As vrea ca acest articol sa-l citeasca toate femeile care cred ca lor nu li se poate intampla...

by: mirelad
Povestea noastra incepe acum 16 ani,imi jurasem ca nu o sa ma grabesc cu maritatul dar a aparut el...si dupa trei luni eram casatoriti. Nu am regretat niciodata ca am facut pasul pana acum.La un an dupa casatorie am primit un frumos cadou chiar de ziua mea, am terminat tura mai devreme eram schimbul trei si am ajuns acasa pe la patru dimineata cand m-am apropiat de usa parca imi era teama sa descui.....desigur a fost asa cum presimteam, am simtit ca totul se naruie in jurul meu cu greu am trecut peste asta am zis ca santem tineri si mai putem avea o sansa, a fost prima mea greseala. A mai urmat un lung sir de evenimente, din care daca nu las fi scos acum era un nimic un nimeni. Am avut perioade foarte grele pentru ca ai mei nu au putut sa ma ajute cu nimic si el stia asta iar ai lui ne ajutau cu ce puteau....La un an dupa evenimentul nefericit a aparut minunea, primul baietel am dorit enorm acest copil si este un copil deosebit...parinti sotului mau ajutat enorm ai mei sau departat de mine incetul cu icetul, tata a murit inainte cu o luna sa nasc al doilea baietel. Am muncit din greu toti anii astia e adevarat ca nu aveam un salariu prea mare dar am muncit din greu pentru ei si aveam grija si de copii. El nu a stiut sa schimbe un scutec nu a stiut ce inseamna sa te trezesti noaptea sa-i dai lu bebe papa sa vezi daca totul e in regula cu el. Facea naveta la bucuresti si ajungea acasa o data pe saptamana sau o data la doua saptamani...Alte greseli...a avut prea multa libertate, in timp ce eu aveam grija de copil si de bunicii mei care sau dus si ne-au lasat apartamentul noua. Anii au trecut ma convins sa ne mutam in Bucuresti ca totul va fi bine si am facuto, dupa cativa ani ma convins sa vindem si apartamentul sa facem in imprumut sa ne luam un apartament in Bucuresti dar ghinion dupa ce am vandut apartamentul au explodat preturile la case in Buc si nu mai aveam cei 30% pe care ii cerea orice banca asa ca am depus banii la banca pana anul trecut cand a trebuit sa ne mutam si am intrat in ei a trebuit sa luam cateva lucruri pentru casa si sa platim chiria in avans pe sase luni destul de mult.Acum doi ani a intrat la facultate m-am bucurat tare mult a platit taxele si nu sa mai dus anul asta a intrat iar sper de data asta sa se tina de ea oricum pentru mine acum nu mai conteaza ce vrea sa faca cu viata lui......De aproape un an de zile am simtit ca nu e in regula ceva. A vrut masina asa ca a dat de carnet fiind baiat destept aluat din prima si m-am bucurat.

simpati_k

simpati_k

hm..

07 Feb 2007, 00:08

oricum atunci knd la mijloc este un copil este foarte nasol pentru ca un copil are nevoie si de mama si de tata dar daca unul dintre parinti cum e in cazul tau nu este parinte atunci fat-o iatzi inima-n dinti si iti urez succes la cresterea copiilor tai:*:*:*:*mult succes:*

simpati_k

simpati_k

..

07 Feb 2007, 00:05

ce pot sa zik.. m-ai km speriat cu mesajul asta.. si eu vreau sa ma marit.. si eu vreau un copil.. dar sunt 100% sigura k baiatul kre il am langa mine ma iubeste! si n-o sa se intample nimik rau si dak o sa se intample o sa fim amandoi alaturi si o sa fie bine! :*:*: ya

mirelad

mirelad

Am sa mai intorc un obraz pentru tine Buburuzo

05 Dec 2006, 00:12

Nu am scris toate astea ca sa cer mila cuiva sau ajutorul ci ca sa ma eliberez pentru ca vrei sau nu sa crezi dar eu nu am prieteni. Am scris pentru ca simteam nevoia sa povestesc cuiva si poate si alti vor baga la cap ca doar din greselile altora inveti cel mai bine. Am un sfat pentru tine pe viitor decat sa vii si tu sa mai infingi un cutit in rana cuiva mai bine abtinete. Daca te intereseaza sa stii ca sant la un pas de divort mai greu va fi cand va trebui sa le explic copiilor. Nu stiu cum am sa o fac dar va trebui.Oricum mersi ca ai citit articolul chiar daca nu ai crezut ce am scris

buburuza

buburuza

Hai frate!

02 Dec 2006, 23:29

Nu vreau sa ma dau mare si tare sau mai shtiu eu cum dar sincer mi se pare o abureala. Cineva face mishto pe aici si nu prea-mi vine sa cred....In primul rand, draga Mirela invata si tu sa scrii corect. In al doilea rand, inainte de a te marita te gandeshti ceva timp, cunoshti omul de langa tine. Iar dk eshti convinsa k ai facut o alegere buna dar dup-aia e rau.....adu-ti aminte k s-a inventat divortzul.De tine depinde tot ceea ce se intampla sau se va intampla de acum incolo.Mult succes si sper sa nu ma injuri :)

victoria_1987_2006

victoria_1987_2006

gandestete

19 Nov 2006, 03:47

e un caz pe cat de neobisnuit,pe atat de des intalnit.ma tem ca la urma vei avea de suferit,desi sincer sper ca gresesc.poate ar fi cazul sa-l invetsi responsabilitatea in familie,sa-si asume si el unele responsabilitati.copiii ia-ti facut in doi.tu ai urmat studii?daca nu,mai ai timp sa repari greseala,cat nu e prea tarziu.in caz ca el te lasa,tu ce vei face cu viata ta?te-ai gandit?sunt sigura ca ai facut-o de multe ori si posibil din motivul dat nu te-ai separat pana acum.te sfatui sa nu uiti ca si tu esti fiinta umana si ai necesitatile tale.daca el te iubeste,te va ajuta.succes!

Acest site foloseste Cookies. Prin navigarea pe acest site, va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor.
Mai multe detalii despre Cookies!