Forum » Plante ornamentale » plante pentru umbra

plante pentru umbra

by: alexandras
gradina mea nu are soare , e amplasata in asa fel incat tot timpul zilei e umbra. ce plante as putea pune pentru o asemenea gradina?

georgy03021993

feriga

22 Aug 2009, 13:44

parca imi este frica sa pun feriga direct in pamant.imi este sa nu o pierd.

tashulina

Feriga

19 Aug 2009, 13:14

Feriga este una din plantele care se dau in vant dupa umbra si umezeala. Poti incerca feriga in ghivece sau plantata direct in pamant.

Cristia

:)

23 Iul 2009, 09:34

Sunt multe plante carora le place mai mult umbra decat soarele. Printre acestea sunt: bujorii, begonii de gradina, sporul casei de gradina, hortensia, crinii de toamna cu frunze late, iasomia, iedera... Daca ai plante de interior poti sa pui ghivecele vara in gradina, la umbra, pentru ca acestora sigur le va merge foarte bine.

Kit aplicare unghii pentru incepatori
Blury iti ofera kitul de aplicare unghii false pentru incepatori care-ti trebuie pentru aplicarea unghilor cu gel chiar la tine acasa! Kitul contine: 1 lampa UV 36W (4 tuburi neon) prevazuta cu timer 1 bufer 80/180 pentru pregatire / finisare
Realitatea.net
Calin de la Voltaj dezvaluie cine este sotia lui
10 ponturi ca sa ridici rapid nivelul energiei
Uleiul de argan, cel mai bun tratament pentru parul degradat
Ziare.com
Doua lesbiene celebre anunta inca un membru in familie
Sexy si vegetariene: Cat de bine arata vedetele care nu pun gura pe carne (Galerie foto)
O actrita a pus capat casatoriei dupa ce sotul a vrut sa plateasca pe cineva pentru sex
Click.ro
Călin Goia: «Soția mea a avut un job de studentă. A fost prima noastră angajată, la Voltaj» VIDEO EXLCUSIV
Răduleasca l-a pus cu botul pe labe pe Felix
Drăghia e dotat! Toţi colegii de la "Sunt celebru, scoate-mă de aici " s-au holbat la părţile lui intime
Eva.ro
Sex. 5 sfaturi pentru mai multa miscare in pat. Fii in forma!
Dieta: 6 trucuri ca sa nu te mai ingrasi pe burta
Pro TV. Sunt celebru, scoate-ma de aici! Cine se iubeste, cine se uraste?
Copilul.ro
4 raspunsuri pentru cele mai grele intrebari ale copiilor
5 tratamente naturiste pentru unghii
Alergiile de primavara la copii, prevenire si tratament
RomaniaTV.net
BOMBA pe piata media!!! ANDREEA ESCA a semnat cu un alt grup media. SURPRIZA MARE
Ministerul Apararii A DECIS: ARMATA A DEVENIT OBLIGATORIE!!!
Mariana Cojocaru a realizat HOROSCOPUL PRIMAVERII pentru toate zodiile
SfatulMedicului.ro
Intarzierea menstruatiei
Infectia cu tricomonas (tricomonaza)
Durerea ce apare in timpul contactului sexual (dispareunia)
Evz.ro
Cum trebuie consumata varza rosie
Cel mai NESIMTIT sofer din Bucuresti. Este incredibil unde a parcat BOLIDUL de LUX
E cea mai PUTERNICA femeie din tara. Cum arata la 48 de ani, dupa o viata dedicata culturismului | GALERIE FOTO