AJUTATI-MA sa anteleg un lucru2

by: eddina
Tot ma antreba daca al pot ierta pe el.am uitat sa va zic ca an 3 luni de zile noi nu ne-am antalnit nici o data fata an fata urma sa vina aici sa ne cunoastem.si ca am pus suflet an 'relatia 'asta.acum vb la tel vb si pe net cand are timp liber ma suna ami vb frumos dar nu stiu pina cand va continua si mie frica sa nu ami zica iar sa al las an pace si sa nu al mai deranjez.familia lui stiau de mine am vb cu ei pe net.si mia zis ca am un loc special an inima lui si ca acolo voi ramane mereu.cand am aflat ca sa despartit de EA am ancercat sa ai fiu aproape de el lam ancurajat mult.nu anteleg oare chiar tine la mine?chiar am locul ala special an inima lui cum zice el?asta nu anteleg.si a zis ca totusi vrea sa vina sa ne cunoastem.sincer nu stiu ce sa cred.Din prima zii cand am anceput sa vb cu el am simtit ca ceva ma atrage de el ca un magnet.daca maine ar veni si mi-ar cere mana as fii deacord.tin la el,mia intrat mult an suflet si nu stiu de ce.nu anteleg,la anceput lam intrebat ce vrea de la mine si a zis sa las sa intre in inima mea ca deacolo nu va mai iesi,ca el vrea o sotie nu o aventura.va rog sa ami ziceti si parerile voastre va rog ca eu nu stiu ce sa mai cred.

eddina

eddina

daaaaaa

15 Ian 2009, 17:54

da draga mea mi-am dat seama de multe akm pot sa zic ca am pe altcineva care e aproape de mine deocamdata ne intelegem super bine.in rest cu pompierul el sa fie sanatos si e treaba lui ce face,ai doresc si casa de piatra daca e cazul.akm ma cam lasa rece cand e vb de el.vam pupat

anutza21

anutza21

La multi ani pt noul an :*>:D<

14 Ian 2009, 11:36

hello again. din ce am citit acum, se pare ca relatia voastra a devenit una de amicitie. cred ca ti-ai dat seama si singurica de acest lucru. el a spus mai mult din bun simt ca poti sa-l suni oricand, dar asta nu inseamna ca a vorbit si serios, adica sa-i dai un telefon de ziua lui sau la o sarbatoare,e disponibil, dar sa-l suni in fiecare zi nu cred ca ar fi cea mai buna idee. daca vei ajunge prin bucuresti, parerea mea e sa apelezi la un prieten mai apropiat sa te astepte, ca oricat l-ai cunoaste pe pompierul tau, nu-i poti oferi incredere totala. in rest, sper ca ti-ai inceput anul bine si ti-ai gasit pe cineva mai aproape de tine care e dispus sa-ti ofere mai multa atentie si care nu face nici un fel de cursuri ciudate in strainatate :P. poopp

eddina

eddina

si din nou aici

09 Ian 2009, 23:50

am revenit ce mai pot sa va zic este ca mai vb cu el dar foarte rar trece 2-3 luni si al mai sun sa vad ce a mai facut el e pompier si stiu si riscul meseriei si mai mult il intreb daca este bine chesti de astea a fost ziua lui si lam sunat dar nu mi-a raspuns avea telefonul inchis dupa o saptamana am reusit sa vb cu el si atunci mia zis ca a fost plecat din tara si de aceea nu am putut sa iau legatura cu el.cum a zis el a fost plecat din tara cu pompierii la instructaj sau ceva de genul asta mi sa parut bizar eu nici o data nu am auzit sa plece pompieri din romania dincolo sa faca instructajul o fi sau nu adevarat el stie.in fine akm vb foarte rar nu ma mai suna deloc nu mai intra pe net deloc dar totusi este interesant ceva a zis ca eu orican pot sa-l sun la orice ora eu nu al deranjez nici o data si daca ma duc la bucuresti sa-i dau un telefon ca vine dupa mine si ca ma asteapta sa merg eu in bucuresti ca mie mai usor mie decat lui.o data si o data tot am sa merg la bucureesti si poate atunci o sa ne intalnim cine stie.el a zis ca oricum nu are nici o relatie si nici nu vrea si ca eu al pot suna oricand vreau.am zis sa nu al mai sun deloc un timp sa vad daca el ma va suna.

eddina

eddina

am revenit

10 Iun 2008, 00:04

tot asa e "relatia"noastra akm parca sa mai racit nu mai vb zilnic la telefon nu mai vb atat de des nici pe net asta e,am ajuns si pana aici care era de asteptat ca doar nu ne-am vazut fata in fata si era de asteptat.ma suna mai rar dar ma suna si intreaba ce mai fac daca mi-am refacut viatza.nu stiu ce vrea dar nu mai suntem in relatii prea bune.vom vedea ce o sa mai fie.va poooop dolce

eddina

eddina

netu asta

11 Aug 2007, 04:25

buna anutza merci ca ai raspuns si tu,nici o data nu ma amenintat el pe mine sau eu pe el asa ceva nu sa intamplat deloc.daca merge 'relatia'ok daca nu asta e,mergem mai departe nu se termina lumea cu el si nici cu mine.trebuie sa ne vedem de viatza noastra in continuare ori ce ar fii.acuma pot sa zic ca ne intelegem bine vb zilnik.ce fa fii in continuare nu stiu deloc dar pana acuma e bine totul.sa vedem ce ne asteapta pe viitor.eu oricum am sa revin cu vestii.va poooop.

anutza21

anutza21

eddena

07 Aug 2007, 00:40

relatiile de acest tip sunt foarte riscante. am incercat si eu o astfel de relatie pe net...la distanta. toate bune si frumoase...ne-am indragostit nebuneste unul de altul, vorbe dulci, promisiuni, planuri marete pentru viitor, chiar ajunsesem sa vorbim de casatorie, de copii! doar ca la un moment dat tipul mi se parea din ce in ce mai ciudat..adica acum facea ca toti dracii si in secunda urmatoare pareri de rau, lacrimi, suferinta...si sa nu ma spun de scenele de gelozie ce le facea...aproape ca nu-mi mai dadea voie sa ma vad cu cea mai buna prietena si intr-o zi m-am hotarat sa rup aceasta relatie. atunci a urmat adevaratul cosmar...de la jigniri ,amenintari pana la amenintarea cu sinuciderea. adica tipul era si este dement rau. m-am trezit si cu un telefon de la un post de radio...nici acum dupa ceva timp de cand am incetat sa-i mai raspund in vreun fel nu s-a potolit...o terorizeaza pe prietena mea si ii spune tot felul de prostii si la fel amentintari la adresa mea. asa ca te sfatuiesc sa o lasi mai moale pentru ca sunt foarte sigura ca in jurul tau sunt multi baieti draguti si singuri si care nu se ascund in spatele unui monitor. sper ca ti-am fost de ajutor cat de putin.poop

eddina

eddina

el ma cautat pe mine nu eu pe el

19 Iul 2007, 23:36

Da stiu ca e ciudat ceea ce ma povestit dar intradevar am vb cu parintii lui,sunt sigura de asta ca intr-o zii sa dus el cu mamasa la cumparaturi si cand sau intors el a intrat pe net stia ca eu sunt pe net si a intrat sa ma salute si atunci mi-a dat si web sa o vad pe mamasa si am vb cu ea desi sunt foarte sigura ca am vb cu ea si la fel cu sorasa si cu frateso mi-a dat web cand am vb cu eii pe net.sincer nu stiu ce va fii si cat va dura 'relatia'asta dar daca mai face figuri cu mine nu al mai iert o data lam iertat dar a doua oara nu mai asta e sigur.ca o sa fie singur si o sa vrea sa ma caute sa vb cu mine poate poate o sa vb dar atat si nik mai mult.si acuma cand sa despartit de EAtot el ma cautat mia lasat mes pe net si zicea sa spera sa fiu on-line cat mai curand sa vb ca ai e dor de mine.eu lam lasat in pace eu nu lam deranjat cat a fost cu ea.el ma cautat si pe net si la telefon.el a cautat sa intre in vb cu mine nu eu.offffffff sincer nu stiu ce va fii,dar sper ca totusi va fii ceva frumos speranta moare ultima si eu mai sper.atat mi-a mai ramas speranta.va multumesc ca imi raspundeti.

burlacu_angi

burlacu_angi

heya...

17 Iul 2007, 15:24

Draga mea,te-ai idragostit nebuneste,nu de el,ci de vorbele frumoase care probabil ti le scrie;Daca vrea sa vina sa te cunoasca ,cine sau ce il impiedica?Cum poti sa crezi k doar tie iti scrie acele vorbe frumoase?Ai vb.cu parintii lui pe net?!dar de unde stii k erau parintii?Au pu webcam,aveau buletinul in mana?
Deci ti-a spus o data sa-l lasi in pace,pai nu ti-e clar?

eddina

eddina

offffffffff

17 Iul 2007, 14:34

Lam iertat am trecut peste asta dar nu ai pot antoarce spatele orice ar fii.si cand sa despartit de ea tot eu lam ancurajat pe el tot eu ancercam sa ai fiu aproape de el chiar daca suntem departe unul de celalalt.nu stiu ce va fii.ma multumesc inca o data ca imi raspundeti asa de repede.

eddina

eddina

va multumesc ca ami raspundeti

17 Iul 2007, 14:26

va multumesc ca ami raspundeti poate am pus eu suflet mai mult decat trebuia.sper sa trec peste asta cat mai repede si sa al uit.sincer nici eu nu mai stiu ce vreau.o sa vedem ce va fii.va voi tine la curent cu situatia asta nici nu stiu cum sa zic.va multumesc inca o data ca mai raspundeti asa de repede.

qloty

qloty

cred

17 Iul 2007, 14:16

ca intr-adevar ai pus prea mult suflet si ca ai construit o imagine asa cum ti-ai dori tu sa fie. L-ai idealizat si sufleteste te-ai legat de propriul tau ideal nu de EL.

qloty

qloty

eddina

17 Iul 2007, 14:14

tot zbuciumul tau de acum va continua daca nu faci nimic in privinta asta. Sint de acord cu Ella. Mergi mai departe.
Adica nici nu v-ati vazut vreodata si tu il iubesti de nu mai poti? Esti sigura? Iarta-ma, nu vreau sa te supar. Dar cred ca poti sa treci peste EL pe care nici macar nu il cunosti.
Poate chiar iti face un bine ca nu e al tau pe vecie ( cum spui tu) .

eddina

eddina

merci ella

17 Iul 2007, 13:57

ati multumesc ca ai citit mesajul meu si ca ai raspuns asa de repede dar problema este ca al 'iubesc' tin la el.daca azi ar veni la mine si mi-ar cere sa fiu sotia lui raspunsul meu ar fii un DA as fii cea mai bucuroasa femeie.ceva ma atrage la el,am ancercat sa al uit cat timp el a fost cu alta eu sufeream si plangeam dar am dat totul uitarii si am zis ca poate e un anceput bun.desi nu sunt suparata pe el ca sa cuplat cu alta dar as vrea sa fie cu mine sa al am eu si nu alta.offfffffffff iubirea asta.nu stiu ce va fii dar sper din toata inima mea sa fie al meu pe pe vecie.'sau macar o data'vreau sa fiu cu el sa al simt ca e al meu.oare amn pus prea mult suflet?

Acest site foloseste Cookies. Prin navigarea pe acest site, va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor.
Mai multe detalii despre Cookies!