AJUTOOOOR

by: ira0305
Iubitul meu cu care sunt de 3 ani si ceva are un prost obicei:atunci cand nu-i convine ceva si se supara nu ma mai suna si cauta cateva zile bune(asa ca sa ma invete minte sa nu mai fac), eventual asteapta sa il caut eu, pentru ca el considera ca nu greseste cu nimic.Nu stiu cum sa il dezobisnuiesc de chestia asta, pentru ca vad ca nu merge deloc cu vorba buna.I-am explicat de "n" ori ca nu imi place deloc modul lui de a actiona in astfel de situatii, dar se pare ca imi face in ciuda de cate ori are ocazia.Ce sa fac?

ladybug

ladybug

si sa accepte comportamentul lui?

22 Ian 2009, 13:05

nu, nu e normal, oricat de mult l-ai iubi nu trebuie sa accepti tot.
stii ceva? asteapta sa-l cauti? atunci asteapta si tu sa te caute. asta e cea mai buna solutie

ladybug

ladybug

22 Ian 2009, 13:03

stii ceva? asteapta sa-l cauti? atunci asteapta si tu sa te caute. asta e cea mai buna solutie

ladybug

ladybug

22 Ian 2009, 13:02

leo

leo

...

21 Ian 2009, 21:59

de multe ori e. insa problema aia trebuie adaptata la multivalenta vietii intrucat orice stiinta este monovalenta. a iubi insemna a accepta defectele celuilalt iar atunci cand le accepti merge treaba. cand doar s-a consumat dragostea si vezi ca nu a fost perfect omul ci ca mai si are defecte inseamna ca viata ti-a jucat feste si a castigat.

venturer

venturer

prostii...

21 Ian 2009, 03:10

o relatie nu e o problema de fizica sau matematica..."ce formula sa aplic?" k sa mearga...aici lucrurile nu merg si gata...ori merg si se keama RELATIE...dak nu,sa figureze la alta kre il suporta

zapacita25

zapacita25

.....

16 Ian 2009, 09:38

am trecut prin asta cu fostul meu iubit...timp de 5 ani de zile am tot incercat si am trecut peste....pana la urma mi-a ajuns si am zis gata...dak l-ai invatat asa e greu sa-l mai schimbi,dak te iubeste si el la fel de mult cum il iubesti u te va cauta el primul,dak nu o va face nu te merita!!!!

leo

leo

IRA0305

04 Ian 2009, 20:55

nu cauta sa te certi cu el atunci. e musai sa va balacriti?

lisa1313

lisa1313

IRA0305

02 Ian 2009, 20:38

acest barbat ori e un jucaus cu sentimentele oamenilor,ori e un copil care nu-i pasa sau nu se gandeste la consecintele atitunii lui,ai grija acest barbat pana nu trece de aceasta faza cu tine nu trebuie sa simta prea multe "slabiciuni" din partea ta,trebuie tot timpul sa ti pasul cu forta lui de manipulare,si sa te iubesti si pe tine nu numai pe el.Din pacate trebuie sa-l mai inveti,ca si cum ai invata un copil,ce inseamna cuvantul corectitune,nu prin a face ceea ce el nu vrea sa faca ci "prin pedeapsa"si discutii(fara reprosuri,si jigniri),fi si tu un pic mai smechera,daca lasi totul de la sine se va intampla chiar ceea ce ti-e frica.

lisa1313

lisa1313

IRA0305

02 Ian 2009, 20:31

acest barbat ori e un jucaus cu sentimentele oamenilor,ori e un copil care nu-i pasa sau nu se gandeste la consecintele atitunii lui,ai grija acest barbat pana nu trece de aceasta faza cu tine nu trebuie sa simta prea multe "slabiciuni" din partea ta,trebuie tot timpul sa ti pasul cu forta lui de manipulare,si sa te iubesti si pe tine nu numai pe el.

ira0305

ira0305

...

12 Dec 2008, 09:00

Nu e vorba ca ne certam din acelasi motiv mereu,problema era ca el face la fel aproape de fiecare data cand ne certam (adica nu ma suna).Sunt constienta ca imi fac rau, dar de fiecare data cand imi impun sa rezist si sa nu il sun, ma apuca cate un dor si oricat as fi de nervoasa pe el nu pot sa nu il vad.Si mai e o problema, aceea ca nu stam impreuna,pentru ca, daca am sta impreuna nu ar avea cum sa ma evite si am sta de vorba.

Nu e f sanatos pentru tine,

11 Dec 2008, 23:57

dar e OK sa il iubesti asa de mult, dar nu e OK sa cedezi tu mereu si sa ii cauti prea mult in coarne. Daca nu te cauta dupa o cearta, ai rabdare, nu il suna, poate de asta nici nu se agita prea tare, stie ca oricum o sa vii tu. Lasa-l si pe el sa aiba initiativa impacarii. De ce va certati mereu din acelasi motiv? De ce nu gasesti o rezolvare, certurile dese slabesc relatia dintre voi?

ira0305

ira0305

...

11 Dec 2008, 19:01

Si pana la urma tre sa recunosc ...nici eu nu sunt asa de tare incat sa pot sa rezist sa nu il caut.Il iubesc mult, asta e boala mea:d

ira0305

ira0305

me again

11 Dec 2008, 18:44

Pai....cum era de asteptat..el nu m-a sunat si eu, ca o impaciuitoare ce sunt, l-am sunat sa ne vedem sa stam de vorba.si ne-am vazut, am discutat a nu stiu cata oara aceleasi chestii...na...cred ca e si o chestiune ce tine de maturitate.El inca e cel care cand nu-i convine ceva "isi ia jucariile si pleaca"...si eu inca sunt cea care mai are rabdare( nush pana cand).

brit

brit

asa ii fac eu iubitului meu..

09 Dec 2008, 00:35

ma regasesc in cuv tale...dar ii fac asa sa il enervez si astept sa sune el..ca sa nu i se urce la cap toata iubirea asta care i-am aratat-o din plin...

gaspy

gaspy

degeaba ii explici

07 Dec 2008, 23:09

oricat i-ai spune nu va intelege niciodata. cel mai bine este sa-i raspunzi cu aceasi metoda. daca el asteapta sa-l suni tu, atunci e timpul sa n-o mai faci. va incepe sa se-ntrebe ce-i cu tine si el te va cauta

buburuzik

buburuzik

incapatinarea asta

03 Dec 2008, 17:54

E foarte dificil sa te intelegi cu oamenii incapatinati, dar mai ales cand e exact persoana iubita.
Probabil ii place sa dramatizeze. Si a observat ca tu esti cea care vine pana la urma la el cu scuzele, ii convine situatia de victima ;) e smecher. Nu-i mai face pe plac.

Acest site foloseste Cookies. Prin navigarea pe acest site, va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor.
Mai multe detalii despre Cookies!