anemie

by: lucky_ela
buna, in urma unor analize am aflat ca am o anemie severa , nivelul fierului fiind foarte scazut , imi puteti da vreun sfat avand in vedere ca am si probleme cu stomacul si nu pot lua orice medicamente?

little_star

little_star

anemie

03 Aug 2010, 13:22

buna, m-am confruntat si eu cu aceasta problema si stiu ce stari iti poate da anemia, iti recomand sa consumi alimente bogate in fier si sa iei Captafer, se gaseste la farmacie, este un supliment care nu contine fier dar care creste absorbtia fierului in organism, eu am luat si am simtit diferenta, nu mai sunt asa somnoroasa tot timpul, am mai multa energie :)

tashulina

tashulina

Cred

03 Aug 2010, 08:49

ca fiecare femeie s-a confruntat la un moment dat cu anemia. Daca ai si "probleme" in perioada menstruatiei, atunci cu siguranta stii despre ce vorbesc.

In afara de o alimentatie bogata in fier, care sa contina tofu, carne slaba de vita, spanac, varza, peste, ficat, carne de pasare, oua, dovleac, fasolea uscata, tarate de grau - poti lua pastile de Ferograd Forte, sa iti readuci nivelul fierului la cote normale.

Acest site foloseste Cookies. Prin navigarea pe acest site, va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor.
Mai multe detalii despre Cookies!