am nevoie de un sfat

by: lore1987
Sunt Loredana si am 20 de ani si am o mare problema sper sa ma ajutati cu niste sfaturi.Am o relatie si parintii mei nu sunt de accord cu asta.Il iubesc enorm si el la fel,dar ne-am despartit din acest motiv...simt ca nu mai rezist de 4 zile numai plang si nu concep ideea ca nu o sa il mai am langa mine.va rog mult sa ma ajutati cu un sfat,va rog din inima!

mariachim

mariachim

Draga mea

07 Apr 2008, 09:22

Sint mama unui tinar de virsta ta...si am sa incerc sa vad situatia prin ochii vostri. Sa iti povestesc ceva. Mai demult, fiul meu a cunoscut o fata pe care, din cite am inteles o iubea(daca n-o mai iubi-o si acum !!) In fine, fata respectiva(Dana) a venit de citeva ori la noi acasa si am vazut cum se comporta. Esta mai matura decit fiu-miu(Alex), trebuie sa recunosc...dar...plina de fitze, rautacioasa in relatia cu el si, din cite imi mai povesteste Alex este si cam cu nasul pe sus. Eu am incercat sa ii spun chestiile astea mai demult, dar cind gindesti cu inima, e greu sa auzi sfaturi. Cred ca pina la urma s-a convins si el ca Dana nu e alegerea buna, pt ca nu l-am mai auzit vorbind de ea. Oricum, noi parintii sintem f.f.f. protectori cind e vorba de sentimentele puilor nostri, incercam sa ii ferim de dezamagiri in dragoste sau in alte situatii, numai ca nu reusim mereu. Ca o paranteza, o sa fi si tu mamica si ai sa intelegl ce vreau sa spun. In fine, sfatul meu este sa incerci sa stai de vorba cu parintii tai si sa ii intrebi ce nu le place la prietenul tau. Poate gasiti o modalitate sa fie si prietenul de fata....nu stiu. Oricum, vorbeste serios cu parintii tai. Succes.

lightmoon_bv

lightmoon_bv

Lupta

15 Mar 2008, 21:37

d c ati renuntat la relatie?nu are rost..trebuie sa lupti..parintii nu ar mai trebui sa se bage in viata ta..mai ales ca ai 20 de ani,esti destul de mare pt a alege ce sa faci cu viata ta :|..mregeti inainte cu relatia;)...la un moment dat o sa se termine cu toate certurile :)

gulia

gulia

lupta ,daca merita

28 Feb 2008, 12:18

De acord cu HEDONISTA,asculta-i sfaturile si vezi care sunt motivele parintiilor tai .Poate este o diferenta mare de varsta sau alte motive serioase.Parintii niciodata nu doresc raul copiilor.Dragostea se spune ca este oarba,asa ca noi cand iubim mult nu mai vedem si nu mai auzim nimica,in schimb cei din jurul nostru,mai ales parintii,vad si aud.Nu te descurajez,lupta pentru iubirea ta,dar fii foarte atenta ,lupta numai daca merita cu adevarat,daca nu......mai bine acuma decat mai tarziu.Esti foarte tanara ,ai toata viata in fata ta,vorbeste cu parintii tai si afla care sunt motivele care ii face sa fie inpotriva aceaste relatii,poate totusi motivele lor sunt serioase si trebuie luate in considerare.Nu te inchide in tine si nu plange,COMUNICA,comunicarea este foarte importanta. BAFTA si SUCCES

syminapop

syminapop

Be strong!

27 Feb 2008, 13:09

Daca spui ca-l iubesti enorm,nu poti renunta la el doar pentru ca parintii tai nu sunt de acord.Incearca sa vorbesti cu ei si sa le explici cat de mult il iubesti...dar cu calm,sa nu creada ca vrei sa-ti faci de cap sau vrei enorma libertate.Spune-le ca ai incercat sa-l uiti,te-ai despartit de el...dar nu se poate,esti prea suparata si plangi in fiecare zi.Sper ca te-am ajutat!

hedonista

hedonista

parerea mea

27 Feb 2008, 10:01

e ca ar trebui sa iei in consideratie care sunt motivele pentru care parintii tai nus unt de acord cu relatia ta, sa fii putin obiectiva si daca totusi nu au dreptate sa incerci sa discuti cu ei pentru ca ai 20 ani si poti lua decizii singura.Dar totusi, eu zic sa nu neglijezi motivele lor, e posibil sa fii "orbita"de dragoste..Vorbesc din proprie experienta..ma rog..experienta surorii mele..si ea credea ca ai mei au ceva cu relatia ei si ca sunt ei comunisti..dar mai tarziu si a dat si ea seama ca ii doreau doar binele..

crinutzza

crinutzza

continua relatia

26 Feb 2008, 21:05

am si eu o prietna tot in felu tau.parinti ei nu sunt de acord si acuma se ascunde macar pana knd poate sa le zica si sa le exlice faptul k ei doi se iubesc.continua relatia si ai sa vezi k o sa fei bn.vb cu ai tai si ai sa vezi k o sa te inteleaga.;)daca el e alaturi de u poti si puteti trece peste orice:D:D

fallen_star

fallen_star

don't give up!

26 Feb 2008, 20:30

nu renunta la relatie! mai ales daca va iubiti atat de mult! parintii se vor obisnui mai repede cu voi daca le vorbesti calm, sa le explici pe intelesul lor k nu vrei sa le faci rau, dar tii enorm la el si nu poti renunta. aminteste-le de iubirile lor din tinerete, spune-le faptul k ai nevoie de baiatul acesta. impaca-te cu el urgent!! nu pierde asa ceva din cauza parintilor. ei nu vad cat suferi?! o sa se obisnuiasca cu ideea, mergi mai departe oricine s-ar baga intre voi! dar cu diplomatie, ca sa nu creada k tu iti faci de cap. explica-le! bafta! si te astept sa-mi spui ce ai facut! neaparat!

Acest site foloseste Cookies. Prin navigarea pe acest site, va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor.
Mai multe detalii despre Cookies!