Forum » Plante ornamentale » plante pentru umbra

plante pentru umbra

by: alexandras
gradina mea nu are soare , e amplasata in asa fel incat tot timpul zilei e umbra. ce plante as putea pune pentru o asemenea gradina?

georgy03021993

feriga

22 Aug 2009, 13:44

parca imi este frica sa pun feriga direct in pamant.imi este sa nu o pierd.

tashulina

Feriga

19 Aug 2009, 13:14

Feriga este una din plantele care se dau in vant dupa umbra si umezeala. Poti incerca feriga in ghivece sau plantata direct in pamant.

Cristia

:)

23 Iul 2009, 09:34

Sunt multe plante carora le place mai mult umbra decat soarele. Printre acestea sunt: bujorii, begonii de gradina, sporul casei de gradina, hortensia, crinii de toamna cu frunze late, iasomia, iedera... Daca ai plante de interior poti sa pui ghivecele vara in gradina, la umbra, pentru ca acestora sigur le va merge foarte bine.

Mesaje noi in forum
suplimente naturale marire potenta
by: marianinu
Am folosit o perioada de 1 luna Vigrax a dat rezultate bune. La indemnul unui pr...
utilizare gratuita a platformei Astro Mercur
by: gabriank
Pana la echinoctiul de toamna (inclusiv 23 septembrie 2014) poate fi folosita, g...
Acaiberry900
by: paula01
Pe mine m-a ajutat sa mai slabesc suplimentul Acaiberry900. Am cumparat produsu...
am folosit produse naturale pt a ma vindeca
by: alexandradana20
Eu m-am luptat cu acnee din scoala generala, mereu am avut probleme cu acnee din...
Stalon Neo
by: exari.constantin
Mai bine incearca Stalon Neo de la Vision, capsulele sunt din plate naturale si ...