Alisa Ivan iti ofera Consiliere in Dragoste!

by: moderator
Ti s-a intamplat sa fii refuzata de partenerul tau in anumite circumstante? Cum ai reactionat?

Joi, 29.07, intre orele 12.00-13.00, discuta in direct cu consilierul in dragoste, Alisa Ivan!

Mai multe detalii...

stoe

stoe

alisa .. se pare ca, gandim la fel :))

20 Aug 2010, 17:03

legat de problema danielei ... refuzul :)

stoe

stoe

daniela

20 Aug 2010, 17:01

exista o vorba veche din batrani :) ... cui pe cui se scoate !

deci refuzul doar prin alt refuz il poti inocula :)) ...

la mine merge intotdeauna :)

simplu si usor .. nu vrei sa ma ajuti, nu-ti fac de mancare ,,, nu ma ajuti la cumparaturi, la curatenia in casa ... nu iti calc hainele, nu te ajut la problemele tale legate de servici .. etc .. exista multe refuzuri pe care i le poti "tranti" :)) .. iar incet incet isi va da seama ca nu are rost sa te refuze la infinit si va realiza ca nu are incotro si trebuie sa se implice si el in activitatile casei. :)

stoe

stoe

:) continuare ...

20 Aug 2010, 16:52

Atunci, m-am gandit, cum sa fac, in asa fel incat aceasta repulsie, greatza sa dispara.
Daca te gandesti, anatomic, organul sexual face parte din corpul omenesc, iar ca si el, exista gura, buzele, limba, alte parti oomponente, prin care defapt se realizeaza schimbul de fluide. Multa munca de lamurire, dar intr-un final a acceptat si totul a fost frumos.

In concluzie, cheia succesului este comunicarea intre cele doua persoane, intelegerea reciproca, parerea mea :)

stoe

stoe

:)

20 Aug 2010, 16:47

Se pare ca nu exista refuzuri ale partenerului, toti sunt ok din acest punct de vedere.

ok, cu toate ca sunt baiat, iar site-ul este pt femei, incep eu aceasta tema de discutie.

Cu 4 ani in urma, am avut o relatie de 3 ani, in timpul ei, am intampinat o mica problema, legata de viata sexuala, mai precis, sex oral.
De oferit, doream sa ofer placere, de primit doream sa primesc, dar de fiecare data primeam refuz din partea ei. Nu intelegeam de ce se comporta asa, in acele momente, aveam impresia ca totul ar fi normal, iar ea nu ar avea de ce sa nu accepte, aveam impresia ca e revoltator, mai ales cand imi aminteam de prietenii mei si prietenele lor, care nu aveam nici o problema asemanatoare, se inteleau foarte bine si-si ofereau reciproc placere.

Am discutat cu 2 prietene, despre aceasta problema, iar ele m-au sfatuit, ca ar fi timpul sa pun punctul pe "i", si sa discut aceasta problema cu ea.
Zis si facut. Ne-am intalnit, am intrebat-o de ce ma refuza, si de ce are acea reactie respingatoare cu referire la sexul oral. Mi-a raspuns, ca ii e greatza si ca ea nu va putea face asta niciodata.

tashulina

tashulina

Nu

29 Iul 2010, 13:12

n-a functionat metoda asta. era doar o mare mizerie in casa :))

tashulina

tashulina

De multe ori

29 Iul 2010, 12:58

o discutie calma si logica rezolva multe din probleme. Insa ce te faci cand nici discutia nu are efect? Cum procedezi cand partenerul refuza sa te ajute la trebuirle zilnice, de exemplu?

daniela_b

daniela_b

Multumesc pentru raspuns

29 Iul 2010, 12:57

O sa reflectez intens asupra a ceea ce mi-ati spus :) Poate chiar exista o metoda frumoasa de a depasi momentele critice din viata de cuplu :)

da, sunt multumita de metoda mea...

29 Iul 2010, 12:54

... pentru ca a dat rezultate. Acum nu prea mai exista motive sa ne certam deoarece am inteles cat de cat ceea ce dorim unul de la celalalt.

Sper sa nu ajunga sa se sature de tipetele mele, insa stie si el ca nu fac acest lucru decat atunci cand ma enervez foarte rau.

tashulina

tashulina

@adriana_m

29 Iul 2010, 12:49

mie nu-mi place cand cineva tipa la mine, indiferent de motiv. Cred mai degraba ca platindu-i cu aceeasi metoda convingem pe cel de langa noi ca a procedat gresit.

ladybug

ladybug

...

29 Iul 2010, 12:48

La inceputul relatiei, prietenul meu nu prea vroia sa iasa cu mine si prietenii mei. Nu stiu daca pur si simplu se intampla sa aiba mereu alta treaba sau acestia chiar nu reprezentau vreun interes pentru el. Am incercat sa nu ofer prea multa importanta acestui lucru si am continuat sa ma vad cu prietenii mei in lipsa lui. Iar situatia nu pot spune ca ma deranja. Pe masura ce relatia a inceput sa avanseze, insa, probabil pe alocuri a devenit si putin cam posesiv... acum se asteapta sa-l invit si pe el atunci cand ma vad cu prietenii mei si uneori chiar nu stiu cum sa-i spun ca as prefera sa ies doar cu ei... pana la urma, de asta sunt prietenii - sa-ti mai barfesti si iubitul din cand in cand, nu? Glumesc. Doar ca simt nevoia uneori sa am momentele mele, cu prietenele/prietenii mei, fara el. Pana la urma el se bucura foarte des de berile cu tovarasii, in lipsa mea...

daniela_b

daniela_b

Cand sunt refuzata de partener

29 Iul 2010, 12:46

Eu cand sunt refuzata de partener ma supar si nu mai vorbesc ceva timp cu el. Pur si simplu ma enerveaza prea tare atunci cand nu face ca mine.

Exista vreo metoda frumoasa de atrece peste un refuz?? Daca da, care este aceasta? chiar mi-ar placea sa aflu :)

Refuzul partenerului

29 Iul 2010, 12:43

Da, mi s-a intamplat sa fiu refuzata de partener atunci cand il rugam sa ma ajute la cate o treaba prin casa sau cand ii ceream sa mergem la cumparaturi. Reactia mea nu a fost una tocmai placuta, s-a lasat cu ceva tipete, insa in ultimul timp nu ma mai refuza. Asadar, metoda nea a functionat desi nu este una recomandata... cred
Voi ce ziceti? A fost buna metoda mea, avand in vedere ca aproape am rezolvat problema refuzurilor?

minciunica69

minciunica69

Situatie

29 Iul 2010, 12:24

Eu am rupt o relatie din cauza ca iubitul meu era sociofob. Chiar credeam ca are ceva cu mine :) Eu bineinteles ca am teecut peste acea situatie usor, el a plans dupa mine vreo 2 ani dupa care si-a gasit fericirea in bratele unei(ghici?!) ... sociofobe.

ceapadeapa

ceapadeapa

Poveste..

29 Iul 2010, 12:17

Am avut un iubit care era sociofob. Nu iesea nicicum din casa la intalniri cu prietenii nostri (doar cu cativa dintre ai lui, foarte rar), de plimbari in parc nici nu mai vorbim. Bineinteles ca atunci cand il intrebam daca vrea sa iesim, ma refuza, lenes.
La primele refuzuri ale lui m-am suparat, apoi mi-am spus ca eu nu trebuie sa sufar si sa ma izolez. Am continuat sa-mi vad prietenii si el a continuat sa refuze:) Nici nu ma mai deranja la un moment dat. Acum nu mai suntem impreuna ... Nu pot sa spun ca izolarea lui a dus la despartire dar cred ca a contribuit pe alocuri. Nu mi-a placut sa ma simt singura in anumite situatii .. chiar daca acasa ne simteam bine impreuna numai noi doi:)

tashulina

tashulina

Da

28 Iul 2010, 08:46

mi s-a intamplat sa am chef de nebunii iar el sa fie rupt de oboseala. Sunt situatii cand trebuie sa intelegi ca "refuzul" nu este un refuz provenit din lipsa de atractie, ci doar din alte cauze, cum sunt oboseala, sres, suparare etc.

Dieta Nicoleta Luciu
Dieta Nicoleta Luciu
diete-sanatoase.ro

Acest site foloseste Cookies. Prin navigarea pe acest site, va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor.
Mai multe detalii despre Cookies!