Am nevoie de ajutor...

by: underpressure
Buna doamnelor si domnisoarelor, am o mare nevoie de dvs in momonetele acestea, am nevoie de cele mai bune sfaturi pe care mi le puteti da, bune sau rele... Problema mea e urmatoarea, e legata de o femeie cu care am impartit cei mai frumosi 3 ani din viata mea, problema e ca am avut niste "probleme" minore, certuri, in ultima vreme, si poate, nu zic nu, dau vina in intregime pe mine, am neglijat-o... Ea nu mi-a spus ce o doare, de ce o doare, nimic, m-am trezit intr-o zi, dupa ce ne-am certat ca imi spune "s-a terminat". Acum faza care pe mine ma socheaza e ca a trecut 1 saptamana si nu am mai vorbit deloc, eu am decis ca, daca asa doreste ea sa ramanem doar prieteni, desi sincer va spun: e femeia pe care o iubesc. Stiu ca si ea ma iubeste, nu o spun asa pentru ca mi-a spus, ci pentru ca stiu, dar poate ca lucrurile sau mai schimbat. Acum, dvs, spuneti ce e de facut? sa o caut? sa o las?

underpressure

underpressure

Raspuns...

19 Iul 2009, 19:41

Pai Draga Asimetrica, am lasat-o o saptamana, sa se linisteasca apele... dupa care am iesit la un suc, insa dupa ce am vorbit, ea mi-a spus ca, desi nu are pe nimeni altcineva, nu mai vrea sa avem o relatie. Ea pleaca in strainatate (Spania) peste 2 saptamani, unde va sta cam 1 luna. Ceea ce mie mi se pare foarte straniu e ca mereu parea fericita, si mereu , mai ales in ultima vreme inainte de despartire-mi amintea de ziua in care implineam 4 ani... acum in 25 iulie... Apropo: Imi sustine ca nu ma mai iubeste, ce sa fac doamnelor? As vrea sa ne impacam, nu as vrea-o in bratele altuia, logic, o iubesc, insa nici sa o tot caut ca un catelus nu pot, nu la infinit. Va multumesc pt ca v-ati interesat de problema mea. Abia astept sa va citesc raspunsurile si sugestiile.

underpressure

underpressure

...

10 Iul 2009, 13:58

Am incercat acest lucru, am lasat-o un timp, am vorbit, mi-am cerut scuze, si tot nimic... plange, nu iese din casa, e trista. Sunt la limita si nu mai stiu cum sa reactionez, ce sa fac? Imi vine sa renunt... dar dupaia mi-ar parea foarte rau... What to do?

alexandras

alexandras

.

07 Iul 2009, 15:19

Pai se mai cearta lumea. Eu zic sa o mai lasi o saptamana si sa mergi sa vorbesti cu ea. Daca e cazul sa-ti ceri scuze, fa-o. Vorbeste deschis cu ea si vezi daca chiar isi doreste sa va despartiti pentru totdeauna sau era doar od ecizie pe moment ca era nervoasa.

Acest site foloseste Cookies. Prin navigarea pe acest site, va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor.
Mai multe detalii despre Cookies!