am divagat putin de la subiect dar asta e parerea mea ..accept si alte pareri si de ce nu si critici ..

Rodicutza_Sadica

O alta parere...merita citita

17 Nov 2005, 14:51

mda, haideti sa va zic si eu atunci. pe cand eram mai tinerica si naiva si nerabdatoare, gasisem si eu tot asa prin cineva, o femeie ce ghicea in carti si in cafea. ooo, bucuria mea, taxa era pe atunci, de fapt nu avea taxa, lasai cat voiai... ce t.ampita eram, asa ziceam si eu, vai ce femeie domle, ia uite, cat te lasa inima poti lasa, nu conteaza, se gandeste mai intai la tine si apoi la ea etc etc etc
e, si am fost eu la femeia asta o perioada buna de timp, vreo 2 ani daca nu ma insel, in primele dati "ghicea" bine, spunea niste chestii de ma lasa fara aer si culmea ca aproape numai lucruri bune! care chiar se intamplau. dupa o perioada, incepuse sa imi mearga foarte rau, nu am cuvinte sa va spun cat de rau (in pofida predictiilor) si, cum uitasem de biserica, am reinceput sa merg si sa ma rog si in acelasi timp am rarit vizitele la "ghicit" pana nu m-am mai dus deloc. si ce credeti, ca lucrurile au inceput sa se indrepte usor usor.

asa, apoi hai sa vorbesc cu cineva despre toate astea: cu un preot-calugar. si omu' mi-a explicat pe larg de ce putea aia sa ghiceasca asa bine, si nu numai ea, de ce incepuse sa imi mearga rau, si culmea ca acum, mai recent, m-am convins de ceea ce mi-a zis atunci preotul si anume ca acesti oameni nu au har de la Dumnezeu pentru asa ceva si de ghicit (previziuni) pot face si diavolii, chiar daca nu intotdeauna exacte.
m-am facut inteleasa? cam varza pe la final, dar in fine..

si daca intr-adevar Dumnezeu permite ghicirea viitorului, adica ne permite sa stim ce se va intampla, de ce nu poate toata lumea? eu personal nu am auzit de Sfinti?Sfinte care ghiceau si mai luau si taxe....

kavajava

e posibil

09 Nov 2005, 19:06

Se spune ca ghicitoarele care au cu adevarat darul de a "vedea" nu cer bani, fiindca au obligatia divina de a-si "impartasi" darul cu ceilalti.

Pe gratis sau nu, sunt ghicitoare bune care chiar se pricep. Daca nu cumva i-ai dat tu indicii prin conversatia despre vreme...

Andradutza22

parerea mea

09 Nov 2005, 11:24

Am incercat si eu chestia asta,mai mult de curiozitate insa..unele din cele spuse s-au adeverit(de ex.mi-a zis nota cu care urma s intru la facultate si cu care chiar am intrat)...si tot asa de un deces in familie care s-a intamplat apoi..restul..cred k au fost vorbe si vorbe au ramas.
Parerea mea e ca destinul ni-l facem singure si ca un fapt, un eveniment viitor depinde de deciziile care le luam in fiecare clipa. pentru ca o secunda, o decizie luata poate schiimba intreaga viata..
Asa k..orice-ar zice ghicitoarea nu e neaparat sa se intample..pt k totul depinde de noi in primul rand.
De ex. dak ea ti-ar fi spus k maine ai sa ai un accident de masina,tu ai mai fi iesit din casa?cred k nu..si accidentul..daca chiar era sa se intample - nu s-ar mai fi intamplat.pai asa ai fi schimbat totul.

Mesaje noi in forum
test
by: casca007
test
Revidox
by: Irina2014
Alexandra, nu le-am incercat dar iti pot spune ca Revidoxul isi face treaba foar...
Revidox
by: Roxanuta
E adevarat ca resveratrolul se gaseste in stare naturala in fructele inchise la ...
s-a rezolvat :)
by: danastanescu410
Fetelor,Eu am trecut cu bine peste problema pe care o aveam si vreau sa va poves...
Interventie Dobos Calin
by: Ginie_Pp
Ma bucur sa vad mai multe persoane incantate de rezultatele domnului doctor Dobo...