barbatii Pesti

by: _amy_
sunt curioasa...cam ce parere aveti despre barbatii pesti? eu sunt fana declarata si imi place timiditatea lor de la inceput...a avut cineva relatii cu un "Peste" si poate sa impartaseasca din experienta?

anabatr

anabatr

parerea mea

22 Aug 2017, 09:25

Am avut o relatie cu un barbat in zodia pesti si a fost totul ok..dar a trebuit sa ne despartim pentru ca el a plecat in strainatate. Poti sa vezi cum e cineva in functie de data nasterii. gasesti pe zodiacool.ro un calcul dupa data nasterii
https://www.zodiacool.ro/

imi pare rau ca n'am raspuns mai devreme:D

20 Feb 2008, 19:45

Ella* ne-am despartit din cauza ca varului lui ii placea de "sora mea". El ii tot dadea beep-uri si telefoane ceea ce i-a facut pe parintii ei sa'i interzica sa se mai intalneasca cu mine pe motiv ca o invat la baieti! Cand parintii ei nu erau acasa am reusit sa ne intalnim..dar eram si cu prietenul meu (atunci nu stiam care era problema pt care vroia sa vb cu mine..) si cand l'a vazut a spus ca pleaca sa n'o vada parintii ei. Iar eu a trebuit sa aleg intre ea si iubitul meu! Si bine'inteles ca am ales'o pe ea...iar el a crezut ca e doar un pretext ca sa ne despartim 8-| Si cam asta e...in concluzie (desi a mai incercat sa'mi recastige inimioara apoi) fetele au spus ca nu ma merita si acum mi l'am scos de tot din minte:).

soaptaa

soaptaa

Despre pesti..

05 Feb 2008, 12:12

Prima mea iubire adevarata a fost din zodia pestilor..timp de doua luni a fost ca un vis..eu l-am sarutat prima data,,a fost grozav. Dar asta s-a intamplat cu vreo 4 ani in urma. Dupa 2 luni am aflat ca s-a plimbat cu o amica comuna de mana. N-am vrut sa cred..! am discutat cu el, dar a evitat aceste lucruri si ca el vrea sa ne despartim..si mai multe. Dupa ce ne-am despartit, a doua zi l-am vazut sarutandu-se cu amica respectiva..eu eram peste drum si ii priveam..mi se rupea sufletul de durere..eu sunt scorpion.nu-mi place sa-mi arat suferinta, dar atunci pur si simplu mi-au dat lacrimile de nervi si suferinta..!Am promis atunci, k o sa ma razbun cumva, candva..!Si dupa un timp, a umblat iar dupa mine. De ziua mea, mi-a dat un inel si am fost iar impreuna o perioada, apoi iar a disparut..pana ce, intr-o zi eu am intalnit pe cineva care chiar a stiut sa ma pretuiasca. Apoi am avut ocazia sa-l fac pe pestisorul meu sa sufere..nu i-am zis ca am pe cineva, si am jucat dublu o perioada, pana ce, intr-o zi m-a vazut cu prietenu meu, si stiu ca a suferit..!dar, ce pot sa spun e k nu am procedat bine..cand persoana iubita sufera, suferi si tu! Pt ca l-ai iubit si inca il mai iubesti..

uumm...

14 Oct 2007, 00:12

Vad ca toti 'pestisorii' vostri sunt draguti, amabili, intelegatori etc.:)
Si eu am avut iubit un peste. Si chiar am ramas uimita de ceea ce spuneti... 'Pestisorul' meu nu era deloc asa. El a facut primul pas, si nu ma cunostea decat de cateva ore..eu i-am raspuns la fel de afectuos , si in doar aproape 2 ore eram ca si cum ne cunosteam de o viata. Ne tineam in brate, de mana etc. De multe ori ma lua in afara gastii ca sa fim singuri. Ok deci toate merg perfect...pana cand am inceput sa discutam mai mult despre noi...aveam o gramada in comun dar pana la urma nimic! Relatia pentru mine si el a fost aproape un adevarat esec(sau poate ca 'esec' e un pic cam dur..). Gelozia mea ne-a departat unul de altul si cu un pic de 'ajutor' de ceilalti care imi spuneau ca este un afemeiat am reusit sa ne despartim. Nici o saptamana n-a trecut si ne-am impacat! Dar din cauza ca, cica, l-am mintit relatia s-a dus pe apa sambetei...Acum ma enerveaza la culme. Si pot sa spun ca pestisorul asta nu e deloc dragastos, rusinos, sau alte lucruri. Lui ii place sa puna cartile pe fata si uneori sa supara destul de repede.

unica

unica

Ce parere aveti?

13 Iul 2007, 08:27

Ce parere aveti despre compatibilitatea femeie berbec-barbat pesti?A experimentat cineva?

misha

misha

.

25 Dec 2006, 22:15

Nu se simte singur un rac daca persoana iubita e langa..nici intr-un caz.Daca se simte bine,se simte in siguranta,iubit.. E greu sa stii ca dai tot din partea ta si ca primesti mai putin sau ca trebuie sa imparti.N-am cum sa-ti explic.. e complicat..dar ceea ce e foarte simplu de inteles e ca racul simte mult mai mult decat iti imaginezi.Dar cu greu imparte asta..isi plange singur de mila,sta resemnat in singuratatea lui..chiar daca este in bratele persoanei pe care o iubeste cel mai mult si nu spune nimic..asta pt ca ceva nu-l implineste..

misha

misha

..

25 Dec 2006, 22:08

Noi nu stim sa ne luptam,sa ripostam,iar daca o facem e ca sa demonstram celor din jur ca suntem "tari".Dar cu siguranta in interior totul e distrus.Si nu e vorba de o nota proasta,de un autobuz pierdut.Ca atunci cam toata lumea reactioneaza in aceeasi maniera.E vorba de cei dragi,de lucrurile ce te leaga de ei.Imi dau seama cat e de greu sa intelegi un rac..nici eu nu ma inteleg,dar m-am obisnuit cu mine:) n-am incotro.Ca sa fie un rac multumit,sa radieze de fericire trebuie doar sa ii oferi totul.Iar daca iti faci griji de ceva..stai linistit,el cu siguranta a facut de mult acelasi lucru...

misha

misha

..

25 Dec 2006, 22:02

N-am idee de ce.. Suntem poate prea nesiguri,inchisi si timizi.Dar in aparenta sociabili,zambareti..pt ca altfel am fi izolati,pusi intr-un colt.Tot ceea ce vrem sa facem este pt cei pe care ii iubim,vrem sa le fie mai inati lor bine,apoi, daca mai ramane loc..poate ne mai gandim o secunda si la noi.E rau sa stii ca ai incercat sa faci tot ce ai putut,dar tot,si te-ai straduit,ai pus dragoste in fiecare pas ce l-ai urmat,iar apoi sa ti se reproseze,chiar si spus pe un ton frumos,dar sa ti se reproseze ca nu e bine.Prima reactie este de aparare,iar un rac se apara retragandu-se.

victorash

victorash

se observa asa usor? :)

25 Dec 2006, 00:54

nu chiar dar am ramas fixat pe tine :)
Pai ce e atat de neinteles, aia vreau sa inteleg! De ce sunteti asa de increzuti? De ce va ofticati asa cand cineva va vad greselile si va atentioneaza dragut oferindu-se sa va ajute? De credeti ca sunteti asa singuri cand persoana iubita e chiar langa? De ce reprosati fara sa spuneti un cuvant? De ce credeti ca voi suferiti si nimeni nu va poate intelege cand, de fapt, cel de langa a trecut prin acelasi iad pe timp de vara iar voi va plangeti la o toamna tarzie si racoroasa.. ?

misha

misha

zi-mi

24 Dec 2006, 23:48

adica? ce nu intelegi si c ar fi d inteles?

misha

misha

victorash

24 Dec 2006, 23:47

:))))))))))) ce faci mai? tu cauti orice scris d mine ca sa comentezi ceva?

victorash

victorash

misha ! Tu esti RAC !!?

24 Dec 2006, 23:39

se vede ca nu degeaba tot oscilezi intre discutii despre literatura, sentimente si sex..
Of, voi imi faceti viata un cosmar si tot voi ma sculati din morti. Ce o fi in capul vostru?

misha, tu ai un ID de Yahoo? al meu e sleepolarbear@yahoo.com , adauga-ma si pe mine la lista ta poate ma ajuti sa-nteleg de la tine ce nu inteleg de la cine ar trebui sa-mi spuna ce e de inteles :) . :(

bemyvictim

bemyvictim

...

25 Nov 2006, 12:47

Nu stiu cum sunt barbatii in pesti, dar femeile(cele pe care le stiu eu), nu le-a ratat nimeni, "iubarete" foc.. cu toata suflarea pamanteasca: flori, fete, catzei sau baieti :)

serene

serene

:)

06 Sep 2006, 11:41

ei na!fiecare cu 'pestele' lui/ei:)
al meu e minunat, ma face sa ma simt speciala in fiecare zi, m-a cucerit cu totul! ne intelegem foarte bine, eu sunt un scorpion capos si el e un peste adorabil-dar depinde de la persoana la persoana. eu sunt foarte multumita si fericita cu al meu:)

cta08

cta08

pestii!!!!!!!!!!!!!!

17 Aug 2006, 16:22

barbatii pestii sunt nesuferiti,egoisti si individualisti..nu ii intereseaza decat propria persoana si sunt fricosii fug de raspundere si ii caracterizeaza minciuna si duplicitatea...asa ca...nu merita atentia..

_amy_

_amy_

aliona

15 Aug 2006, 21:40

lol...ai dreptate cu o singura exceptie: cunosc un peste care e super k baiat..doar ca are antecedente de a l spune fetlor ca l iubeste. acum...cred eu ca la vremea respectiva chiar si pt foarte putin timp el era convins ca spune adevarul

artana

artana

pestii astea

11 Aug 2006, 01:06

Ha ha ha pestii, alunecosi tare, eu sunt fecioara,am cunoscut un peste di UK, anglia, si tot vorbea despre mine la spate intr+un bar si m-am intors, am discutat,credea ca nu stiu engleza, de aia cred ca vorbea, de bratara mea furculita,si am petrecut 4 sap. cu el foaste simpatic,arata f bine, ai am ramas prieteni, urmeaza sa ne vedem la londra!!! deci pestii depinde de educatie, mediu, temerament,de luna, ziua si anul nasterii! si multi alti factori!

_amy_

_amy_

:P

10 Aug 2006, 21:32

da..ai dreptate...racii si pesti chiar sunt cea mai buna combinatie..abia apoi cu taurii :D
si da,depinde de personalitate...de educatie etc...dar carcateristicile de baza raman...totusi ma mir ca pestele meu nu e delo superstitios si dintre noi eu sunt mai visatoare...dar toti...ok..aproape toti pestii pe care i-am cunoscut mi s-au parut pur si simplu adorabili si foarte...foarte de treaba...pur si simplu te ajuta la orice fara sa ceara nimic in schimb..

misha

misha

si eu cu un peste

10 Aug 2006, 21:25

uite ca eu am cunoscut un peste mai indraznet.Pai imi si inchipui...daca nu facea el primul pas..atunci cine..un rac ca mine:) cica compatibilitatea dintre peste-rac..e perfecta.Pana acum le dau mare dreptate.Dar tare superstitiosi mai sunt pestii...si nesiguri.Le e tare frica de singuratate,de repingere,daca se leaga afectiv de cineva..si vad ca nu le mai acorzi foarte multa atentie,sau macar cu cea care erau obisnuiti..parca sunt niste copilasi cu ochii umezi;) Mie imi plac pestii..si ma simt bine langa pestele meu!Dar nu cred ca zodia face totul...ci pana la urma persoana in sine.

gizmata

gizmata

amy

10 Aug 2006, 15:16

nascuta p 23 aprilie nu mai :) oricum tot taur :)atrasa in mrejele unui peste:)

ancamar

ancamar

:)

10 Aug 2006, 12:48

Sunt cu un baiat pesti de 1 an si cateva luni..desi relatia berbec-pesti nu e recomandata in articolele "comatibilitati",noi ne intelegem f bine...daca exista comunicare,totul e ok.intr-adevar,pestii nu prea au initiativa,dar asta poate fi un lucru bun..pt k poti face a.i. lucrurile sa decurga asa cum vrei tu..:) atat timp cat nu "aluneca" printre degete,a fi langa un barbat pesti poate fi f misto..

_amy_

_amy_

in mare parte da

09 Aug 2006, 09:01

barbatii pesti nu vor face nimic pana ce nu sunt siguri ei ca tipa va zice da.daca incerci sa-l faci gelos sau sa vada ca ai alternative va renunta pur si simplu..orcat de mult ar iubi..el nu este un luptator.
"pestelui" meu i-au luat cam ...3 luni pana sa ma sarute...si nu era incepator...iar intre timp purta discutii interminabile despre cum ii place sa fie prietena lui...
din cate am inteles eu tu esti taur, nascuta pe 23 mai? dc am retinut corect...nu iti face probleme...zodiile astea parca sunt atrase precum magnetii :)

gizmata

gizmata

asa deci :)

08 Aug 2006, 23:30

sa inteleg ca eu m-am speriat degeaba pana la urma s i ca tot eu sa fac primul pas ca el(pesti) nu va face mare lucru nu? hmm..

virgo_88

virgo_88

u're so right

08 Aug 2006, 02:25

stiu si eu un specimen...daca nu faci tu ceva...slabe sanse sa faca el..asa sunt mereu?k nici eu nu-s genu de om care sa faca kiar asa des primu pas..

Recomandari

Acest site foloseste Cookies. Prin navigarea pe acest site, va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor.
Mai multe detalii despre Cookies!