Ajutor!Sora mea e cu un tigan!

by: camycala
Povestea incepe asa...sora-mea e cu 5 ani mai mica decat mine..e frumusica blonda invata bine acum e in ultimul an la facultate la ASE Bucuresti la finante-banci...dar situatia s-a schimbat de acum 5 ani cand in anturajul ei erau niste fete care umblau toata ziua peste tot si numai cu nenorociti ca altfel nu-i pot numi...si uite asa s-a imbarligat si ea cu un tigan ordinar care are numai 7 clase e si turc musulman si se ocupa numai cu furat proxenetism s.a.m.d...de cand e cu el ne minte mereu zice ca nu mai e cu el..mama e deja cu nervii la pamant tata nici el nu mai stie ce sa faca iar eu sunt la mijloc.,ca-mi vine sa-i dau o mama de bataie sa-si revina.Ea zice ca-l iubeste si nu poate trai fara el.Ce conversatii or avea ei...ma intreb eu?Mereu vb la tel de zici ca-i disperata si cand e in casa vb in baie sau in bucatarie pe intuneric si pe ascuns de noi!Am incercat sa-i explic ca se va lovi in viata de multe greutati stand alaturi de el si singurele persoane care-i vor binele suntem noi,familia!Dar ea o tine pe a ei si nu vede mai departe!Sunt disperata ca vad ca mama si tata plang si se consuma si pe mine ma doare foarte rau!am zis ca poate timpul le va rezolva!

andreea_baby

andreea_baby

mult prea radical

27 Mar 2008, 22:15

Draga Leo, tare as vrea sa te vad in situatia in care ti se confisca telefonul si ti se taie banii.
Si pe voi cei care sunteti pentru pedepsire si despartirea celor doi as vrea sa va vad in situatia bietei fete.
Been there, done that, si va asigur ca nu e deloc fun.
Cand l-am cunoscut pe prietenul meu tto au fost impotriva de la inceput. Nu are facultate, nu munceste, e dintr-un cartier mai rau famat, deci asta inseamna automat ca e tigan, ca e infractor, ca n-are viitor, ca ma bate, ca ma ameninta, ca vrea doar banii mei (care bani?)
Mi s-a aluat telefonul, am fost incuiata in casa, am fost exilata pe la rude, toti prietenii - cica buni- ma spionau ca sa aiba ce para la ai mei.
Nici nu va imaginati ce inseamna asta. Sa fii singur sa nu te inteleaga decat o singura persoana in lumea asta si sa nu poti vorbi nici cu acea persoana.
Si guess what? si azi mai suntem impreuna. am trecut peste usor usor, ne-am vazut o data la luna, am suferit am plans si acum desi nu stie nimeni de noi e mai bine. Stam amandoi, avem salarii bune, ne luptam amandoi cu treburile casei, cu bucataria, cu facturile si singura mea durere e ca ai mei nu stiu de el si nu stiu cum am sa le pot spune.

camycala

camycala

si...

03 Mar 2008, 10:59

Ideea e ca inainte sa o agate pe sora-mea el era cu o fata din liceu si a lasat-o gravida din clasa a 10-a si se poarta mizerabil cu ea!Fata aia munceste acum,el fura..dar tot nu o lasa in pace si in acealsi timp iese si cu sora-mea si nu o lasa sa iasa nicaieri in afara de el.Nu mai are nici prietene nici familie!E dedicata lui.Ma gandesc sa nu-i fi facut vraji..desi nu cred in prostii din astea..disperarea te ajunge aici!Este foarte "oarba" si nu mai stiu cum sa-i deschid ochii!Momentan o lasam in pace sa faca ce vrea ea cu viata ei!

Camycala

03 Mar 2008, 02:20

Iti inteleg nemultumirea.Mie in general,nu-mi plac tiganii,dar in acelasi timp : Sora ta nu mai este minora,are niste studii,poate judeca si singura.
De ce va puneti contra ei si nu o lasati totusi sa-si faca viata asa cum vrea?
Nu poti convine un om ca face o greseala,atunci cand el este convins ca are ceea ce-si doreste.Ai spus ca au trecut 5 ani ..Totusi,in 5 ani vezi fata unui om,oricat de orbit ai fi ! O bate,o jigneste,o manipuleaza? Daca nu,eu zic sa o lasati sa fie cu cine vrea.

leo

leo

si...

29 Feb 2008, 23:07

fi-ti pregatiti! omul ala poate nu are scoala dar este probabil un maestru al seductiei. nu ignorati nici asta. incercati sa il discreditati fin in mintea ei. faptul ca se ocupa cu proxenetism ar fi pentru mine sprijinul de plecare pentru a-l discredita, daca as intalni-o pe strada si as aborda-o.
pentru tine e mai simplu ca nu esti barbat sa o abordezi. putina imaginatie ok?

leo

leo

Camycala

29 Feb 2008, 23:04

incercati restrictie maxima. am impresia ca voi doar plangeti si va consumati. vorbesc in baie pe ascuns? doar nu la robinet...confiscati telefonul, nu mai platiti abonamentul.
incarcati-i programul cu multe sarcini in asa fel incat sa nu aiba timp de altceva. demonstrati-i ca viata este grea daca pierde sprijinul familiei. taiati-i orice finantare. sa ii dea el bani daca vrea sa isi ia un ruj sau o floare. mai mult ca sigur ca el nu o va face. lasati-o sa vada cum este el cu adevarat. daca merge cu taxi la facultate (majoritatea fac asta) o sa fie deranjata vazand ca nu mai are bani.

camycala

camycala

Un tzigan borat

29 Feb 2008, 18:31

este turc tigan...un tigan musulman si ordinar care nu are nici 8 clase ca nici carnet de conducere nu poate sa-si ia pt ca nu are studiile terminate!Nu pot sa-mi imaginez ce vede ea la el?Ca e si mic de statura si cu ceafa lata si se ocupa cu furatul cu bataile etc!Nu m-as uita la asa un om nici sa-mi dai 1 milion de $.Imi este sila!Si sora-mea o proasta ca l-a gasit!In loc sa-si faca o cariera ca termina fac se duce in shatra!

hedonista

hedonista

in primul rand...

29 Feb 2008, 11:20

e turc sau tigan? ma rog, oricum nu conteaza..dar nu stiu ce solutii putei gasi pentru ca eanu mai este o adolescenta si luand in consideratie faptul ca sunt de 5 ani impreuna..cam greu sa mai faceti ceva acum..Oricum, fiecare invata din propriile greseli, degeaba ii tot spuneti voi ca nu e bine sau mai stiu eu ce ca tot ce vrea face..si pana la urma asa e si normal..

lore1987

lore1987

sper sa va ajute acest sfat

28 Feb 2008, 19:55

Eu am 20 de ani si sunt cam in aceeasi situatie...dar pe langa asta el e si mai mare decat mine.Cu parintii mei s-a intamplat la fel le-am explcat ca ne iubim ca nu traim unul fara altul dar nu e chiar asa....am ajuns la concluzia ca mai bine pierd o iubire adolescentina pt mine decat pe parintii mei.La urma urmei sunt parintii mei si nici un parinte nu vrea raul copilului sau.Cu durere in suflet si dupa multe explicatii si discutii am renuntat la relatie...Deci vorbiti cat mai mult cu ea,zi si noapte daca e nevoie...sper sa va fi fost de ajutor!

Interzis=Interessant

28 Feb 2008, 18:30

O soluti efoarte buna este sa al invitati la voi acasa la o cina. Stiu, nici vorba! Dar inarmati-va cu multa rabdare si purtati-va frumos cu el, permite-tii sorei tale sa sa intalneasca acasa la voi acasa cu el. Lucrurile interzise sunt intodeauna interessante, asa ca nu al mai faceti atat de interesant pe baiatul ala. Daca al acceptati cat de cat asi va da seama singura cine este el defapt si odata se va plictisi de el pt ca numai este acel lucru interzis.

Acest site foloseste Cookies. Prin navigarea pe acest site, va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor.
Mai multe detalii despre Cookies!