Nu mai pot să o las pe bunica mea singură

by: evelina2524
Când am ajuns prima oară la căminul de bătrâni„ Sf. Ghoerghe și Sf. Dumitru” de la Balotești am crezut că am nimerit prost. Cele două corpuri sunt modern construite și nu seamănă deloc a ceea ce noi ne imaginăm a fi un cămin pentru persoane în vârstă, ci mai degrabă a două vile de vacanță. Auzisem de centru de la o prietenă care își are mama acolo și m-am gândit că nu ar fi o idee rea să o duc și eu pe bunica mea.
Camera unde m-a pofitit asistententa era ca un living al unei vile. O masă mare unde stăteau câțiva pacienți, o canapea întinsă unde mulți dintre ei discutau și mult loc de „plimbare” ca să zic așa. Am intrat și într-una dintre camere.Spațioasă, cu două paturi, cu frigider și televizor. Asta m-a bucurat pentru că știu că bunica mea încă se uită la știrile dimineții. O doamnă de acolo mi-a spus că asistentele se poartă foarte bine cu ei și le răspund la toate nevoile.M-am decis să o duc pe bunica mea acolo pentru că este și aproape de București și o pot vizita oricând vreau . Aceasta este adresa site-ului: http://camin-particular.ro/

Nu s-a postat nici o replica.

Acest site foloseste Cookies. Prin navigarea pe acest site, va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor.
Mai multe detalii despre Cookies!