Ati suferit vreodata de astenie?

by: andree_a
Buna fetelor! Sufar de astenie cronica, nu ma pot concentra si obosesc continuu. O prietena mi-a recomandat Enerion. Este un medicament pe baza de sulbutiamina care ajuta la recapatarea energiei. Voi ce imi recomandati?

helmut

helmut

Remedii astenie.

10 Mai 2016, 09:08

Am probleme cu astenia de primavara de 30 de ani. Am incercat sa-mi inteleg crizele. Se lasau cu atac de panica si cand nu il controlam imi facea creerul varza. Intamplator acum cativa ani am avut o raceala puternica care s-a suprapus cu astenia. Atunci am slabit in jur de 3-4 kg si simtomele de astenie au disparurt. Concluzia a fost simpla. Astenia se manifesta violent datorita metabolismului, afara se incalzeste si noi inca pastram un regim alimentar bogat in calorii si asta da organismul peste cap. Nu lipsa de vitamine este problema, cu o luna inainte am mancat catina la greu si tot nu mi-a folosit. Va recomand ce am facut si eu cu rezultate exceptionale. Renuntati in perioada de astenie sa mai mancati caloric, va recomand macar o saptamana sa mancati doar salata fara paine. E un regim dur dar ce preferati, sa aveti atacuri de panica cu final neprevazut sau sa fiti chinuit de senzatia de foame? Eu cred ca asocierea cu vitaminele se face dintr-o confuzie. Cand renuntam la o alimentatie bogata in calorii si acceptam una saraca in calorii, de regula cea saraca inevitabil are si vitamine, fructele, salatele asta contin. Dar remediu e pe fond de reducere a caloriilor.

andree_a

andree_a

astenie

09 Apr 2014, 13:03

Sunt dependenta de serviciul meu! Lucrez mai bine de 10 ore de luni pana vineri, iar sambata si duminica le petrec in fata laptopului, lucrand. Sunt obosita tot timpul si lipsita de vlaga! La serviciu am inceput sa nu ma mai inteleg cu colegii intrucat sunt irascibila tot timpul si enervez pe toata lumea. Nu stiu ce sa mai fac! Am fost recent la doctor, care mi-a spus ca sufar de astenie functionala si mi-a recomandat sa urmez un tratament cu un medicament pe baza de sulbutiamina, numit Enerion. Vi-l recomand cu incredere, dupa doua zile de cand l-am luat am inceput sa imi recapat energia si ma simteam mult mai bine. Multa sanatate va doresc!

mirela

mirela

astenie

21 Ian 2014, 13:31

Salut! Sa stii ca eu am scapat dupa multe nopti nedormite de astenia asta functionala cu Enerion, pe baza de sulbutiamina, la recomandarea doctorului de familie. Este sub forma de drajeuri, eu l-am luat cam 2 saptamani si mi-a revenit energia complet. Chiar nu ma asteptam sa imi recapat orele de somn asa usor.

Acest site foloseste Cookies. Prin navigarea pe acest site, va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor.
Mai multe detalii despre Cookies!