Forum » Pastila astrologica » ascendent

ascendent

by: alexandras
cum afli exact ascendentul pe care il ai? eu nu stiu la ce ora m-am nascut de exemplu

roastrolog

ascendent

24 Iul 2009, 18:56

draga Nope am ras cu lacrimi. cel mai beton raspuns.HHHHHHHHHHHHHHHHHHHAAAAAAAAAAAAAAAAAAA

tashulina

Nope

24 Iul 2009, 14:25

Singura solutie este sa-ti sechestrezi mama intr-un beci intunecos si sinistru, sa o legi la ochi si sa o torturezi pana isi aminteste la ce ora te-a nascut.

E cea mai sigura metoda!

roastrolog

aflarea ascendentului

24 Iul 2009, 14:08

buna, daca ai sub 25 de ani poti incepe prin a intreba la arhiva maternitatii in care te-ai nascut, pt ca se inregistreaza si ora nasterii.
daca nu ai cum, atunci poti apela la un astrolog specializat, care pe baza unor calcule complicate, in functie de evenimentele majore din viata ta si dupa fizionomie sa iti determine ascendentul, insa atentie!! nu e garantat ca poate sa iti determine ascendentul corect. o alta metoda ar fi metoda pendulului sau a ansei, o metoda destul de empirica, in care se pune aceasta intrebare ansei si ea iti raspunde. insa chiar daca nu iti stii ascendentul, nu e o tragedie. poti sa iti faci o harta astrologica a aspectelor pe care le faceau planetele in ziua nasterii tale si oricum iti formezi o opinie.dar sub nici o forma nu incerca sa-ti calculezi ascendentul pe baza unor softuri pt ca nute poti baza pe ele deloc, si decat sa te induca in eroare, mai bine ridici doar arta zilei nasterii si atat!

Mesaje noi in forum
Caderea parului tratamente
by: linis
Caderea parului e o problema destul de mare mai ales in randurile populatiei mas...
dr. Silvia Stanculescu Vasalos
by: Andree_a
Si eu am incercat aceste suplimente pentru marirea sanilor si n-au dat rezultat ...
Tratament acnee
by: cozamaria
Pentru tratamentul acneei exista tot felul de produse pe piata. Acneea este o a...
In legatura cu D-nul Gabriel
by: Y3puras
am si eu o mare problema,si as vrea sa stiu daca intra-adevar D-nul Gabriel este...
alergie la gel
by: andreeacamelia.negriu
Cred ca am si eu...in decurs de 3 ani am incercat de vreo 5 ori sa.mi pun gel si...