Forum » Timp liber » Intamplari paranormale sau iesite din comun

Intamplari paranormale sau iesite din comun

by: Raluk
Povestiti-ne o intamplare paranormala la care ati asistat sau un fenomen iesit din comun la care ati fost martori. Cele mai credibile sau mai socante povestiri au sansa de a castiga un set de carti scrise de Ursula K Le Guin.

Eva31

Sunt multe, dar....

10 Apr 2011, 02:07

....de ce sa vorbim despre ele?

loxodonta

intamplari paranormale

22 Feb 2010, 17:48

http://www.loxodonta.ro

natara

:)

17 Aug 2009, 22:26

www.lenjerie-chic.ro <=> lenjerie intima sexy,rochite sexy,costume sexy,corsete,accesorii de cea mai mai buna calitate la cele mai bune preturi.
multumesc pt timpul acordat citirii mesajului.

minune24

pt pinky07

25 Mai 2009, 14:07

Mai referitor la cea ai vazut in scara,esti sigura ca nu iti facea cineva farse sa rada de tine?stafiile nu au cearceaf!au chip de om cat de cat,din cate stiu eu si mai ales cum l-am vazut pe tatal meu.Cam ciudat ce ai vazut,poate ti s-a parut mai ales daca ai vazut un film cu ceva asemanator recent.Si inca o chestie statea pe loc,ele nu stau pe loc,dispar si se muta.Bine ca n-ai patit nimic,cred ca ti-a facut o farsa cineva sincer,nu te supara.mai astept rasp. de la tine.

minune24

continuare pt pinky07

25 Mai 2009, 13:53

Sti inca o chestie,sti cum vb babele ca daca pers. decedata deschide un ochi mai cheama pe cineva,normal ca n-am dat crezare at.Mama tatalui meu,a decedat inaintea tatalui meu cam cu 9 luni inainte,si cand a puso in sicriu a deschis un ochi,normal babele au zis mai cheama pe cineva drag ei,si tata era cel mai mic dintre frati,cel mai iubit de ea,at pe moment m-am rugat la D-zeu sa nu mi-l ia de langa mine.Dar,inainte cu 3 luni de decesul tatalui ,murise un unchi din partea sotului si un pic m-am consolat ca nu era vb. de tata,dar pe el l-a chemat,cel mai bun dintre frati care isi ajuta parintii chiar daca stateau departe de noi la 350 km,mereu mergea la ei cum avea timp.Sfatul meu pt. toti "pretuiti-va parintii ca nu stiti cat timp ii aveti langa voi",eu am simtit ca ceva se va intampla,pt ca parca cineva imi spunea in minte"pretuieste-l ca ce sti cat il mai ai langa tine",l-am protejat cat am putut dar inima la lasat exact la volan,asta este viata.Sincer,acum mie teama si ma rog la Dzeu mereu sa imi pazeasca fam.,mai ales ca sotul este sofer de curse lungi,intelegeti ce e in inima mea cand e plecat?nu stiu ce m-as face daca as mai pierde pe cineva din fam.numai Dzeu stie.

minune24

pt. pinku07

25 Mai 2009, 13:39

Mersi de intelegere,chiar nu credeam ca imi va raspunde cineva.Ceea ce mi-ai zis,intr-adevar este real,faptul ca mie dor de el si ca s-ar putea sa vrea sa fie langa cei dragi.In casa nu l-am vazut niciodata,fapt care ma face sa inteleg ca at cand a murit nu exista casa,doar a facut sapaturiile pt. ea.L-am vazut doar in jurul casei.Oricum incerc sa nu ma mai gandesc la el atat de mult ca inainte.Indeosebi ma gandeam at.cand treceam prin greutati si parca nici sotul meu nu ma intelegea,si at in momentele acelea ma gandeam asa"daca traia tata el stia cum sa ma sfatuiasca si sa ma inteleaga",eu am fost fata lu tata,pe mine ma iubit cel mai mult,lucru ce mi l-a confirmat si mama mea.Si luna viitoare se apropie data cand a decedat,se fac 4 ani si voi face parastas ca in fiecare an si voi da de pomana.O sa imi fac timp sa il chem si pe preot sa imi faca slujba in casa noua.Si dupa, sper ca voi mai linistita.In vis mi-a zis odata ca"eu tin fam. unita,fara mine toata fam. se destrama!".Astfel in casa noua locuiesc cu sotu,mama si sora mea care este adolescenta.Dupa disparitia tatalui meu m-am schimbat enorm,parca am inceput o alta viata.

PInky07

ceva ciudat:|

22 Mai 2009, 16:28

am venit de afara si am urcat scariile la etajul 1
mam uitat la geamul de la scara care reflecta usa de afara
mam uitat si am vazut langa interfon o kestie ciudata...era ca un cearceaj la okii decupati si statea...mam uitat speriata sh am sunat rpd la mine la usa
mam uitat iara si sa uitat exact la mine si amm speriat tremuram toata si mia deschis tatal meu usa nu stiam cum sai explic....eram speriata
nu ma crezut...dar mama mea da...

ce credeti ca a fost?:(

PInky07

Ptr. Minune

22 Mai 2009, 16:15

pai eu chiar cred in spirite...
se spune ca unele persoane care mor si nu era timpul sa moara sau care nu si'a luat ramas bun de la persoana iubita stau pe pamant..:-?
1)ori iti este prea dor de tatal tau si ti'l imaginezi ..
2)ori vrea sa stea cu persoanele iubite de pe pamant si nu poate accepta ca este mort

eu te cred in legatura cu ce ai povestit
si ai spus ca lai vazut mai tanar...cei care mor isi skimba chipul:)

minune24

continuare

20 Mai 2009, 16:31

vad ca n-a mai prea intrat lume recent,eu sunt noua printre voi si sper sa imi dati niste rasp.la cea am scris primadata,pt ca sunt reale si nu sunt nebuna.sa fie oare rasp.ca tatal meu vrea sa ma protejeze si sa ma indrume?ultimadata cand l-am vazut pe acoperisul magaziei a fost acum duminica,dar era tanar,parea de nerecunoscut.
Pe deoparte,ma inspaimanta ca il vad.Cand l-am ingropat erau Rusaliiile"si l-am vazut pe nor cu mama lui at.astept pareriile voastre,

minune24

credeti in stafii?

20 Mai 2009, 16:14

Mi-a decedat acum 4 ani tatal,in accident de masina,a facut primul preinfart la volan,in timp ce conducea si a intrat intr-un tir.la spital a decedat,insa in acea noapte m-am intins sa dorm,dar mi-a aparut in fata ochiilor o lumina mica rotunda alba,care sa marit(imprastiat)si a aparut tatal meu care vb cu mine,imi dadea cateva sfaturi,si apoi a disparut.L-am tot visat apoi,in diferite ipostaze dar mai mereu vb cu mine,si in curtea casei il vedeam in timp ce munceam,dupa care ma uitam din nou si imi tot repetam ca nu este.Aici am ridicat o casuta,tatal meu n-a mai apucat so construiasca,am ridicato eu cu sotul ,mama si sora mea.Ai mei au facut o greseala cu ani in urma,a vandut apt.sa plecam in Canada,dar au luat teapa si au ramas fara apt.Asa au cumparata o gradina la tara,unde am ridicat aceasta casa,si aproape de un an ne-am mutat in ea,desi nu este gata.Dar eu vad frecvent pe cabanuta din josu gradinii,pe acoperis un barbat ce pare ai fi tatal meu,ori aproape de casa,pe acoperisul magaziei,si la fel patesc cand ma uit a doua oara sa vad nu se mai vede nimic.Ce inseamna?Inainte sa moara cu 2 luni cineva imi zicea"pretuisete-ti tatal ca ce sti cat il mai ai langa"oare premonitie

r1d2c3

Brrrrr!!!

09 Mar 2009, 15:33

Dupa ce am citit aproape tot pe aici mi-e cam frica sa mai dorm... acum stiu ca exista si extraterestri..si sa ma decorporalizez pana si de haine mi-e teama nu de alta da poate intra altcineva in ele... of voi spirite rele va rog pedepsitzi-ma pt ca va iau in deradere :))

griff

pt faza cu decorporalizarea

08 Mar 2009, 01:23

deci tu cam vrei sa ne faci sa credem ca ai avut un obe adica out body experience...in primul rand pentru a avea asa ceva trebuie sa reusesti sa nu te gandesti la nimic si sati eliberezi creierul...si ai nevoie de ceva experienta...in al doilea rand rugaciunile nau nicio treaba in toata chestia asta...pentru ca nu e vorba de spirite ale intunericului ci e vorba de propriul tau spirit..in al treilea rand nu trebuie sa te zbati ci sa incerci sa controlezi acel spirit...chestia aia se intampla doar in subconstientul tau

_eu_

decorporalizare

15 Ian 2009, 22:15

Am reusit de doua ori in viata
Prima din intamplare, a doua oara voit
E o experienta greu de explicat in cuvinte, vezi, auzi, simti (nu am simtit frig sau caldura) totul in jurul tau, chiar daca se intampla langa tine sau la departare, se focalizeaza unde te duce vointa gandului.
Prima data a durat cateva secunde (m-am speriat de acest necunoscut)
A doua oara cam 2 minute cred
Nu am mai incercat de frica sa nu-mi revin, pt ca e foarte greu sa te trezesti din aceasta "transa"(moarte clinica) in care respiratia aproape ti se opreste, muschii se relaxeaza total (inima, plamani, limba),inima bate de cateva ori pe minut iar corpul inainte de trecere il simti ca de plumb si nu mai poti sa te misti deloc.
Revenirea am facot-o printr-o anume tresarire voita.
Oricum, exista ceva in afara universului tangibil, dar cred ca nu suntem inca pregatiti pt surprizele care ni le rezerva

yo_thisismymail

...

13 Aug 2008, 16:41

unii chiar nu cred car mi s-au intamplat si mie lucruri f ciudate
yo_thisismymail@yahoo.com

Mihaelaa

Bizar...

21 Feb 2008, 16:26

Bine v-am gasit... sunt noua pe aici, dar citesc cu mare interes povestile voastre.
Am si eu o sa va ralatez o intamplare reala.
Un prieten taximetrist mi-a povestit ca a avut o cursa undeva la iesirea din oras; a dus o domnisoara acasa care la destinatie i-a spus sa astepte cateva minute ca merge pana acasa sa-i spuna mamei ei sa-i dea banii pt a plati. Acesta, asteptand minute in sir (fata nu s-a mai intors) a plecat. Dupa cateva saptamani intamplarea a a facut ca prietenul meu sa aiba o cursa in locul in care a dus-o pe acea domnisoara. Dupa ce si-a terminat treaba s-a gandit sa mearga la casa unde a intrat acea fata sa ii reaminteasca faptul ca are o datorie fata de el. Insa la usa i-a raspuns o doamna mai in varsta. Taximetristul i-a povestit cele intamplate, iar doamna a izbucnit in plans, zicandu-i ca fata ei a murit in urma cu doi ani. Doamna i-a aratat o poza cu fata, iar prietenul meu a ramas mut de uimire, fata din poza era cea pe care o dusese el cu taxi la destinatie in urma cu doua saptamani. Este foarte ciudat, dat fiind faptul ca prietenul meu este o persoana serioasa care nu s-ar preta la asemenea glume...

Pisi

Spiritism

04 Iul 2007, 10:16

Leo,ai participat vreodata la o sedinta de spiritism?
Crezi ca exista spirite,pot fi ele invocate si daca da,ce se intampla dupa ce le invocam,pleaca ele inapoi din dimensiunea din care au venit?
Ce crezi?

leo

Pisi

03 Iul 2007, 17:31

E bine sa nici nu le intalnesti. farmecele exista. am citit mult pe tema asta si m-am interesat si la babe. unele farmece au explicatie stiintifica (cel contra holerei la gaini), altele pur si simplu nu pot fi explicate cu tehnologia noastra actuala si cu fizica sau chimia cunoscuta. asta nu inseamna ca sunt supranaturale. sigur se bazeaza pe o ecuatie cauza-efect dar pe care nu o cunoastem. Cea mai interesanta forma de farmece este blestemul. cel al templierilor a distrus dinastia Frantei, nu?

andreea_lungu1982

continuare

03 Iul 2007, 13:24

Cu acel preot care a cum este batran am si vb desi l-am convins cu greu sa-mi vb mi-a zis de aceasta patanie si ca din cauza aceasta a fcut cerere sa plece din localitate si ca sa scape a fost la manastirea frasinei si a tinut post si s-a rugat mult ca sa poata scapa si i s-au facut si slujbe
mi-a zis ca nici el nu credea ca puterea lor este asa mare deci voi ce credeti
sa va fereasca Sfantul sa treceti prin ce am trecut eu caci atunci poate veti crede

Pisi

Leo,

02 Iul 2007, 10:00

tu chiar crezi in farmece sau descantece?
Sincera sa fiu,eu nu prea cred.

leo

farmece...

01 Iul 2007, 22:31

vrajitoria este o stiinta de mult uitata. ei bine... pe jumatate uitata. eu nu cred ca are de-a face cu demoni sau dumnezei. din aceasta stiinta a ramas descantecul si efectul pe care il produce. se pare ca s-a pierdut informatia despre resursele pe care le foloseste insa. si asta o face periculoasa pentru cei care o folosesc mai ales ca arma. din cate am citit eu nimeni care a folosit-o nu a rezistat efectelor.

andreea_lungu1982

continuare alte intamplari

30 Iun 2007, 11:44

toate treburile ca din senin , eram foarte apreciata iar apoi parca nici nu voiau sa ma mai vada sefii parca eram ciumata. si tind sa cred ca a fost ceva caci am fost la omanastire la dalhauti unde este o icoana facatoare de minuni, l-am rugat pe preot sa-mi faca slujbele Sf Vsile , cat am stat in manastire nu am avut nimic dar cand am pasit afara s=din curtea manastirii m-am luat o durere de cap insuportabila si o stare de voma incat am crezut ca ma prabusesc la pamant , nu s-a intamplat am ajuns acasa si am inceput sa stropesc cu agheasma peste tot iar mobilele au inceput sa tosnesca foarte tare apoi mai ales in partea cu vecina pe care o banuiam ca fcuse asa prosti(dupa am aflat ca si mama ei nu a murit pana nu a spus tot ce a facut sica deja incepuse sa putrezeasca de vie,sa ii apara viermi pe rani de intrau medicii cu masti la ea, asta mi-a zis chiar o verisoara a vecini care avusese si ea probleme cu ele)m-am culcat si am avut un somn foarte profund si eram undeva pe o pajiste cu iarba verde. incet incet lucrurile au inceput sa revina la normal.Oricum ii multumesc lui Dumnezeu ca acum in famila mea este liniste si ca toate au revenit la normal

andreea_lungu1982

alte intamplari

30 Iun 2007, 11:33

nu stiu daca sa cred sau nu in farmece dar a fost o perioada in viata mea in care imi mergea foarte prost si mie si familiei mele. Chiat am gasit pe usa iun semn facut cu sange ca un semicerc(ca niste coarne)in acea perioada parca toata lumea ne ura dar si eu si parintii mei era sa ne pierdem serviciile din motive...care dupa ce m-am dus la biserica si ne-a facut preotul slujbele Sfantulkui Vasile au disparut ca prin minune si fiecare si-a reluat activitatea la locul de munca ca si cand nu s-ar fi intamplat nimic. doar eu mi-am pierdut locul de munca . Cert este ca atunci cand i-am zis preotului ce am gasit pe tocul usii acesta s-a albit la fata la propriu. Am curatat locul cu manusi in mana si un cutit rau pe care le-am aruncat direct la tomberon si am dat locul cu agheasma mare de la cuvioasa parascheva de la iasi. Apoi am visat o icoana a Maicii Domnului care m-a scos dint-i gaura neagra. imi era ingrozitor de frica. Iar de atunci viata mea a intrat in normal. L-am cunoscut pe sotul meu, mi-am gasit un alt loc de munca iar ce este cel mai important am reusit sa stau mai mult de 6 luni la actualaul loc de munca,inainte nu era asa cum faceam 6 luni cum se stricau

andreea_lungu1982

continuare

30 Iun 2007, 11:16

continuare
tot in acea noapte am visat ca ma chinuiam sa aprind o lumanare in biserica si nu puteam caci parea ca are fitilul ud si sfaraia si i-am dat-o bunici mele s-a aprinda .Cand a murit bunicul asa s-a intamplat cu lumanarea , nu voia sa se aprinda si sfaraia, si alta ciudatenie bunica era in vis imbracata exact asa cum era imbracata cand am ajuns la tara . Iar pe bunicul l-am visat ca a intrat in altar.Sper sa ii fie bine acolo.Cat despre reincarnare nu stiu ce sa zic. Uneori in unele gesturi de-ale sotului meu le vad pe cele ale bunicului. Am avut o relatie foarte speciala cu bunicul, era un om deosebit.A... si altceva , dupa inmormantare aveam o durere cumplita de cap si m-am plimbat din pat in pat prin toate camerele pana cand in cele din urma mi-am luat inima in dinti si m-am culcat in patul care dormea bunicul si in care am dormit si eu cu el cand eram mica si pe loc mi-a disparut si frica si durerea de cap si m-am si odihnit foarte bine si l-am visat ca era bucuros si imi zicea sa nu mai sufar caci el este bine si ca o sa ne revedem candva si ca ma iubeste si mi-a aratat si locul unde a murit.M-am trezit linistita.Dumnezeu sa-l odohneasca

andreea_lungu1982

continuare

30 Iun 2007, 11:16

continuare
tot in acea noapte am visat ca ma chinuiam sa aprind o lumanare in biserica si nu puteam caci parea ca are fitilul ud si sfaraia si i-am dat-o bunici mele s-a aprinda .Cand a murit bunicul asa s-a intamplat cu lumanarea , nu voia sa se aprinda si sfaraia, si alta ciudatenie bunica era in vis imbracata exact asa cum era imbracata cand am ajuns la tara . Iar pe bunicul l-am visat ca a intrat in altar.Sper sa ii fie bine acolo.Cat despre reincarnare nu stiu ce sa zic. Uneori in unele gesturi de-ale sotului meu le vad pe cele ale bunicului. Am avut o relatie foarte speciala cu bunicul, era un om deosebit.A... si altceva , dupa inmormantare aveam o durere cumplita de cap si m-am plimbat din pat in pat prin toate camerele pana cand in cele din urma mi-am luat inima in dinti si m-am culcat in patul care dormea bunicul si in care am dormit si eu cu el cand eram mica si pe loc mi-a disparut si frica si durerea de cap si m-am si odihnit foarte bine si l-am visat ca era bucuros si imi zicea sa nu mai sufar caci el este bine si ca o sa ne revedem candva si ca ma iubeste si mi-a aratat si locul unde a murit.M-am trezit linistita.Dumnezeu sa-l odohneasca

andreea_lungu1982

alta intamplare

30 Iun 2007, 11:04

salut
O alta intamplare. bunicul meu a murit acum cativa ani dar visul preonitoriu era cam asa... eram intr-o biserica si erau 2 preoti in straie albe cu rosu , f.frumoase. In partea dr a altarului erau un grup de oameni care aveau lumanari in mana, n mijlocul bisericii erao masa plina cu mancare de pomana.Ii intreb pe oamenii din acel grupce fac acolo si mi-au zis ca au venit sa se roage pt urmasul lor. era defapt strabunicul meu , tatal bunicului, am aflat mai tarziu cand l-am descris celor care l-au cunoscut. voiam sa vb mai mult cu ei dar preotul mai tanar nu m-a lasat. Apoi am visat icoana Maicii Domnului de la Dalhauti Vn ca era toata in negru iar in fata avea 4 lumanari stinse. am avut visul asta pe 26 ianuarie iar pe 6 martie a murit bunicul meu adica la exact 40 de zile.In noaptea de dinainte de a muri bunicul l-am visat ca eram in gradina , el era tanar si foarte frumos iar gradina era foarte luminata , ne plimbam si mi-a zis sa stau acolo si a plecat zicandu-mi ca de acum el pleaca in alta gradina. din visul asta m-am trezit cand a sunat telefonul sa ne anunte ca murit. Cand a sunat tel nu a mai fost nevoie sa aud deja stiam ce ne vor anunta.

andreea_lungu1982

paranormal

29 Iun 2007, 18:50

salut
mi s-a intamplat de multe ori sa visez anumite lucruri care mi-au prevestit diverse evenimente. Sa incep cu inceputul
acum 7 ani am facut scoala de soferi vara si am capatat o sinuzita
iar un destept de doctor din Focsani a zis ca este astm(bunicul meu avea) si defapt aveam sinuzita . Pana aici nimic amormal numai ca eu am inceput sa visez inmormatari, parastase, oameni in negru. Timp de 6 luni am facut tratament pt astm ca sa ma trezesc intr-o dimineata cu fata desfigurata(asa de tare se umflase) ma duc la un alt spital si ma interneaza de urgenta , sinusurile erau pline si in orice moment se puteau sparge si faceam septicemie si ... aleluia . Aici intervine paranormalul , in seara de dinainte am visat icoana cu Maica domnului care se roaga cu mainile impreunate cred ca o stiti, pe ea care cadea o raza de soare.Aceea am visat-o ca plangea cu lacrimi de sange iar doua lacrimi cadeau jos si a pus un caston sa nu cada pe pamant... am fost salvata de la groapa dar a fost nevoie de doua internari succesive in spital(acele 2 lacrimi)

moon_girl

Pisi

12 Oct 2006, 15:21

U ai mai castigat ceva p acest site?

Pisi

Moon_girl, vei primi un mail

12 Oct 2006, 11:39

din partea celor de la ele.ro(daca nu cumva l-ai primit deja) si acolo vei avea toate informatiile necesare. :)

Sa citesti cu placere cartile si sa ne spui daca ti-au placut. :)

Te-am pupat. :)

moon_girl

eu??????

12 Oct 2006, 07:16

Eu am castigat???? :-o:-o

Ce trebe sa fac in continuare? premiantii...ajutati-ma shi p mine!:):):):):):):):) nu-mi vine sa cred

Pisi

Anca,Adrian,Monn_girl,

11 Oct 2006, 21:34

felicitari pt premiu. :))
V-am pupat pe toti si sper sa ne mai conversam aici,pe forum. :)

Seara buna la voi. :)

Subiecte noi in forum
TOBOGANE , TOPOGANE
by: giganteadvertising
http://www.etobogane.ro/• Descriere : Suntem cel mai important producator intern de echipamente destinate spatiilor de joaca de la produs...
De unde pot cumpara o masa de infasat buna?
by: oana_678
Mamici,ma ajuta si pe mine cineva cu o recomandare de masuta de infasat? Am cumparat deja una de la kidsshop,dar nu sunt deloc multumita.a ...
CUMPAR ABILIFY . 0747462606.
by: megabittte
CUMPAR ABILIFY . 0747462606.
CUMPAR ARANESP .0747462606.
by: megabittte
CUMPAR ARANESP .0747462606.
Joy Speed Fitness fura banii clientilor
by: roxrox24
In urma cu ceva timp, am cazut in plasa celor de la JOY SPEED FITNESS joyspeedfitness.ro - companie promovata de siteul dumneavoastra. Am cu...
Mesaje noi in forum
BERBEC - Iubire, Casatorie, Sex
by: crisbal
Mai multe despre BERBECI:

http://astrologus.ro/?p=260
BERBEC – Iubire, Căsătorie, Sex
by: crisbal
Mai multe despre BERBECI:

http://astrologus.ro/?p=260
reusita
by: anutza90
Nici eu nu am slabit la inceput foarte mult si eram destul de dezamagita,insa pa...
Fertilizare in Vitro
by: oana_678
Buna, te inteleg perfect liliana si povestea mea este asemanatoare, insa intr-un...
Chiar atat de bun precum se spune
by: Becky
Buna fetelor,ma bucur enorm ca am gasit un topic atat de interesant ca si balsam...