Artrita

by: simona10
Buna,
Stie cineva sa-mi spuna daca are efect Lipoartrin Forte?
Multumesc

simona10

simona10

Artrita

27 Sep 2012, 17:43

Ajută in tratarea afectiunilor reumatice de la nivelul articulaţiilor si Supramax articulaţii.Colagenul activ din compozitie are proprietati terapeutice si in preventie.

simona10

simona10

Probleme cu sanatatea articulatiilor

25 Sep 2012, 17:40

În general tratamentul presupune o combinaţie de elemente: exerciţii fizice, modificarea stilului de viaţă şi administrarea de analgezice. Dacă durerea devine insuportabilă, operaţia de înlocuire a articulaţiei poate fi efectuată în vederea îmbunătăţirii calităţii vieţii.

lilly_buterfly

lilly_buterfly

pai si leacurile "babesti"

25 Sep 2012, 10:22

mai au rezultate in ziua de azi?

simona10

simona10

Artrita

24 Sep 2012, 22:16

Buna,
E bine sa luam in considerare toate variantele de tratament.

sunshine84

sunshine84

din pacate asa este

24 Sep 2012, 09:25

tot mai multe persoane au probleme cu articulatiile, insa nu cred ca este cazul sa excludem si tratamentele "traditionale", naturiste....la plafar gasesti unguente recomandate pt cei care au probleme cu articulatiile, si mai sunt niste ceaiuri parca...

simona10

simona10

Artrita

21 Sep 2012, 21:37

Piata produselor pentru articulatii a crescut cu destul de mult fata de anul trecut. Si nevoile oamenilor au condus la acest lucru. :(

simona10

simona10

Artrita

12 Sep 2012, 15:42

Bine,multumesc.Am citit pe undeva ca in urma unui studiu realizat in SUA, s-a dovedit ca are efect foarte bun colagenul, pentru ca ajuta la regenerare.

wonderland

wonderland

artrita

12 Sep 2012, 09:46

nu stiu, nu am auzit de acest medicament, stiu de artrostop ca este foarte bun dar ca nu este recomandat oricui....intereseaza-te mai mult la medic sau la farmacist

Acest site foloseste Cookies. Prin navigarea pe acest site, va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor.
Mai multe detalii despre Cookies!