apetitul sexual la femei

by: zuluu
de ce ishi "pierd" femeile cheful de a face sex atunci cand au o relatzie stabila cu un partener care o mai shi iubeshte si o respecta. oare ??? asha este natura femeii ("nu simt nevoia mai des" zice ea!) sau e altceva .... sunt tare curios!

rectifier

rectifier

De ce motiv si nu loc

21 Sep 2008, 04:46

"Femeile au nevoie de un motiv pentru a face sex, barbatii au nevoie doar de un loc"

Da, motivele sunt variate, prostitutie (nu degeaba se spune ca in orice suflet de femeie se ascunde o prostituata), nevoia ilogica de a poseda o fiinta umana fara aparare (a se citi nevoia de a da nastere unui copil), nevoia de a-si cumpara prin sex siguranta materiala in spatele unei relatii ca casatorie din interes, si abia in cele din urma nevoia de a se darui din iubire sau pur si simplu de a-si satisface nevoile sexuale. De fapt femeia nu cauta sex de dragul sexului ci totdeauna are o bataie mai lunga, pentru ca se percepe sine ca avand un timp limitat biologic.

manina

07 Aug 2006, 07:52

De ce sunt asa serios? Ma enerveaza prostia absoluta, nimic mai mult. In rest, toate bune si frumoase. Se presupune ca parerile cerute aici trebuie sa fie cat de cat concludente si ajutatoare. Tu cred ca ai reusit sa confunzi portalul asta cu mIRC-ul.

manina

manina

aoleu

04 Aug 2006, 22:16

mie rau
cat poti sa scrii
fiecare are notiunea lui despre barbatul sau femeia perfecta
de ce esti asa serios
fiecare-si spune parerea nuuuuuuuuuu
ce te agiti asa

nu

04 Aug 2006, 00:21

Nu am dat definitia barbatului perfect, am dat definitia femeilor asupra barbatului perfect. Stii de ce nu exista barbatul perfect? Oricate calitati ar avea, chiar si un singur defect le poate umbrii. Asadar ai dreptate...
Barbatul
perfect nu
exista, sau poate
exista dar
felul vostru de a-
l
vedea e atat de
intortocheat incat il
face imperfect...

manina

manina

misto SB

03 Aug 2006, 20:26

am inceput sati citesc replicile
se pare ca ai dat definitia barbatului perfect
care, din pacate, nu exista

mvaleu

26 Iul 2006, 08:25

Am nimerit azi pe aici si am descoperit bomba anului: "femeile au nevoie de un motiv pentru a face sex, barbatii doar de un loc". Asta e atac direct. Zuluu, de obicei femeile nu isi pierd cheful de a face sex (ma refer la cazuri generale, nu e cu tinta exacta), isi pierd doar cheful de a face sex cu acelasi partener in cazul in care nu sunt satisfacute. Si crede-ma ca e greu sa satisfaci o femeie. Poti depasii toate idealurile, poti depasii perfectiunea, dar daca nu ai satisfacut-o pe plan sexual, esti un ratat, un "coada bleaga", nu meriti nici macar sa-ti arunci privirea acolo unde s-a uitat si ea. Ele sunt cele care au dreptul sa se planga in privinta asta, la naiba, ele au nevoie de un motiv sa faca sex. Noi? E mai simplu, nu ne pasa, avem nevoie doar de un loc, la urma urmei putem obtine orgasm si dupa un "lucru manual", nu? Si totusi se spune ca e simplu sa satisfaci o femeie, nu trebuie sa fii decat tandru, iubitor, afectuos, atent, poet cand ii vorbesti, psiholog cand o asculti, harnic, perseverent, supus, ascultator, tacut, umil, binevoitor, aratos, inteligent, bogat, disponibil non-stop, protectiv, nostim, misterios, surprinzator, bestie sexuala(si lista continua)... La barbati e mai dificil, au nevoie de mult mai mult: mancare si sex.

manina

manina

salut

17 Iun 2006, 10:35

cine a zis ca daca o femeie se marita nu mai are chef de sex?
depinde de fiecare femeie in parte
in ziua de azi stresul cotidian iti cam omoare cheful
hedonista are dreptate
incearca sa faci ceva frumos pentru ea
femeile se multumesc cu atentii mici dar astea tre sa existe f des
succes
si apoi femeia are apogeul in viata sexuala cam la 30 ani asa ca........go for it

pisi

pisi

Depinde

14 Feb 2006, 13:14

Depinde de la caz la caz ! Poate ca ea s-a plictisit de acelasi ritual cand faceti dragoste;in mod normal, daca esti bun la pat, o femeie va accepta cu draga inima sa faca dragoste cu acea persoana !
Te-ai gandit ca poate iubita ta e stresata de ceva anume ? Poate are necazuri la job, probleme de sanatate etc ! Incearca sa vorbesti mai mult cu ea, sa afli ce o apasa, si abia dupa aceea invit-o in patul tau !
Si eu cand am probleme n-am chef de asa ceva, dar in mod normal, stie el sa-mi aprinda flacara pasiunii ! Deci, f multe depind si de tine !
Straduieste-te s-o recuceresti , discuta mai mult cu ea , fii barbatul care a vrajit-o prima oara !
P.S Nu este adevarat ca o femeie , dupa ce s-a casatorit nu mai are chef, mai are chef, si chiar sporeste placerea asta cu trecerea anilor, deci ceva se intampla in relatia voastra !
Comunicarea e totul intr-o relatie !

chrysilla

chrysilla

cauze diverse

17 Ian 2006, 00:33

Momentan am o relatie de 1 an si jumatate, si facem dragoste de cate ori avem ocazia (adica de cate ori ii pleaca omuletii din camera de camin sau cand vine la mine). Niciodata n-am zis "ma doare capul" pentru ca, cel putin la mine, sexul e cel mai bun medicament. Nu ma pot satura de el. Sigurele perioade cand ma simteam oarecum fara chef era cand luam anticonceptionale. Unele au efectul asta, deci nu era vina mea. Mie imi place sa fac dragoste si rutina aici nu exista. Mereu se poate gasi ceva nou.

rodicutza_sadica

rodicutza_sadica

Neah

02 Dec 2005, 15:39

NU CRED CA EXISTA SA FII SUFOCAT DE PREA MULT SEX. PROBABIL CA U ARE NOT GUD ENOUGH PENTRU EA STII.. CA DACA AI FI IN MOD SIGUR TE-AR CAUTA CU SALTEAUA

hedonista

hedonista

..

02 Dec 2005, 09:13

poate ii faci prea multe...este si asta o posibilitate..unii oameni se simt sufocati de prea multa atentie..stii ca mai este fraza aia enervanta"am nevoie de libertate":)poate ca va intalniti prea des..poate nu i mai dai ocazia sa i fie dor..

georgescumag

georgescumag

hehe

30 Nov 2005, 23:09

Femeile au nevoie de un motiv pentru a face sex, barbatii au nevoie doar de un loc

zuluu

zuluu

mda ...

30 Nov 2005, 17:14

dah cum imi explici daca eu tiash face aprape tot! adicka ... sa fiu tot timpul cu tine, sati fac masaj, sati gatesc cateodata ceva bun, sa fi ocrotita si iubita .... cam ce siar dori o femeie sa aiba (ca urat si prost nu sunt !) .... aici imi da cu zecimaleee

hedonista

hedonista

e evident:plictiseala

29 Nov 2005, 17:41

nu exista asa ceva..sunt multi factori care duc la scaderea apetitului sexual la femei..
pana la urma urmei suntem si noi oameni ce naiba...mai vrem si noi un buchet de flori, o cina romantica, o surpriza...rutina omoara relatiile..cu toata dragostea...si apropos.. cum vor barbatii ca femeile sa fie epilate, aranjate, sa miroasa frumos..si noi vrem cam aceleasi lucruri..ma rog..nu in totalitate, dar in mare asta vrem si noi..si daca in actul sexual se intampla mereu aceleasi chestii..aceeasi pozitie..e un fel de film care ti place dar te uiti la el din ce in ce mai rar..k vorba aia..stii ce se intampla..si sa renuntati la ideea ca burta la barbati e chic..asta e ultima bomba pe care am auzit o de la un prieten..si noi vrem fat free!!!:)

Acest site foloseste Cookies. Prin navigarea pe acest site, va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor.
Mai multe detalii despre Cookies!