Am innebunit!!!

by: ella_elijah
Ne cunoastem de 1an si jumatate,am fost f buni prieteni(amici),faceam multe lucruri dragute impreuna:mergeam la film,la plimbare,in excursii,stateam la cafele si ne simteam bine!!M-am indragostit de el si am ajuns sa-l iubesc;nu-i sunt indiferenta(cel putin asa cred),pentru ca imi spune mereu cat de dor ii este de mine si-mi face tot felul de declaratii de genul"mi-e dor sa te tin de mana" sau "mi-as dori sa ma trezesc in fiecare dimineata langa tine,dar inaintea ta,sa te pot privi dormind"!!I-am spus ca-l iubesc, iar el mi-a spus" si eu am sentimente puternice pt tine"...C naiba inseamna asta??Asta nu e replica la un "te iubesc"!Nu stiu ce sa mai cred si ce sa mai fac!!Oare ar trebui sa mai sper la o relatie?Sa mai lupt pentru acest lucru?Din buni amici am devenit ceva mai mult de atat, intr-o seara, la Sighisoara ne-am sarutat...si a fost cel mai frumos sarut din toti cei 20 de ani ai mei(si el a zis ca si pt el a fost la fel)..dar totusi nu suntem impreuna...am innebunit si nu mai stiu ce sa fac!!!

marile genii...

11 Apr 2006, 10:57

au fost neintzelese de catre contemporanii (plebea) lor :P shi mai apoi apreciate post mortem deci au insemnat ceva pt lumea asta ...

shi daca vine vorba de geniu neintzeles te pup eshti o dulce :D

pisi

pisi

In caz ca n-ai observat ,cadoi(k2),

11 Apr 2006, 10:48

mesajele mele sunt de mai bine de o luna postate, asa ca stai tu linistit , trebuie sa fii intr-adevar o persoana deosebita sau sa ai o experienta de viata vasta si deosebita, ca sa fiu impresionata !
Atunci cand vei da sfaturi de viata mai mult decat realiste, atunci te voi lua in seama !
Sau te pomenesti cumva , ca esti suparat , ca ti-am zgariat fatada de "geniu " neinteles ?

=))

10 Apr 2006, 21:09

am citit replicile shi vad ca PISI nu lasa lumea sa viseze =)) ce ai patzit draga? vad ca shi-a pus amprenta definitzia aia a mea in subconshtientul tau :D ... lasa draga lumea sa viseze sa se simta bine de ce eshti rautacioasa? "k nu te apleci pana nu dai cu capu de sus" :P

HOT ICE nu te lua dupa ce au intzeles cei de p forum urmeazatzi inima "go get him tiger (femele)!!!".Doar u shtii ce simtzi doar u shtii ce e mai bine...

the_dreamer

the_dreamer

..

22 Mar 2006, 12:20

nimic,scriu doar ca sa debifez "doresc sa primesc email cand apar replici noi" ...

scoobytza

scoobytza

prietenia si iubirea

22 Mar 2006, 10:28

nu m-am indragostit niciodata de unul dintre prietenii mei, dar iti pot spune un singur lucru...doare ingrozitor de tare, mai ales situatia in care esti tu...nu iti pot da un sfat in care sa iti spun cum sa te comport sau ce sa faci...iti spun atat ...ascultati inima, dar n uita si de ratiune prntru ca numai asa vei stii cum sa procedezi..

numaiprieten

numaiprieten

ma bag si eu :P

14 Mar 2006, 09:31

salutare
In primul rand va rog sa nu va mai luati atat de pisicuta sau oricine alt cineva care in opinia voastra are un comentariu deplasat. Acesta este un forum.....este normal sa nu fim toti de acord...oricum pisicuta incearca sa ajute nu sa faca rau.....
Apoi pt Hot Ice...timpul trece in defavoarea ta....este bine sa treaca o vreme pt a va cunoaste insa prea multa vreme te poate in ceva "ca o sora" si nu vrei asta......
surprinde-l..lasate surprinsa si......mai incearca. Poate nu o sa suferi dar iti garantez ca MERITA sa risti.
Apoi....daca se transforma intr-un carnat nu trebuie sa te cobori la nici un nivel....pt. ca oricum el este cel care pierde......si iti face un bine aratandu-ti cum este el in realitate
te pa.

pisi

pisi

Elena, nu trebuie sa te cobori

13 Mar 2006, 11:34

la nivelul cel mai de jos, ca sa-i arati unui barbat ce scorpie poti fi tu, e de ajuns sa fii indiferenta cu el, ii intorci spatele si pleci, asta doare cel mai tare, indiferenta !

ella_elijah

ella_elijah

Marina....

11 Mar 2006, 12:21

Imi pare rau pt ce ti s-a intamplat, dar sper sa nu fie si cazul meu!!Si noi am fost o scurta perioada impreuna, ne-em despartit, dar suntem aproape ca inainte; spun "aproape" pt ca e totusi altfel! Ne facem mult mai multe declaratii si alte dragalasenii, dar spre disperarea mea...nu suntem impreuna!Daca ar fi sa se transforme intr-un "carnat" cum ai zis u, si sa inceapa cu jignirile, pot si eu sa ma cobor la nivelul lui si sa ma transform in cea mai mare scorpie.. TE PUP

marina

marina

unde am gresit eu

11 Mar 2006, 10:29

am trait ceva asemanator:
eram foarte buni prieteni, ne spuneam totul, ne plimabam etc
nici nu am vrut sa aud de o relatie de dragoste la inceput, trebuia sa raman constanta
este adevarat ca perioada in care am fost impreuna a fost cea mai frumoasa din viata mea, dar cand ne-am despartit totul a devenit un cosmar
nu puteam sa accept ca el s-a transformat din baiatul care nu rata nici un prilej sa-mi ia un ghiocel sau o zambila, care imi facea toate poftele si se lumina doaar cand ma vedea, a devenit dusmanul meu , ca ma uraste si si-a facut un scop in viata sa ma jigneasca si sa ma faca sa sufar
nu da o relatie adevarata pe o clipa de pasiune
stie cum spune latinul:prieteniile adevarate sunt eterne

ella_elijah

ella_elijah

si io

10 Mar 2006, 23:49

budha bar, cafe del mar...atb, tiesto.TARE

the_dreamer

the_dreamer

ihi

10 Mar 2006, 23:19

si mie imi place...si sper sa iesim printre primii ca datile trecute:)

ella_elijah

ella_elijah

ELLA

10 Mar 2006, 23:10

nu se ciondaneste nimeni, si eu ascult muzica...AUZI...ce zici...o sa faca treaba Traistariu la EUROVISION??e draguta mel aia...tornero..u ce zici?

ella_elijah

ella_elijah

BAIIIIIIIIIIIIIIII

10 Mar 2006, 23:00

A CAM DEVIAT DISCUTIA DE LA SUBIECTUL MEU LA ALTE ALEA...

the_dreamer

the_dreamer

whatever...

10 Mar 2006, 22:58

mama ce te-ai enervat frate...:)) nu o sa "percut" deloc la mesajul tau ,crede-ma...;) ms pt "copile" -e unul dintree cele mai frumoase complimente pe care le-am primit ,hai acum zi-mi :"complimentele nu ne indulcesc viata....tre sa fii realista!!" :))

the_dreamer

the_dreamer

..

10 Mar 2006, 22:56

daca esti atat de fericita nu inteleg de ce tre sa fii atat de rea cu noi...sau poate nu realizezi ..oricum.....mai bine nu mai zic nimic

ella_elijah

ella_elijah

PISI

eu stiu ca u ai dreptate pt k esti "mai coapta la minte decat mine", dar iute...o sa incerc sa nu mai visez asa de mult
te pup

pisi

pisi

Irina, daca te simti demoralizata e problema ta

Deja incep sa ma plictiseasca discutiile cu tine ! Ma citesti sau nu , ma apreciezi sau nu, pe mine lasa total rece, ceea ce conteaza pt mine, este lumea de afara, nu cea de pe forum ! Forumul e mai mult asa pt diversitate, pt relaxare, contra plictiselii etc !
Hai ca deja incepi sa ma plictisesti, irina cu lamentarile tale ! N-o sa ma pun eu la mintea ta, copile! Gata, pana aici am stat la discutii cu tine !
Uite, am fost platita special sa demoralizez lumea, da, si ce i-am demoralizat pe toti ...
vai de capul meu , unul nu poate sa mai doarma din cauza mea ! lol
Am furat visele copiilor mari, si i-am pus la colt, daca au indraznit sa viseze ! de o mie de ori lol lol
Voi visati in continuare, nu-mi mai risipesc timpul pe voi , am spus ceea ce am avut de spus, peste cativa ani , veti percuta si mesajul meu !:))

ella_elijah

ella_elijah

the_dreamer...

10 Mar 2006, 22:53

nu fi rea...cu pisi...stii...imi place de tine...pt ca esti o visatoare...te pup, si eu la fel cu toate ca nush daca e pre bine asa ca noi:))))

pisi

pisi

Ela sau Elena,

10 Mar 2006, 22:49

am avut parte si de lucruri mai putin placute sau deloc placute in viata mea , ca tuturor , de altfel , dar m-am bucurat si de multe lucruri frumoase, sincer ! Atata doar ca sunt f realista, candva visam si eu ca voi , dar visatul ala nu-mi tinea de cald, nu ma ajuta cu absolut nimic , asa ca am inceput sa-mi realizez visele ! Si o parte din ele mi le-am realizat , ceea ce-ti doresc si tie sa ti se intample ! :))
Crede-ma ca la ora actuala sunt atat de fericita, ca n-ai tu idee ... Sunt fericita cum n-am mai fost de f mult timp , n-o sa dezvolt aici tema asta pt ca nu e nici locul si nici momentul potrivit !
Candva poate o sa va marturisesc de ce ma simt atat de fericita, dar pana atunci, mai e cale lunga !
Daca iti face placere, Ela, sa visezi, viseaza ,mama, nimeni nu te opreste, nici pe tine, nici pe Irina, sau celelalte visatoare ! :))
Sa fii iubita !
P.S. Si termina cu prostiile, trebuie sa ma superi f rau, ca sa ma infurii pe careva, si n-am de ce sa ma supar pe cineva pe care nu cunosc si nu ma cunoaste ! :))

the_dreamer

the_dreamer

dap...

10 Mar 2006, 22:46

cam asta ma intrebam si eu..pisi..cat esti platita sa demoralizezi lumea?> sau o faci din placere personala?? chiar astept raspuns,chiar sunt curioasa care pot fi motivele ca cineva sa te darame din prima,sa te duca in pamant,sa nu te lase sa speri...noroc ca nu iau toti in serios tot ce zici...

ella_elijah

ella_elijah

PISI.....

10 Mar 2006, 22:19

Am eu impresia sau tu ai cam avut parte de lucruri neplacute in astia 28 de ani??Nu vreau sa par nesimtita, si nici nu vreau sa te superi pe mine, dar din toate raspunsurile tale de pe forum...cam reiese lucrul acesta!!Iti dau un sfat (stiu ca nu te intereseaza), dar oricum...incearca din cand in cand sa visezi...macar putin...rupe-te de lumea asta nenorocita, k realitatea e destul de cruda si avem nevoie sa ne refugiem undeva, chiar si in vis...TE PUP< te rog sa nu te supi p mn...

pisi

pisi

Irina, exista atatea lucruri frumoase in viata

10 Mar 2006, 22:11

trebuie doar sa deschizi ochii larg si le vei vedea !
Pt Gheata Hot, am 28 de ani ! Nu stiu cum sa definesc relatia voastra, poate doar amagire, poate o prietenie frumoasa, poate o dragoste inca in fasa , nu stiu, daca tu insati nu stii cum sa definesti relatia voastra, eu nici atat n-am habar ! Dar discuta cu el, ca sa te lamureasca, clar si concis, care sunt sentimentele lui pt tine !
Sa fii iubita, pa !

the_dreamer

the_dreamer

:)

10 Mar 2006, 19:24

tare faza cu "CUM DEFINESTI CEVA CE NU A AVUT NICIODATA UN NUME??" ...oricum..viseaza si spera orice s-ar intampla....nush ce sfat e mai bun "fii realista" sau" viseaza" ..dar primul oricum nu poate duce decat la suferinta....in timp ce cel de-al doilea aduce si raze de soare :)

ella_elijah

ella_elijah

PISI...

10 Mar 2006, 15:36

am si eu o intrebare...daca nu e cu suparare...CATI ANI AI??? te pup

ella_elijah

ella_elijah

Pisi...eu stiu

10 Mar 2006, 15:12

ca poate asteptarile mele sunt nerealiste, dar nu e vorba despre un sarut aici!!La inceput am fost f buni prieteni,el a vrut mai mult dar la vremea aceea aveam eu pe altcineva, iinsa am hotarat sa ramanem prieteni!El e o fire cam ciudata, e introvertit, nu pre vorbeste cu nimeni, insa mie mi se destainuia, iar cei care il cunosc ceva mai bine imi spuneau ca sunt f surprinsi ca isi deschide sufletul fata de mine!Poate nu ma exprim eu f bine, dar nici nu pre am cum sa descriu aceasta situatie pt ca pur si simplu ma depaseste...CUM DEFINESTI CEVA CE NU A AVUT NICIODATA UN NUME?? :((

pisi

pisi

Si daca te-ai sarutat cu el,

10 Mar 2006, 14:18

crezi ca acum te numesti iubita lui sau viitoarea lui sotie ? Ma faci sa zambesc, Gheata Fierbinte ! :))
Ia zi-mi tu mie, tu ce astepti de la el, sa te ceara de nevasta si sa traiti fericiti pana la adanci batraneti ? Spune-mi daca ma insel cumva ...
Nu cumva crezi ca asteptarile tale sunt nerealiste , convoaca-l la o discutie si intreba-l ce asteapta de la tine, dar teama imi e ca tu nu esti decat manta de vreme rea pt el !
Sa fii iubita , pa !

Dieta Nicoleta Luciu
Dieta Nicoleta Luciu
diete-sanatoase.ro

Acest site foloseste Cookies. Prin navigarea pe acest site, va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor.
Mai multe detalii despre Cookies!