ajutati-ma sa inteleg

by: dance_cezara_m
Buna,acum ceva timp am intalnit un baiat putin mai mare ca mine ca varsta, el lucreaza sa parterul bloculi meu, iar eu trec mai tot timpul pe acolo cand ma duc la scoala(imi e in drum).Am inceput usor usor sa zambim unul la altul, dupa ceva vreme cand m-am intors intr-o zi de la scoala el chiar iesea din localul respectiv, mi-a zambit spunandu-mi"buna" mi-a spus ca vrea sa ma invite la un suc,eu i-am raspuns: "da, vom mai vorbi pana atunci", la plecarea mea m-a prins de mana zambindu-mi frumos si ma intreb daca nu cumva de la acest raspuns al meu a inteles ceva gresit...pentru ca acum cand trec pe acolo uneori e, alteori nu e, insa atunci cand ma vede imi zambeste, ultima data cand m-a vazut mi-a facut un semn cu mana ceva in genul sa ma duc la el...dar am zambit facandu-i din mana si mi-am continuat drumul spre casa...spuneti-mi voi va rog daca se joaca cu mine...deoarece are nr meu de telefon si...nimic...ce sa cred?

eva31

eva31

Poate tu te joci cu el, din relatarea ta

30 Mar 2011, 00:45

Sa stii ca si barbatii au complexe, chiar mai mari decat femeile. Daca nu e insurat, nu vad problema in a iesi cu el undeva. Si, daca tot vrem noi femeile egalitate cu barbatii, din relatarea ta deduc faptul ca e randul tau sa ii dai un raspuns concret cu privire la invitatia lui. Daca iti place, iesi cu el, daca nu iti place, spune-i si lasa-l in pace. Raspunsul tau a fost ceva de genul: ``Lasa, te sun eu cand vreau sa iesim``. E bine sa fii mai rezervata, dar ai dat impresia ca nu te intereseaza.

stoe

stoe

timid sau fara timp

17 Mar 2011, 03:41

ai spus ca lucreaza, probabil are treaba si in alte locuri si atunci e normal sa nu il vezi

sau e timid, si nu stie cum sa te ia ... si probabil asteapta urmatorul pas sa vina din partea ta ...

iti sugerez la prima intalnire vizuala cu el .. sa stati la o poveste .. sa vezi cu cine ai de a face .. si daca se merita sau nu ...

aducesei

aducesei

e timid

26 Ian 2011, 17:22

daca te pasa de ce nu-l suni tu!

dance_cezara_m

dance_cezara_m

l-am lasat

03 Nov 2010, 14:02

multumesc, asa ma gandeam si eu ca e mai bine

lasa-l

03 Nov 2010, 05:32

in pace, daca era interesat te suna el cu siguranta.

dance_cezara_m

dance_cezara_m

pentru Autumn

27 Oct 2010, 12:36

ba da, dar nu raspunde si nu stiu daca merita sa-l mai sun sau sa-l las uitat...

autumn

autumn

Si nu ai

27 Oct 2010, 09:17

incercat sa faci rost de nr lui de telefon??

dance_cezara_m

dance_cezara_m

pentru Scorpion_girl

26 Oct 2010, 13:12

a doua zi l-am cautat in localul unde lucra si am intrebat pe cineva de el si mi-a raspuns ca "nu mai lucreaza aici"

scorpion_girl

scorpion_girl

asa, de curiozitate

26 Oct 2010, 09:38

a dat roade vreun sfat primit? te-a sunat baiatul? vorbiti?

dance_cezara_m

dance_cezara_m

multumiri aduse celor care m-au ajutat sa inteleg!

20 Oct 2010, 23:16

va multumesc celor care v-ati implicat si celor care m-ati ajutat...
O zi/seara buna tuturor!

dance_cezara_m

dance_cezara_m

multumiri aduse celor care m-au ajutat sa inteleg!

20 Oct 2010, 23:16

va multumesc celor care v-ati implicat si celor care m-ati ajutat...
O zi/seara buna tuturor!

dance_cezara_m

dance_cezara_m

multumesc

19 Oct 2010, 12:24

multumesc pentru sfaturi, voi incerca sa gasesc portita sa vorbesc cu el...

scorpion_girl

scorpion_girl

Ai putea

19 Oct 2010, 09:04

asa, "in gluma" sa ii spui data viitoare cand treci pe langa el daca nu cumva ti-a "pierdut" numarul de telefon, nu de alta, dar tel tau n-a sunat deloc :))

de ce

18 Oct 2010, 19:19

e distractiv si jocul de-a soarecele si pisica dar, nu te duci intr-o zi sa vb direct cu el, asa o sa afli ce e cu nr de tel si ce vrea de la tine.

dance_cezara_m

dance_cezara_m

ce am omis...

18 Oct 2010, 12:39

in aceasi zi in care am vorbit ne-am mai reintalnit mai tarziu, eu vorbeam la telefon si el venea in spre mine,am inchis telefonul, dupa care mi-a cerut numarul de telefonul si i l-am data fara sa stau pe ganduri...

autumn

autumn

...

18 Oct 2010, 09:19

Incepi povestea spunand ca stadiul "romantei" este limitat momentan doar la zambete apoi spui ca deja are numarul tau de telefon...ce etapa ai sarit sa povestesti?

Acest site foloseste Cookies. Prin navigarea pe acest site, va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor.
Mai multe detalii despre Cookies!