Forum » Plante ornamentale » plante pentru umbra

plante pentru umbra

by: alexandras
gradina mea nu are soare , e amplasata in asa fel incat tot timpul zilei e umbra. ce plante as putea pune pentru o asemenea gradina?

georgy03021993

feriga

22 Aug 2009, 13:44

parca imi este frica sa pun feriga direct in pamant.imi este sa nu o pierd.

tashulina

Feriga

19 Aug 2009, 13:14

Feriga este una din plantele care se dau in vant dupa umbra si umezeala. Poti incerca feriga in ghivece sau plantata direct in pamant.

Cristia

:)

23 Iul 2009, 09:34

Sunt multe plante carora le place mai mult umbra decat soarele. Printre acestea sunt: bujorii, begonii de gradina, sporul casei de gradina, hortensia, crinii de toamna cu frunze late, iasomia, iedera... Daca ai plante de interior poti sa pui ghivecele vara in gradina, la umbra, pentru ca acestora sigur le va merge foarte bine.

Mesaje noi in forum
Pt Y3puras
by: kream29
Mergi mai bine la biserica la Sf Mina si roaga-te pentru serviciu. Dl Gabriel e ...
Pt Y3puras
by: kream29
Mergi mai bine la biserica la Sf Mina si roaga-te pentru serviciu. Dl Gabriel e ...
rezolvare!
by: mrtopologescu
Dragelor,Vazand ca nu e de gluma cu cistita, antibioticul si scurgerile, am mers...
Supliment
by: Mari_stefanescu
Buna Andreea! Eu iti recomand sa iei Revidox pentru ca pe langa proprietatile ce...
Intarirea sistemului imunitar
by: Tina_22
La mine nu au functionat ceaiurile , de fiecare data cand se raceste putin afara...
Curs Online de Asistent Manager
Asistentul manager are un rol important in managementul organizatiei. Anumite procese care au loc in interiorul acesteia depind de capacitatea de organizare, eficienta, precum si de calitatiile de comunicare ale asistentului manager. De aceea, va prop