Ajutati-ma va rog!

by: youqhy
Buna ziua, ma numesc Adi si sunt din Bucuresti, am o problema sentimentala mai delicata si sunt disperat si distrus. Am avut o relatie de 1 an si 2 luni cu o fata de 17 ani, eu am 21. Eu am fost primul ei prieten, cu mine a invatat sa sarute si cu mine si-a inceput viata sexuala. Intre noi existau certuri din cauza ca eu o tineam mai din scurt si nu ii permiteam anumite chestii sa faca pt ca nu ma facea sa am incredere multa in ea si ii foarte incapatanata. Ea este capricorn iar eu leu. Am fost plecat 2 sapt si cand m-am intors mi-a spus ca a vazut ca e mai bine fara mine si ca vrea sa ne despartim. Intr-o seara a venit la mine sa ne impacam dar din ura pt ceea ce imi facuse am refuzato. Mi-a parut rau si am incercat sa ma mai impac cu ea, dar nu mai vrea. Acum si-a gasit alt baiat si imi spuyne ca-l iubeste mult si pt mine nu mai simte nimic, desi eu am fost prima ei dragoste. Ne-am despartit de 2 sapt. Sunt distrus, nu mai mananc, numai la ea ma gandesc tot timpul, cum sa fac sa o recuceresc sau ce sa mai fac ca nu mai stiu. Cu prietena ei cea mai buna ma inteleg bine, la fel si cu parintii ei, dar ea nu mai vrea, imi zice ca nu ma mai suporta. Eventual puteti sa imi trimiteti email pe adresa youqhy@yahoo.com. Va multumesc!

raluk

raluk

LOL

12 Oct 2005, 13:55

E chiar foarte imatura prietena ta. Eu zic sa nu iti mai bati capul, sincer acum. Viata merge inainte. Esti tanar, hai mai bine traieste-ti tu viata si las-o pe ea in pace.

Apropo, este un topic cu intalnirea forumului la o cafea. Ce zici, te bagi? Ei au zis pana acum sa fie joi, eu zic sa fie joia viitoare, pe 20 octombrie

youqhy

youqhy

:))))

12 Oct 2005, 08:55

ar fi o faza tare... dar ea are prieten si nu cred ca ar tine faza... o mai vad pe retea cum se lauda ca ii indragostita si vrajeli din astea ca sa imi faca mie in ciuda :))) ce copila...

raluk

raluk

Ea tot asta o sa creada orice ai face tu...

10 Oct 2005, 16:44

Si nu musai o sa creada dar asa o sa se laude la altii...ca sa se razbune pe tine si ca sa se simta bine orgoliul ei.

Eu zic sa te porti normal cu ea si sa le spui tuturor cat de mult tii la noua ta preitena si cat de bestiala e. Poate asa o sa tina...

Idee si mai diabolica: cheam=o pe afara si spune-i ca vrei sa vb ceva foarte important cu ea. Spune-i ca ai senzatia ca ea inca mai tine la tine si ca tu nu ai vrea sa o faci sa sufere, dar ca trebuie sa inteleaga o data pt totdeauna ca tu ai alta prietena de acum...:))) LOL

youqhy

youqhy

si inca un mda...

10 Oct 2005, 16:15

Cica am facut o mare greseala... fosta mea prietena s-a imbolnavit, adica ceva raceala, tuse, suspecta de aprindere de plamani, a facut si injectii. Intr-o seara vb cu ea pe net ca sa o intreb cum se simte si daca e ceva grav, ne-am inteles destul de bine, in urmatoarele 3-4 zile se tot baga cu mine in vb, ii raspundeam cateodata... si aflu de la altcineva ca ea crede ca eu tot o mai iubesc la fel de mult si ca inca vreau sa ma impac cu ea si chestii din astea.. si le zice si la altii chestia asta... cum sa fac sa isi dea seama ca nu-i asa? M-a vazut impreuna cu o alta fata dar ea tot asa crede... voi ce ziceti sa fac?

raluk

raluk

De ce sa iti faci singur rau?

27 Sep 2005, 00:51

De ce sa iti faci singur rau intalnindu-te cu ea? Nu te ai hotarat deja o data sa treci peste ea, sa uiti de ce a fost intre voi, sa incerci sa trece peste tot ce a fost? Ce sens mai are acum sa te intalnesti cu ea si sa zgandari o rana pe cale de vindecare?
Mai bine ti-ai vedea de viata ta, momentan pare ca ti-ai mai revenit. In plus, eu zic ca vrea doar sa se aisgure ca esti in continuare la picioarele ei, vrea sa iti dea sperante flase ca sa se asigure ca vei fi in continuare mort dupa ea. Te duce cu zaharelul altfel spus...

youqhy

youqhy

mda...

26 Sep 2005, 18:56

nu ma agit dupa ea... ea vad ca se agita acum sa imi faca in ciuda, cica vrea sa ne intalnim sa imi zica ceva important...dar nu m-as intalni cu ea ca nici ea nu a vrut sa se intalneasca cu mine cand am vrut sa vb cu ea sa ii explic ca m-am schimbat pt ea...
Sau sa ma duc?... :))

rodicutza_sadica

rodicutza_sadica

Si pe tine de ce te mai intereseaza?

26 Sep 2005, 10:33

pe bune acum? ce te agiti atata? Las-o in pace si vede-ti de noua ta gagica.

youqhy

youqhy

:))))))

25 Sep 2005, 01:10

chivule arde poza si treci peste asta... sau pune-o in rama si... :)) glumeam. Lasa ma fata sa fie fericita, cum o las si eu pe fosta mea prietena, fete sunt destule, crezi ca numai una stie sa faca? :))
Si sa va spun ceva, am salutat-o intr-o zi pe fosta mea prietena pe retea si a facut urat, ca si cum de ce o salut. Daca nu o salut nu-i bine daca o salut iar nu0i bine, ea in continuare vrea sa ma oftice. Ce spuneti?

katy

katy

:))

23 Sep 2005, 21:19

Cu siguranta nu e cea mai buna idee... risti sa pierzi si ultimele sanse de a va impaca, in caz ca au mai ramas. Oricum, dak a fost candva dragoste adevarata intre voi, la un moment dat ar trebui sa izbucneasca din nou... Cum? Prin simple schimburi de replici, ceva de genu sa ii ziki numai c ea ar vrea sa auda, presupun k deja o cunosti cat de cat... incearca sa i arati cate pierde daca nu te mai are alaturi! Nu ii arata latura ta meschina... Arata ca poti fi iubitor si calduros.... si poate chiar si ei ii este dor de tine, dar nu vrea sa mai sufere sau s-a saturat cu "regimul" in care a trait pana akum. Chestia cu poza ... este de-a dreptul sadik si razbunatoare, niki nu vreau sa ma gandesc ce poate fi in inima fetei, in cazul in care aceasta este de fel mai simtzatoare. Multa bafta !

rodicutza_sadica

rodicutza_sadica

R U CRAZY??????

23 Sep 2005, 12:38

Pe bune acum cum sa faci asa ceva?
tu nu te gandesti ca in primul rand tipa nu va mai vb cu tine, in al doilea rand iti va plati cu aceeasi moneda(va spune in dreapta si in stanga de pilda ce scula mik aisau alte variante) si in plus tipului s-ar putea sa ii plak ideea

raluk

raluk

LOL...LOL...LOL

20 Sep 2005, 10:09

Pai si tu crezi ca fata o sa te mai ierte dak tu ii arati aluia poza cu ea facand sex oral?????GET REAL!!!

chivu

chivu

...

19 Sep 2005, 18:16

Vezi tu youqhy k nu-i asa de simplu. Incepi sa o saluti si sa o bagi in seama si ii va placea k se intelege bine si cu u si cu prietenul ei. Mai vezi ce mai zice lumea.
O intrebare am si eu. Vreau sa ma impac cu fosta mea prietena si vreau sa o despart de prietenul ei actual. Am o poza cu ea cand facea sex oral cu mine, sa ii arat la fraieru ala? Sau vede ala ce face fata si tot degeaba?

raluk

raluk

Normal ca trebuie sa o mai saluti...

19 Sep 2005, 15:57

Frumos din parte ta ar fi sa o saluti in continuare, chiar sa vorbesti cu ea din cand in cand. Ati stat destul de mult timp impreuna si sincer cred ca ar fi normal sa pastrati macar o relatie de amicitie, chiar daca v-ati despartit.

youqhy

youqhy

:)))

19 Sep 2005, 15:32

Cred ca am fost prea indragostit si nu am ascultat cand imi ziceau altii ce defecte are sau poate ca am crezut ca o pot schimba. Inca nu am inceput sa o mai salut, dar credeti ca ar trebui sa fiu in continuare ignorant sau ar trebui sa o salut si sa mai vb cu ea? Deci ea este o fata foarte incapatanata si orgalioasa si ambitioasa, dar numai catre lucruri ce imi fac mie rau sau la altii care o supara :))

rodicutza_sadica

rodicutza_sadica

LOL

19 Sep 2005, 13:39

Deja ma intreb cum de pana acum nu ai reusit sa iti dai seama ce fel de persoana e tipa?Eu zic sa fii mai atent de acum incolo, sa judeci mai bine tipa de langa tine

dana_florentina100

dana_florentina100

:))))))))

17 Sep 2005, 16:13

ai vazut ca nu ii chiar asa de greu.viata continua.bravooooooooo

youqhy

youqhy

....

17 Sep 2005, 10:49

Se pare ca fosta mea prietena s-a certat cu cea mai buna prietena a ei din cauza noului ei prieten si aceasta este tare suparata pe ea. Nu stiu ce ii in capu fostei mele prietene dar si-a pierdut prietenii adevarati pt alt baiat, care se pare ca o va parasi sapt viitoare. Eu am trecut peste asta si am inceput sa ma intalnesc cu alte fete, acum mi mult mai greu sa mai gasesc pe cineva in care sa am incredere, dar macar ma mai distrez si sunt vesel.

scoobytza

scoobytza

treci peste asta!

16 Sep 2005, 10:22

mai...deja devine ...nu stiu cum.daca ea vrea sa se intoarca la tine,,,gandeste-te bine inainte de a lua o hotarare.eu am trecut printr-o situatie asemanatoare si m-am impacat cu persoana respectiva pentru ca apoi sa-ai bata joc de sentimentele mele.ai grija cu elegerea pe care o vei face, dar o astfel de persoana nu merita... parerea mea.daca te-a barfit dupa ce v-ati despartit si a facut atatea faze nasoale cred ca ar trebui sa o lasi inpace.O fata de varsta ei trebuie sa se si distreze, iar tu tinand-o din scurt ai facut-o sa piarda multe.La varsta asta trebuie sa se distreze, sa iasa cu colegii.Poate s-a despartit de tine tocmai pt ca a vrut o schimbare in viata ei.las-o in pace... si vezi-ti de viata ta,mai sunt multe fete in lumea aceasta.

youqhy

youqhy

....

14 Sep 2005, 18:10

La cat de mult m-a facut sa sufar, dupa cat si-a batut joc de mine si m-a barfit in ultimu hal de mincinoasa la altii doar sa ma faca de ras.... si pe langa asta avea o mare satisfactie sa ma vada asa si sa ma oftice... eu nici nu o mai bag in seama, desi am iertat-o nu pot uita tot ce mi-a facut, desi am tinut foarte mult la ea. Asa ca imi voi asi o fata mult mai buna si care apreciaza mai mult. Asa-i ca-i cea mai buna varianta?

dana_florentina100

dana_florentina100

......

14 Sep 2005, 11:12

la urma urmei ea tot 17 ani are si la facut sa sufere o data de ce nu ar face-o si a doua oara?????acuma sincer in ce sunt interesate majoritatea fetelor la 17 ani?asa ca mai bine sa ramana doar amici si sa continuie pe drumuri diferite.

raluk

raluk

Hmmm

14 Sep 2005, 10:48

Poate nu trebuie sa fim atat de drastici avand in vedere ca este vorba despre o pustoaica de 17 ani, care probabil ca nu este prea lamurita referitor la ceea ce vrea. In plus, poate ca fata nu a realizat ca te-a facut sa suferi atat de mult, poate a considerat totul o joaca. Daca vine la tine si constati ca a realizat ca esti foarte important in viata ei eu zic ca te mai poti gandi daca sa o primesti inapoi. Depinde de orgoliul tau, cat de ranit a fost sau nu...

rodicutza_sadica

rodicutza_sadica

Ai innebunit?

14 Sep 2005, 10:25

NU!!!!!!!!!!
Cum sa o mai primesti inapoi dupa tot ce ti-a facut????
Si-a batut joc de tine in stil mare, nu te simti bine?????Cum sa te mai impaci cu ea dupa ce te=a mintit atata???

raluk

raluk

Gandeste-te bine...

14 Sep 2005, 10:10

Daca va veni din nou la tine si tu o vei primi neconditionat isi va crea impresia ca poate fface ce vrea din tine, ca orice ti-ar face ea tu te vei intoarce la ea, isi va pierde respectul pentru tine. EU zic totusi sa nu fim radicale, daca fata se intoarce la tine si o tii pe jar doua luni asa fara sa te impaci cu ea, poate ca dupa asta tepoti impaca linistit....:))) Ce rea sunt! Hihihi

dana_florentina100

dana_florentina100

nuuuuuuuuu

13 Sep 2005, 21:29

edel are dreptate daca te-a parasit prima data o va face si a doua oara.nu ii da ocazia te a te calca in picioare.pt ca atunci vei fi pt ea ca si o haina pe care o muradreste si o spala doar cand are nevoie de ea.cred ca ai si tu demnitate sau ma insel?asa ca...alegerea iti apartine

edel

edel

hotaraste-te

13 Sep 2005, 21:23

daca ea te-a parasit o data te poate parasi din nou. si daca deja iti place de alta fata (ei ii place de tine?) n-o amagi. gandeste-te cu care vrei sa fii si cu care vei fi mai fericit.

youqhy

youqhy

sa stiti ca sunt fericit

13 Sep 2005, 19:05

Cand am citit replicile care au fost postate dupa ultimul meu mesaj m-am super inveselit ;-)) ce bine sa ai pe cineva care sa te ajute sa treci peste greutati. Pot spune ca sunt din nou vesel si am pus ochii pe o tipa simpatica ;) Dar ma gandesc la o chestie, se pare ca actualul ei prieten vrea sa o paraseasca pt ca il minte, daca ea se va intoarce la mine, ce sa-i zic?

dana_florentina100

dana_florentina100

treci mai departe;)

13 Sep 2005, 13:43

am citi articolul tau si ii nasol cand ti se intampla asa ceva dar........tre sa mergi mai departe.poate ai facut si tu greseala de a o tine mai din scurt.de ce?pt ca are doar 17 ani poate si parintii o tin cateodata din scurt asa ca inchipuieti ca nu mai avea nevoie de inca o pers care sa o tina.dar eu zic esti tanar ai toata viata inainte.poate ii foarte greu sa treci peste asta dar cu ajutorul prietenilor si a pers din jurul tau care te apreciaza vor fi alaturi de tine si te vor ajuta.si la urma urmei iesi,distreazate si cunoaste alte fete si iti vei da seama ca ea nu ii centrul pamantului si exita multe fete care ar face orice pt tine.dar nu vor veni ele la tine iesi si tu si cauta.asa ca eu iti doresc succes cu "recuperarea"si data viitoare sa intri pe forum pt a spune ca esti ff fericit.

dan

dan

?????????????????????????????????

13 Sep 2005, 12:51

Nu te supara pe mine frate dar pe mine m-ai bagat in ceata. Daca tot ai aflat toate lucrurile alea nasoale despre ea ce mai iti faceai atatea probleme legate de relatia voastra? Fata nu te mai vrea, treci mai departe si la revedere!

rodicutza_sadica

rodicutza_sadica

BRAVOOO!!!

12 Sep 2005, 13:24

In sfarsit, te-ai lecuit, sau cel putin vrei sa te lecuiesti. BRavo. Ma bucur pentru tine. Nu mai sta ep forum, treci la vanatoare

raluk

raluk

Nu mai privi inapoi

12 Sep 2005, 12:51

Pentru sanatatea ta psihica, nu mai cauta sa afli ce face ea in timpul asta. Daca ai iubit-o o sa iti fie mult mai greu sa o uiti, daca o sa afli ca e cu X sau Y si ca zice aia sau cealalta despre tine. Incearca sa detasezi, orice informatie despre ea nu poate decat sa iti faca rau, sa iti starneasca gelozia.
Dupa cum ai spus si tu, sunt destule fete in lume, asa ca pleaca in cautarea urmatoarei si poate va fi si cea din urma. :)))

Dieta Nicoleta Luciu
Dieta Nicoleta Luciu
diete-sanatoase.ro

Acest site foloseste Cookies. Prin navigarea pe acest site, va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor.
Mai multe detalii despre Cookies!