oare unii barbati f tineri prefera femeile mature???

by: lili2007
Am implinit 40 de ani, am 2 copii, sunt draguta (nu frumoasa!!), ma imbrac decent....dar... de la un timp constat ca tineri de cca. 25 de ani, ma privesc insistent si cei mai indrazneti din ei incearca sa ma "agate"...Mi se intampla aproape zilnic...Unul mi-a zis ca e atras de "mamici" (asa ca mine), nu de fete de varsta lui...ca nu glumeste, ca arat bine si ca ar iesi cu mine oriunde.....a completat ca a mai avut astfel de partenere, mai mature...Si alte prietene de varsta mea au patit la fel. Exista o explicatie...mai stiintifica? Oare barbatii foarte tineri prefera femeile mature? De ce?

ferencdeak1943

ferencdeak1943

gerontofilie

18 Iun 2017, 17:02

Atractia sexuala a unui tanar fata de o femeie mult mai in varsta este o boala psihica si se numeste gerontofilie. Cred, ca de ea sufera si presedintele recent ales al unei tari europene.

eva31

eva31

A, nu, vor doar o ``diversiune``.

13 Apr 2011, 04:47

La 25 de ani ce ai vrea sa stie unul ca asta? Cu siguranta vrea sa experimenteze, nu sa se lege la cap cu o relatie stabila. Intelege-l si tu, e copil, abia a terminat jocul in nisip cu lopatica si galetusa.

m_marian

m_marian

.......

24 Iun 2008, 17:44

Am prieteni carora le plac mult mai mult femeile mature decat cele tinere, asa numitele "purisance", se simt atrasi din punct de vedere sexual fata de acestea.... Eu cred ca e vorba de un instinct si de gusturile fiecaruia... oricum nu vad nimic iesit din comun in astadaca ar fi o relatie trecatoare, insa, daca ar vrea sa intemeize o familie si el ar fi mult mai tanar decat ea... atunci cred ca mai tazriu vor aparea probleme.. peste cativa ani probabil ea nu va mai arata la fel de bine, va fi mai imbatranita, dar asta nu inseamna ca el se va intoarce la o pustoaica, ci tot la o femeie matura dar ceva mai tanara, care sa-i trezeasca interesul.....

andreea_patrascu

andreea_patrascu

.

24 Iun 2008, 17:27

Frumosul exista in orice... tinerii atrasi de femeile mature vad frumusetea acestora ... atat interioara cat si fizica, pe langa faptul ca probabil e ceva inedit si considera ca cele mai mature au mai multa experienta si stiu sa iubeasca.... au mult mai clar definit acest sentiment.

sanya

sanya

...

23 Iun 2008, 17:34

Simplu... ei considera ce femeile mai in varsta nu ii vor refuza pe motiv ca "cine se mai uita la ele?!".

Astia sunt barbatii nesiguri pe ei, care au fost refuzati de mai multe fete tinere, si s-au simtit foarte prost cand au fost refuzati.

Acum isi incearca norocul cu femeile pe care ei le considera o prada mai usoara.

ava774

ava774

...

17 Iun 2008, 10:55

Stiintifica nu. Sau daca exista nu o stiu eu.

Insa e numai normal ca unii sa fie atrasi de femeile mature... pentru ca ele stiu ce vor, stiu "meserie", nu fac fitze, nu vor sa fie curtate 1000 de ani, etc.

Problema este ca la barbati aceasta este doar o faza. Ei nu vor relatii cu femei mature.... decat pentru sex. Nu aventuri de-o noapte... ci o relatie lunga (insa doar pt sex). Rare sunt cazurile in care intr-adevar se infiripa o relatie serioasa astfel.

Am un prieten care a vrut pe rand sa incerce aventuri cu diferite tipuri de femei: grase, "purisance" (cum le numeste el), etc. Insa nu ar avea ganduri serioase cu niciuna.

Acest site foloseste Cookies. Prin navigarea pe acest site, va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor.
Mai multe detalii despre Cookies!