ajutor

by: tesica
fetelor mi-am luat normal pastil yasmin si dupa o ora m-am dat cu un spray de gat care mi-a provocat voma...nu am vomat in adevratul sens al cuv , ci ft putin....e psibil sa nu se fi absorbit pilula? astept raspuns

iorgag52

iorgag52

asa este

01 Mai 2009, 03:27

nu ai voie sa vomiti sau diaree ca elimini pastila si cica trebuie sa iei alta e exact cum ai uita sa o iei si in 12 ore trebuie sa o iei.pop

nicoleta123

nicoleta123

da!

23 Ian 2009, 19:20

este foarte probabil sa fi vomitat pastila... daca bine imi aduc aminte (ca si eu am luat yasmin aproape 1 an) pe prospect scria ca daca ai vomitat la 3 - 4 ore dupa ce ai luat pastila este probabil sa nu se fi dizolvat complet si efectul e ca si atunci cand omiti sa iei o pastila... Acuma te intreb eu pe tine in a cata saptamana a blistierului erai in momentul in care ai vomitat... pt ca acest lucru conteaza f mult.... citeste ffff bine prospectul pt ca este foarte detaliat si iti spune ce sa faci in orice situatie posibila... In cazul in care nu mai ai prospectul, ti-l trimit eu intr-un link....
http://www.pcfarm.ro/prospect.php?id=767

Recomandari

Acest site foloseste Cookies. Prin navigarea pe acest site, va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor.
Mai multe detalii despre Cookies!