Forum » Practici sexuale » e posibil sa fiu insarcinata?

e posibil sa fiu insarcinata?

by: danyella
daca am afcut sex neprotejat e posibil sa raman insarcinata ... daca mi-a venit ciclul ?

oanagherendi

sal

23 Iul 2007, 05:38

da, e posibil dar sa sti ca daca iti faci testul de sarcina un 35% puate sa greseasca si tu sa fi gravida, du-te la medic si fa-ti analize de sange sau o ecografie daca ai animale in special pisici nu trebuie sa ramii gravida ptr ca au un parazit care ii face rau copilului.Daca ciclul iti vine in fiecare luna e posibil sa fi gravida dar poate sa fie doar psicologic intre nervi,preocupari etc poate ca mintea ta incearca sa te convinga ca esti gravida si in realitate sa nu fi daca mai ai vreo intrebare scrie-mi oana_gherendi@yaahoo.com

edina_34

fertilitate

22 Iul 2007, 19:06

am 35 de ani si de aproape 6 ani ma chinui sa ramin insarcinata.Va rog sa mi calculati dupa horoscop lunile fertile 1971 septembrie 20 ora 3 ,15 min ,tg mures va multumesc

Alina01

heiii

05 Nov 2006, 15:10

ce s-a intamplat aici?nu mai raspunde nimeni?

tweetylik

help me

03 Nov 2006, 10:23

miam inceput viatza sexuala pe 1 sept 2006.mia venit pe 2 sept.apoi pe 28 foarte normal.apoi pe 27 octombrie...dar pe 27 am bagat prima oara Ob a stat vreo 20 min k el si lam scos...apoi am vomat...am avut dureri groaznice care sunt ff normale de fiecare data knd sunt p stop...eu s pretenu meu facem protejat...nu am avut nicic o rpoblea k prezervativu...nu iau pastile...ba chiar knd i sa parut lui k nu mai merge...la scos si am intrerupt...nu avea sens ca doamne fereste s se rupa...acum nu stiu ce sa fac...si ak sunt p stop...imi curge f putin...e firesc...este ultima zi...ce sa fac?sa fac un test d sarcina?e pos s fiu insarcinata?si sa imi vina ciclul?va rog sa imi raspundeti...plzzz...multumesc mult d tot

tweetylik

help me

03 Nov 2006, 10:23

miam inceput viatza sexuala pe 1 sept 2006.mia venit pe 2 sept.apoi pe 28 foarte normal.apoi pe 27 octombrie...dar pe 27 am bagat prima oara Ob a stat vreo 20 min k el si lam scos...apoi am vomat...am avut dureri groaznice care sunt ff normale de fiecare data knd sunt p stop...eu s pretenu meu facem protejat...nu am avut nicic o rpoblea k prezervativu...nu iau pastile...ba chiar knd i sa parut lui k nu mai merge...la scos si am intrerupt...nu avea sens ca doamne fereste s se rupa...acum nu stiu ce sa fac...si ak sunt p stop...imi curge f putin...e firesc...este ultima zi...ce sa fac?sa fac un test d sarcina?e pos s fiu insarcinata?si sa imi vina ciclul?va rog sa imi raspundeti...plzzz...multumesc mult d tot

Alina01

deci...

03 Nov 2006, 09:10

deci nu exista nici o sansa ca testul sa se insele nu(cel putin pe cutia lui scria 99%sigur)?ma gandeam in cazul unei sarcini extrauterine sau vreo eroare ceva?si as mai avea o intrebare...exista boala spermatozoizii lenesi?

SB

03 Nov 2006, 08:24

Se intampla sa mai sara, adica sa ai cate o luna in care nu vine, dar ai aceleasi simptome ca si cum ai avea. Pana sa te gandesti daca-ti tai venele sau le lasi lungi, mergi la un ginecolog. Noi ne dam cu parerea, dar numai tu sti in ce stare esti si ce griji ai.

Alina01

griji

02 Nov 2006, 21:46

am citit mesajele de aici si tot nu m-am linistit;eu am facut test si mi-a iesit negativ,dar ciclul tot nu mi-a venit si incep sa simt schimbari(sunt mai obosita, ma doare burta).nu stiu ce sa mai cred,s-ar putea ca simtomele sa fie si pe fond psihic,dar mi-e frica a trecut o luna de atunci si nu mi-a venit.se poate sa fi ramas insarcinata?

tweetylik

si eu am o problema:d

01 Nov 2006, 10:03

miam inceput viatza sexuala pe 1 sept 2006.mia venit pe 2 sept.apoi pe 28 foarte normal.apoi pe 27 octombrie...dar pe 27 am bagat prima oara Ob a stat vreo 20 min k el si lam scos...apoi am vomat...am avut dureri groaznice care sunt ff normale de fiecare data knd sunt p stop...eu s pretenu meu facem protejat...nu am avut nicic o rpoblea k prezervativu...nu iau pastile...ba chiar knd i sa parut lui k nu mai merge...la scos si am intrerupt...nu avea sens ca doane fereste s se rupa...acum nu stiu ce sa fac...si ak sunt p stop...ii curge f putin...e firesc...ce sa fac?sa fac un test d sarcina?e pos s fiu insarcinata?si sa imi vina ciclul?va rog sa imi raspundeti...plzzz...multumesc mult d tot

SB

Intrebari si Raspunsuri

20 Dec 2005, 12:11

Cheer up!

Daca barbatul meu poarta boxeri si nu slip, sunt sanse mai mari sa raman insarcinata?
Sansele cele mai mari le ai daca sotul tau nu poarta nimic.

Si eu si sotul meu aratam foarte bine. Sunt sigura ca si copilul meu va fi frumos si as vrea sa apara in reclame. Cui ma pot adresa in acest sens?
Psihologului tau!

O sa imi iubesc catelul mai putin dupa ce voi naste?
Nu, dar s-ar putea sa te calce pe nervi sotul.

Poate sexul, in ultimile luni de sarcina sa provoace travaliul?
Doar daca sexul e intre sotul tau si o alta femeie.

E important sa fiu alaturi de sotia mea atunci cand naste?
Nu, atata vreme cat temenul de "pensie alimentara" nu te sperie.

Nasterea poate provoca hemoroizi?
Nasterea poate fi folosita ca si cauza pentru orice problema pe care o ai.

Sotia mea a nascut saptamana trecuta. Cand isi va reveni?
Cand copilul va termina facultatea..

Raluk

Semne

15 Nov 2005, 10:31

Citese articolul "12 semne ca ai ramas insarcinata" http://www.ele.ro/articol_3378.html

SB

La ora asta

15 Nov 2005, 07:47

dimineata e clar ca nu sunt in cea mai buna forma. Cazurile in care o femeie era insarcinata desi avusese perioadele menstruale sunt foarte rare. Depinde foarte mult in ce perioada a lunii ai facut sex neprotejata, exista perioade bune de fertilitate si perioade cu sanse scazute. Se presupune ca la 4 zile dupa ciclu si la 4-5 inainte sa vina e destul de sigur, dar nu te baza pe asta. Decat sa stai cu stres fa-ti un test de sarcina, daca iese pozitiv si nu vrei "complicatii" de genul asta incearca un Progesterol. Un avort e mult prea complicat si are multe efecte secundare de care nici n-ai vrea sa sti.

SB

Va recomand

15 Nov 2005, 07:42

in cazul in care aveti temeri 3 doze de Progesterol fie cu o zi inainte de inceperea perioadei menstruale, fie in ziua in care ar trebui sa inceapa. Cand spun 3 doze ma refer la 3 in 1. In mod normal stimuleaza sarcina, dar o supradoza provoaca aparitia ciclului si aliminarea ovulului fecundat.

popioana_ro

mai fetelor

19 Oct 2005, 14:17

terminati cu rusinea, ca in situatia asta chiar nu e cazul. Poi cum nu va e rusine sa cumparati prezervative, asa nu tre sa va fie rusine sa luati un test de sarcina. Ca nu va arata nimeni cu degetu. daca e asa greu de comandat, poi ochiti si voi o farmacie mai goala. Si nu va puneti nici problema banilor, nu cred ca trece pretul peste 50 de mii lei vechi.
Apropo de cum m-am simtit, cand cu sarcina. DA, au fost simtome. de ex aveam mirosul mult mai dezvoltat, simteam imediat orice miros. Greturi nu am avut, nici stari aiurea. Numai chestai asta cu mirosul, care era din ce in ce mai suparatoare, nu mai puteam sta in bucatarie, mi se parea ca miros toate aiurea - mancarea, cosul de gunoi, verdeturile, totul. Asa m-am prins ca ceva nu e in regula si am zis sa verific si posibilitatea cu sarcina. Care a fost. Fetelor, nu va jucati cu asa ceva, ca e viata voastra si e pacat de voi, ca va vad asa mai tinere.

danyella

hmm

19 Oct 2005, 14:06

fetelor ... m-ati pus pe ganduri ... mi-e frica :(( ce sa fac?k la mine nimeni nu stie decat yo cu fostu` prieten ... cel cu care am avut relatii...si mi-e rusine sa ma duc la farmacie sa-mi iau un test de sarcina :( si la ginecolog...hmm...mai rau ... mi-e rusine...nush ce o sa fac..cred k o sa vb cu fostu prieten sa vad ce zike si el :( da mi-e frica sincer...sper sa nu fi ramas...iti pumnii si tie miruna ... :( si poate`mi ziki si mie ce faci u.. adik ce o sa faci sa vezi dak ai ramas sau nu insarcinata ...

Miruna

Ioana?

19 Oct 2005, 11:33

Zine si noua cum te-ai simtit, ai simtit ceva deosebit sau totul era normal, ceva, ceva tot ai simtit de ti-ai dat seama la doua luni.
E normal sa faci sex neprotejat cu partenerul mai vechi.....si chiar daca zicem noi ca e imposibil sa ramanem insarcinate uite ca se mai poate......murphi

popioana_ro

e posibil

18 Oct 2005, 13:08

va spun din propie experienta, ca am aflat la mai mult de 2 luni de sarcina si cu un ciclu sanatos si unul asa mai anemic si venit aiurea, ca sunt insarcinata. Apropo, am uitat sa spun ca luam si anticonceprionale de 3 ani deja, si pana atunci totul fusese ok. Stiti ce mi-a zis doctorul: 'Asta e ca in Murphy, daca ceva rau se poate intampla se va intampla'. HAHAHA... aviz amatoarelor de sex neprotejat... :D

Miruna

Si eu............vaiiiiiiii!

18 Oct 2005, 11:27

Danyella iti impartasesc temerea, eu cred ca e imposibil, nu stiu.....voi care ati fost insarcinate ce spuneti???
eu nu m-am ingrasat, nu am greturi, am ciclu dar am facut-o neprotejata, si mie ingrozitor de frica de urmari.
Am vazut mesajul asta si am dar daca,
e oare posibil?
si la o luna si soua saptamani ce ar putea sa se vada sau sa se simta?
hai mai bine la medic...
pa

danyella

hmm :(

13 Oct 2005, 18:00

si dak nu mi-a fost deloc rau pana aku....adik presupun k trebuia sa am ameteli...greturi....chestii nu ? dak eram insarcinata....si in urmatoarele 2 luni dupa ce am avut actul sexual mi-a venit ciclul..o fi posibil ?

Raluk

Dap din pacate :(

10 Oct 2005, 06:44

Stiu mai multe cazuri de femei care erau insarcinate deja si carora le-a mai venti ciclul si in urmatoarele 2-3 luni dupa. :(
Fa-ti un test da sarcina ca sa stii sigur ceva sau, si mai bine, du-te la ginecolog

Mesaje noi in forum
pt kream
by: daniela210
doamna nu cumva sunteti o clarvazatoare care vedeti si stiti totul.vad ca spunet...
Pt daniela210
by: kream29
Daca eram cu necuratul nu ii mai spuneam sa mearga la biserica.daniela210 stiu c...
pt kream
by: daniela210
de unde stiti doamna ce este dl Gabriel?eu am apelat la dansul si toate imi merg...
Pt Y3puras
Mergi mai bine la biserica la Sf Mina si roaga-te pentru serviciu. Dl Gabriel e ...
Pt Y3puras
Mergi mai bine la biserica la Sf Mina si roaga-te pentru serviciu. Dl Gabriel e ...