as dori niste sfaturi pt un prieten

by: doe
El de o luna e cu o tipa relatia merge bine.
Ea a facut primul pas.El na stat in colt.
Dar ea mai sta la facultate semestrul acesta si va pleca in alta localtate pt o alta facultate.
El ce ar trebui sa faca?
Bietul nu stie ce sa faca sa o lase pana nu-i prea tarziu sau sa riste.
As dori cat mai multe sfaturi.
Sper ca mam facut pe deplin inteles.

doe

doe

revin cu poveste...

05 Sep 2006, 11:22

Ea s-a despartit de el.
El a vrut sa lupte, dar ea a spus ca e mai bine asa.
Si asa ea nu a mai luptat pt ei.
Acum s-au intalnit la o restanta, a intrebat-o ca ce se intampla si a spus ca nu este lasata sa faca alta facultate decat asta.
Acum el nu stie oare sa reinceapa relatie sau mai bine ar fii sa o lase moarta.
Ce la-ti sfatui?

alexutza2217

alexutza2217

sa incerce

13 Apr 2006, 15:46

eu am rezistat 3 ani asa si acum e si mai rau ca rezist de 6 luni la 2000 km distanta,dar nu disper. maine plec la el si simt ca nu s-a schimbat nimic in tot timpul asta. conteaza ce simti,nu unde esti

alinna_a

alinna_a

mersic

23 Mar 2006, 07:42

multumesc mult pentru urare...si sa fie!!! ii doresc prietenului tau sa aiba parte de ce e mai bun pentru el,la fel si tie. pup

doe

doe

va...

22 Mar 2006, 18:41

multumesc mult ca ati raspuns la acest mes si ca nu ati fost indiferenti.
se va bucura mult pretenul meu.
Aceea tipa a facut prima pasul de-a fi impreuna.
Nu stiu daca se iubesc dar sunt sigur ca cu sfaturile voastre ia-ti facut sarcina mai usoara.
Alinia casa de rahat.
Dar stie de ce spun asa ca sa nusi BAGE NIMENI NASUL IN EA.

alinna_a

alinna_a

zambesc...

20 Mar 2006, 15:37

eu am plecat...dupa ce am fost cu el doar 2 luni...pentru facultate...se stia ca voi pleca inainte sa-l cunosc pe el...cand am plecat mi-a zis "nu voi incerca sa te opresc, tu stii ce e cel mai bine pentru tine...dar sa stii ca te tin asa cum tii nisipul in palma..cu cat e palma mai deschisa...cu atat nu cade nici un bob din ea!" am plecat...m-am si angajat...am pastrat legatura...ca amici..dupa care...am hotarat ca scoala o pot face la distanta...si acus avem nunta...!!! si totul s-a intamplat in doar cateva luni...tine foarte mult de ce vor ei cu adevarat sa faca...

pisi

pisi

Ciudat, ca un barbat isi pune astfel de probleme

19 Mar 2006, 23:41

dupa nici o luna de relatie ! De obicei, barbatii n-au sentimente atat de adanci, dupa doar o luna, dar cine stie, poate ca ma insel eu...
Dar nicaieri nu se vorbeste in mesaj de ce simte si acea fata si ce-si doreste si ea...
Parerea mea e ca totul depinde de amandoi si de ce isi doresc ei de la relatia lor ! Daca e vorba de iubire, si nu de o pasiune trecatoare, acea relatie va rezista indiferent de distanta !

inutza

inutza

:)

18 Mar 2006, 21:32

doe!!!! sunt doar de o luna impreuna...nici nu se pune inca problema unor decizii...si cum adica sa se gandeasca sa renunte sau sa riste...nu participa la un concurs!!!...a cunoscut o fata se plac ,relatia avanseaza sau nu,dar de la sine ar trebui,asha e mai bine parerea mea,acum sa profite de timpul cu ea mai mult pt a se cunoaste mai bine,daac relatia va continua atunci se va baza pe iubire si vor gasi solutii pt a ramane impreuna...e doar parerea mea:)

ella_elijah

ella_elijah

DOE...

15 Mar 2006, 18:45

Eu cred ca nu ar trebui sa renunte!!Daca prietenul tau tine la respectiva fata, cel mai bine ar fi sa discute cu ea si sa vada c parere are si ea!Poate gandeste si ea lafel ca el:"sa-l las...sa risc?"Daca se inteleg bine eu zic sa continue relatia pana unde s-o putea, daca e sa se rupa o sa se rupa de la sine!Poate mai tarziu o sa regrete ca nu a incerca!Ce rost are sa-ti pui intrebari de genul"ce ar fi fost daca..." atunci cand o fi prea tarziu!Sa se iubeasca si cu asta basta...v-am pupat

Acest site foloseste Cookies. Prin navigarea pe acest site, va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor.
Mai multe detalii despre Cookies!