Forum » Practici sexuale » Cum imi pot da seama daca prietena se masturbeaza?

Cum imi pot da seama daca prietena se masturbeaza?

by: mehihi
Salut! Sunt cu prietena mea de 2 ani, am 17 ani si suntem foarte religiosi, amandoi mergand pe principiul 'sa ne pastram puritatea pentru casatorie'. Eu cred ca se masturbeaza ( eu nu ma masturbez )
Cum imi pot da seama daca ea se masturbeaza? Vreun semn ceva? Si va rog nu veniti cu chestii gen 'e sanatos' si asa mai departe. Merci!

Eva31

Nu poti sa iti dai seama

25 Apr 2011, 00:31

Stai linistit, nu e sanatos sa te masturbezi si nici religios. Si nu iti poti da seama. Daca sunteti religiosi, vezi si tu ce canoane primeste dupa ce se spovedeste. Si dupa ele iti dai seama si ce pacate are. Uita-te pe net, sunt site-uri cu canoanele pentru fiecare pacat.

Champagne

Masturbarea e ceva normal

16 Mar 2011, 23:37

Nu inteleg de ce esti asa de curios sa afli asta.Si nu pot sa cred ca tu nu te masturbezi.Este ceva f. normal.Iar daca prietena ta o face,bravo ei ca isi ofera aceasta placere si iti recomand sa o faci si tu.Nu este un pacat.;)

mr_jones

.

14 Mar 2011, 22:14

Nu iti spunem numai daca ne promiti ca o rastignesti :)

Acum ca sa revenim la lucruri serioase, ar mai fi un indiciu, bun zic eu, de exemplu daca intri in camera si o vezi ca sta intinsa, dezbracata sau semi-dezbracata, are ochii intredeschisi, respiratia infundata, si cu mana se scarpina in continuu undeva mai sus de genunchi si mai jos de buric (te prinzi tu cam pe unde ca esti baiat destept) sa stii ca nu e de bine.
Mai mult, daca vezi ca ii vibreaza corpul, privirea pierduta, atunci e grav rau. Sfatul meu este sa o duci direct la exorcizare. Dar ai grija, s-ar putea ca ea sa se opuna si sa zica ca nu are nimic. Nu o crede, satana e foarte viclean. Trebuie sa fii ferm. Nu o lasa sa te induplece aducandu-ti aminte de chipul acela angelic care iti zambea in timpul liturghiei ori de pelerinajele pe care le-ati facut impreuna. Fii tare si isi va aminti toata viata de cel care a scapat-o din mainile necuratului.

Daca nici asa nu functioneaza, eu zic sa-i dai papucii. Da stiu prietene, e greu, dar despartirile sunt intotdeauna grele. Dar gandeste-te ca daca nu ati fost fericiti impreuna, macar unul dintre voi sa fie fericit.

Stoe

:))

14 Feb 2011, 01:52

intreab-o .. vezi reactia ei ... se inroseste, schibma subiectul .. etc ... sau prinde-o in flagrant :))) asta ar fi chiar tare :p

electronicguest

Exista

10 Feb 2011, 15:25

femei care nu au avut si nu vor avea niciodata orgasm. Cu nici o stimulare si in nici un fel. Aceasta afectiune se cheama anorgasmie si tine de multi factori. La fel exista si femei care au lipsa de lubrifiere a vaginului totala sau partiala. Sunt probleme date de glandele endocrine. Cabinetele de specialitae sunt pline de astfel de paciente. Asta nu inseamna ca aceste femei nu pot avea copii si o viata sexuala normala.
In concluzie, gradul de excitare, orgasmul si lubrifierea vaginului sunt chestii total separate, dar in acelasi context. Pot exista simultan, separat sau nu pot exista deloc. Nu sunt si nu vor fi niciodata metode medicale de a deduce daca cineva se masturbeaza sau nu, ba mai mult atat prezenta cat si absenta lor nu a demonstrat vreo trauma medicala; exista tratamente care le pot combate sau ameliora. Asa ca retine clar o data si pentru totdeauna, nu isi poate da seama nimeni, in nici un fel, daca cineva se masturbeaza sau nu.

cum

07 Feb 2011, 09:21

vine asta?

daca se masturbeaza mai are sau nu mai are orgasm? ca m-ai bagat in ceata :))

ana_italia

dragii mei

01 Feb 2011, 17:41

deci daca o persoana se masturbeaza nu inseamna cate_a tradat deci corpul omenesc are nevoie de orgasm iar daca chiar vrei sa sti daca se masturbeaza sunt 2 modalitati de a vedea 1 este in timpul actului sexual daca are orgasm iar a 2 a este umezirea partii intime in timpul contactului sexual.excitarea se exprima prin umezirea partii intime iar daca a avut orgasm e normal ca umezirea adica excitarea nu poate fi asa mare...

aducesei

ma lasi!

26 Ian 2011, 17:08

"eu nu ma masturbez" asta sa io zici prietenei tale! si ce te pasa deca ea se masturbeaza sau nu...esti invidios sau cauti un motiv sa te masturbezi "legal"!?

electronicguest

incredibil

22 Ian 2011, 03:29

Baiatule suntem in anul 2011. Fiecare este liber sa faca ce vrea si ce crede de cuviinta. Ce ai de gand sa faci tu cu viata ta, te priveste, dar nu poti impune modul tau de gandire unei alte persoane. Eu daca as fi fata care tu sa-i pui asemenea intrebare te-as scuipa exact pe ceea ce tu nu vrei sa folosesti pana la casatorie. Eu zic sa te adaptezi vremurilor sau vei avea numai deceptii in viitor.

yanys_79

ha

20 Ian 2011, 19:40

apropo sa nu iti dea cu flit inainte decasatorie si apoi o sa iti dai cu tezla in ia oricum daca nu io tragi u ti-o trage viata :}}}}}}

Lilly_Buterfly

Sa ne

06 Sep 2010, 10:10

"pastram puritatea" pan' la casatorie? care puritate? mintii cum ii ordoni sa nu se mai gandeasca la sex??cata ipocrizie...

roxet

...

01 Aug 2010, 11:37

Eu cred ca este multa iprocrizie in ceea ce doresti.Este corpul ei face ce vrea cu el.Sau tu vrei sa-ti marturiseasac ca preot ca se masturbeaza?La ce te ajuta baiatu?De altfel fii sigur ca lacatelul ramane la usa,nu sunt probleme de genul asta.Masturbati-va impreuna,Dumnezeu nu se va supara.Daca a-ti fi in calugarie,ar fi altceva.

bitsy

oof!

11 Mar 2010, 05:36

Dragul meu,la varsta voastra putin probabil ca fata sa recunoasca ca se masturbeaza,de fapt sansele tale sunt infime rau de tot.Mai ales ca pentru voi sexul este un subiect foarte delicat.Masturbatul sa stii ca nu lasa semne de niciun fel asa ca n`ai cum s`o prinzi pe pacatoasa.
Eu niciodata nu v-am inteles pe voi astia care legati religia atat de tare de sex ,asa ca te rog sa ma luminezi putin,daca doresti desigur.Presupun ca tu pana la 17 ani ai avut erectii.Uiuiuiuu,si`nca cate! Cum reactionezi tu cand vezi ca "ala micu"(?!) are chef de viata?Atingi putin,scuturi de 2-3 ori,simti placere si incepi sa te rogi ca Doamne Doamne sa te ierte?Sau te gandesti la curu unei babe zbarcite de frica lui Lord?Sau iti faci de cap si te rasfeti cu o masturbare pe cinste si apoi apelezi la ipocrizie?
Daca nu vrei sa-mi raspunzi nu-i nimic.Am mai cunoscut eu oameni de`al de "Vai draga da eu nu ma cac niciodata!"
Cum ce treaba are cacuta cu sexutu?Ia mai gandeste`te odata.

Si`nc`odata!

mehihi

uh

11 Mar 2010, 00:37

Cam da. Sper ca n-ai venit sa comentezi aiurea. Daca stii ceva ce m-ar putea ajuta, spre exemplu cum as putea s-o fac sa recunoasca, te rog zi-mi.

tashulina

Sa inteleg

10 Mar 2010, 11:01

ca nu vrei sa faceti sex inca, dar te-ar deranja daca ea s-ar masturba??

Nonette

..

09 Mar 2010, 15:32

pai e normal sa se masturbeze, dar sa zicem ca voi aveti un pact si tu vrei sa te prinzi, poti doar psihic sa vezi cateva schimbari, mai relaxata?:D mai fericita?:D, cam greu

alexandras

...

09 Mar 2010, 15:26

pai cred ca poti, depinde de tine, daca o intrebi asa direct sigur n-o sa zica, dar poti gasi metode prin care sa o faci sa spuna.

habar n-am, deschide si tu subectul si vorbeste mutl despre el poate cedeaza :D. nu o cunosc n-am de unde sa stiu cum reactioneaza si la ce

mehihi

da...

09 Mar 2010, 15:21

Da, imi dau seama.
Aveti idee cum as putea s-o fac sa 'confeseze' ?

alexandras

Buna,

09 Mar 2010, 15:06

din nefericire pentru tine nu exista fizic ceva sa iti dai seama daca s-a masturbat. poate psihic, dar daca e virgina e putin probabil sa stie sa se masturbeze desi in zilele astea toate lumea stie orice...

dar sper ca iti dai seama ca esti putin absurd, da?