Am luat tzeapa !

by: 
Mi-a placut si mie un baiat cu cateva luni in urma.El era despartit de prietena lui,cu care a fost 3 ani,dar inca o iubea. L-am consolat,l-am facut sa vada ca viata merge inainte.L-am ajutat sa nu o mai vada cea mai buna dintre toate,ca nu era deloc un inger.(l-am inselat de multe ori).El o iubea si a iertat-oi de fiecare data.Toate bune si frumoase.Eram pe punctul de a incepe o relatie cu el,cand m-a anuntat ca s-au impacat,ca nu poate fara ea.De atunci nu mai tine legatura deloc.Acum suntem ca doi straini care nu s-au cunoscut vreodata.Nu mai simt nimic pt el,dar tzeapa o tin minte.Ce parere aveti?

dulce_deea

dulce_deea

oare?

15 Feb 2006, 19:50

eu cred ca ai stiut de la inceput in ce te bagi, sau macar ar fi trebuit sa stii??!!! Ma mira faptul ca unii au tupeul asta de a se folosi de oameni(el). Tu sa o iei ca pe o lectie de la viata. Cat despre el...mi-e mila

Pisi

14 Feb 2006, 14:41

Chiar nu m-am suparat ca ai zis asa de el.Nu il cunosti si nu ai de unde sa stii cum e.Poti fi sigura ca nu m-ai suparat cu nimic.Nu sunt suparacioasa. :) Pisi,iti multumesc pt vorbele frumoase.Cred ca esti o persoana sincera.Pisi,sa stii ca nu am avut parte de iubiti sinceri.Am cam avut de suferit.Am fost mintita,inselata..si totusi nu sunt suparata pe barbati.Nu toti sunt la fel sunt sigura. :) El,nu era Sagetator,era Gemeni.Dual daca ar fi sa ma iau dupa horoscop.Dar mie mi s-a parut sincer.Adica,putea sa fie cu amandoua si sa nu stim una de alta.Dar a procedat corect.

pisi

pisi

Buna, Ancuta

14 Feb 2006, 01:01

Imi pare sincer nespus de rau, ca am zis despre fostul tau iubit ca e fraier, am spus-o in necunostiinta de cauza, si de aceea te rog sa ma ierti ! Tu il cunosti mai bine, eu doar pot sa-mi fac o imagine despre el din cele povestite de tine !
Anca, tu esti un om atat de bun la suflet, si zau ca ai merita un iubit pe masura puritatii tale sufletesti !
In legatura cu relatia ta cu acest baiat, prefer sa nu mai spun nimic !Eu, personal, cred ca n-as mai avea sperante pt o relatie cu el ! Asta te sfatuiesc si pe tine, sa incerci sa-l inlocuiesti ! Este greu, stiu, dar trebuie !El este Sagetatorul de care vorbeai la un moment dat ? :)
Ca daca e sagetator, te inteleg, dar tot te sfatuiesc sa incerci sa treci peste episodul cu el !
Iti tin pumnii pt viitor, sa intalnesti un om nemaipomenit asa ca tine !
Te-am pupat !

Pisi...

13 Feb 2006, 19:02

Iti multumesc pt cuvintele tale frumoase.Chiar m-ai facut sa zambesc.Poti sa ma consideri sora ta mai mica.Mi-ar face placere. :)
Sunt sigura ca el nu a putut sa vada ce pierde din cauza imaginii ideale pe care i-a creat-o fostei in mintea si in inima lui.Totusi,nu il judeca,nu sunt suparata pe el.Mi-e mila ca nu reuseste sa fie rational si realist.Sunt sigura ca el a tinut la mine.Mi-a si spus asta.Tinea la mine,dar il urmarea amintirea ei.M-a rugat sa il ajut.Se temea sa nu fie o obsesie.Eu cred totusi ca era o obsesie de care nu se va vindeca prea curand.Imi spunea vorbes frumoase,nu ma vrajea,era sincer.Asta m-a facut sa tin la el.Il vedeam neajutorat si simteam nevoia sa fac ceva pt el.Ma privea si imi spunea ce privire calda si blanda am si ce impact am asupra oamenilor si cat de tare il ajut si ii vindec sufletul.Am darul acesta.Mi-au spus-o multi.Imi place sa ajut omul sa se ridice cand e la pamant.Ma simt datoare sa fac asta.Nu stiu de ce.Am o mare satisfactie cand reusesc sa ajut un om si sa ii redau zambetul si cheful de viata.Cu el am reusit,pana intr-un punct.Ne era bine impreuna,comunicam f bine,insa ea era mereu prezenta.Si nu am vrut sa ma implic pana el nu discuta cu ea.Dar nu regret nimic.El nu e om rau.Stiu sigur asta.E confuz,debusolat.Isi va reveni,dar cred ca prea tarziu.Pisi,iti multumesc pt cuvintele tale.Nu gandesc ca la 18 ani,nu prea mi-am trait viata cum fac alti tineri.Sunt prea matura uneori,dar in tot raul e un bine.

pisi

pisi

Buna, Anca

13 Feb 2006, 15:29

Imi dai impresia ca esti o femeie cu capul pe umeri , desi am citit intr-un alt mesaj postat de tine ca ai 18 ani ! Respect, sa ai 18 ani si sa gandesti astfel... Meriti tot respectul meu, stai linistita , nu merita sa suferi pt acel baiat , e clar ca nu te merita, n-a stiut ce pierde cand ti-a dat cu piciorul ! Fraier, pana la urma, ar fi trebuit sa te vada cu ochii inimii, dar vezi tu , el era cu inima tot la fosta ! Fiecare, poate ca nu ati realizat complet, isi dorea altceva unul de la celalalt, el vroia doar pe cineva care sa-l consoleze si sa-i mangaie orgoliul ranit, tu sperai in sinea ta, sa te venereze la un moment dat ca pe cealalta ! Ghinion, n-a fost sa fie, altadata nu te mai aruca cu sufletul deschis in fata nimanui, asteapta sa-i cunosti mai bine inainte de a-ti deschide sufletul si inima in fata lor, ceea ce ai realizat si tu de fapt !
Permite-mi, Anca, sa te consider, sora mea mai mica ! :) Daca eram si eu la 18 ani ca tine, pana acum eram departe ! :)

Te pup,
Viorica, zisa si Pisi

...

13 Feb 2006, 13:07

Nu l-am mai vazut de atunci deloc,nu am mai vorbit de atunci cu el deloc.L-am vazut pe net insa zilnic,dar nu ne-am contactat.De Craciun era pe net,de Revelion era pe net.Probabil "prietena" iar l-a lasat cu buza umflata si s-a dus cu altul,din moment ce el era pe net.Sincer nu am nevoie sa vina sa isi ceara iertare.A fost si asta o experienta de viata.Am invatat sa nu mai daruiesc totul inainte sa ma asigur ca acea persoana merita totul de la mine.Am invatat sa nu mai am incredere intr-o persoana asa usor si sa fiu cu ochii in patru mereu,pt ca oricine te poate rani.Asta nu m-a facut sa urasc barbatii.Faptul ca el a fost asa nu inseamna ca generalizez si ca spun:Toti barbatii sunt la fel! Asa in nici un caz.Asta nu a schimbat nimic in relatiile mele cu barbatii.Ma port la fel cu ei,sunt aceiasi.E bine totusi sa treci prin toate experientele in viata.Altfel nu ai stii sa te feresti a doua oara.Va doresc numai bine si feriti-va de asemenea situatii.Iesi cu sufletul "sifonat" din asa ceva.

lokita

lokita

@nc@

12 Feb 2006, 22:27

imi pare rau pt tine dar pe pamantul asta sunt si oameni care te folosesc pana au nevoie iar dupa ce nu mai au nevoie de tine te "arunca" nu ii mai intereseaza cat bine l-ai facut!si sfatul meu este sa nu il mai bagi in seama poate intr-o zi isi va da seama cat rau ti-a facut si poate o sa vina sa isi ceara iertare!

of of of

12 Feb 2006, 02:17

Am fost dezamagita.Nici nu putea fi altfel.Arunci cu pietre in omul care te-a ajutat sa te ridici.Era cu moralul la pamant.L-am ajutat sa se simta iar om.Am simtit ura in vorbele lui si mai rau este ca nu mi-a spus in fata.A fost las...Am invatat si eu ceva din experienta asta si anume.. omul pe care il ajuti sa se ridice te "ajuta" sa cazi.Sper ca ati inteles ce am vrut sa spun.

inofensive_girl

inofensive_girl

Ce super nasol

11 Feb 2006, 23:27

si ce porc a fost...adik tu l-ai ajutat cand era lumea mai aiurea...si la nishte vb de ale ei te lasa si se face ca nu te stie...super aiurea...
eu zik sa incerci sa mai vb cu el o singura data si sa clarifici situatia...si apoi..s`o lasi moarta cu el

raluk

raluk

MI se pare o faza tipica

11 Feb 2006, 22:24

@NC@ de acum incolo nu mai incerca sa consolezi baieti. Faza asta se termina de fiecare data in acelasi fel si de obicei rau. In plus faza asta in care el inca ofteaza dupa fosta si la primul ei semn el se intoarce inapoi sunt tipice si au fost deja subiectul multor comedii. Dupa cum ai si spus, a fost de asteptat. De acum incolo ar fi bine sa iti fie invatatura de minte si sa nu incerci sa incepi relatii cu tipi aflati inca in perioada de convalescenta dupa o despartire. Ca si la boli in perioada de convalescenta esti inca vulnerabil. De acum incolo asigura-te ca tipul respectiv a trecut peste faza si ca este cu adevarat gata sa isi ia viata de la inceput.

doe

doe

atunci ai fost...

11 Feb 2006, 20:28

desteapta.
Felicltari.
Nu mai am cuvinte sa-ti spun.
Adica nu mai e nimic de zis.
El era porc.

:(

11 Feb 2006, 20:20

Cred ca fiecare a inteles intr-un fel.Deci...noi doi am inceput ca amici.Ne sfatuiam in multe,ne intelegeam bine.Ne-am deschis sufletul unul in fata celuilalt.El tinea la mine,eu pastram inca distanta.Stiam ca inca tine la ea.Insa el vroia sa inceapa o relatie cu mine.Ii placea felul meu de a fi,ii placea cum arat,cum ma port.Totul a fost bine,pana cand i-am spus eu sa mearga sa vb cu ea fata in fata.Sa nu credeti ca l-am sufocat si i-am impus ceva.Chiar i-am spus sa discute cu ea.Cand ea a auzit ca el este pe punctul de a incepe o alta relatie(ei fiind despartiti),a incercat sa il atraga din nou.S-au intalnit si s-au impacat.Ma asteptam oricum.Nu m-am implicat f tare suflesteste,dar indejuns cat sa ma intristez.Cu cea i-a impuiat ea capul nu stiu,cert este ca a trait cu impresia ca eu am vrut sa il indepartez de ea.Asa ii spusese ea,cica.Eu pe ea nu o cunosc,nu am vazut in viata mea.Prieteni comuni nu avem.Ne-am cunoscut intr-un mod banal.Sper ca am redat mai bine situatia.

inutza

inutza

de ce tzeapa?!

11 Feb 2006, 19:49

tu te-ai indragostit de el..ca el avusese o relatie in urma careia suferea tu nu ai nici o vina dar riscul ca el ar fi putut sa se impace cu ea ti l-ai asumat tu singura..ca i-ai fost alaturi a fost alegerea ta..puteai sa preferi sa nu vorbiti despre fosta!nu inteleg de ce straini acum????...eu am fost si mai sunt intr-un fel in situatia in care am cunoscut un tip dupa o relatie mai lunga..dar am ales sa nu impart suferinta...!!!nu vindecand ranile provocate de alta apropii un baiat de tine in privinta iubirii..nu faci decat sa-l ajuti sa treaca peste suferinta provocata de ea!tu trebuia sa-l cuceresti tu vorbind despre tine,despre voi doi..nu despre fosta!sorry daca am fost mai dura dar...!astept vesti!

lokita

lokita

da chiar tu ce ai urmarit?

11 Feb 2006, 18:13

tu ce credeai ca o relatie de 3 ani se uita asa usor?te-ai hotarat ca tu esti cea mai potrivita pt al consola si ai ajuns sa te indragostesti de el.nu?sau am inteles eu gresit?si nu inteleg de ce nu mai vb cu tine acum daca ai fost alaturi de el cand i-a fost cel mai rau,cand a avut nevoie de cineva care sa ii ridice moralul!!chestia asta nu o inteleg!!nu l-ai intrebat de ce nu mai vrea sa vb cu tine,de ce nu te mai baga in seama,de ce se preface ca nu te cunoaste?voi va invartiti in acelasi cerc de prieteni sau aveti prieteni dif?nu stiu ce sa iti spun chestia ca s-a intors la fosta nu ma surprinde dar nu inteleg de ce nu mai vb cu tine?

nu eu!

11 Feb 2006, 15:59

Nu eu..ea! Ca eu nici nu am avut o relatie cu el.Aveam de gand sa fim impreuna.Am gresit la scriere(scuze)

doe

doe

oare ce ai ...

11 Feb 2006, 13:21

urmarit tu de fapt?
Spuneai"l-am inselat de multe ori"
Cine tu sau ea?
Depinde ce ai urmarit atunci cand la-i consolat.
Eu nu ma pronunt.
Nustiu exat ce era intre voi trei.

Acest site foloseste Cookies. Prin navigarea pe acest site, va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor.
Mai multe detalii despre Cookies!