am nevoie de sfaturi,va rog!

by: daniela57230
Buna. ma numesc daniela, am 30 ani sunt casatorita si am un baietel de 10 luni.Sunt impreuna cu sotul meu de 9 ani dar suntem casatoriti doar de 2 ani.Dupa nunta am facut greseala sa accept propunerea sotului de a locui la soacra (cu toate ca mai aveam si alte posibilitati) acum sunt disperata si am ajuns depresiva si confuza. nu mai stiu daca eu am mintea tulburata sau nu...PROBLEMA MEA ESTE soacra.de cand stam aici nu mai are chef de munca (ca doar a muncit 33 de ani si i-au fost suficienti).cateva luni in care n-a avut nici un venit am "tinut-o' noi dpdv financiar, ea fiind ocupata cu telenovelele...cand are bani ii place sa se dea mare prin mall la cafele prin barurile scumpe ca dade o vede cineva p-acolo....apropode mall...vi se intampla ca ori de cate ori iesiti undeva cu partenerul sa vina si maica-sa? soacra-mea vine peste tot cu noi. daca mergem fara sa o chemam se supara foc.sotul meu imi aduce injurii ori de cate ori deschid conversatia despre maica-sa spunandu-mi ca ea nu are sot si doar n-o s stea toata ziua in casa ca-i normal sa vina tot timpul cu noi..imi spune ca sunt rea si egoista...SPUNETI-MI PAREREA VOASTRA.VA ROG...

mariachim

mariachim

mama sau sotia?

03 Aug 2008, 20:25

mai bine va mutati cit mai e timp, mai ales ca sotul tau nu ia nici o masuara ca macar o data sa fiti doar voi doi....macar la o plmbare. mama e mama, sotia e sotie. si incearca sa nu mai accepti injurii din partea lui, cind pomenesti de mama soacra !! ai grija !! succes

Acest site foloseste Cookies. Prin navigarea pe acest site, va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor.
Mai multe detalii despre Cookies!