As vrea k aici sa-mi raspunda fetele....

by: skumpika_dp
buna.nu sunt f noua pe forum dar am vrut sa scriu aici pt k am niste nelamuriri.Mai fetelor,spuneti-mi si voi,voi astea care ati inteles kre e faza cu "perioada fertila"....In revista Bravo am citit despre asta dar nu prea am inteles,o sa va reproduc si voua din ce scrie acolo:"La 14 zile dupa menstruatie se produce ovulatia si anume:in a 14-a zi a ciclului,hipofiza secreta un hormon LH care permite ovulatia.Timp de 10 zile dupa ovulatie este o perioada "de foc",perioada fertila,o perioada in care ovulul poate fi fecundat de un spermatozoid.Multi tineri folosesc metoda calendarului ca protectie,dar pt a utiliza aceasta metoda e bine k ciclul sa fie regulat astfel,poate fi risknt.Mai zice k ovulatia este influentata de o multime de factori,asa k exista situatii in kre ovulul este eliberat uneori mai repede sau mai tarziu de 14 zile..."...Sincer,nu prea am inteles mare lucru...care poate sa-mi explice mai clar???!!

skumpika_dp

skumpika_dp

ms mai Andreeatuca.

06 Oct 2006, 15:49

ms pt site...am intrat acolo si e f funny...chiar m-am si inregistrat acolo..te pup si ms de ajutor..ce mai faci?t pup

:)

27 Sep 2006, 21:45

Mai bine uita-te aici ca am gasit si fara inregistrare
http://www.121.ro/content/cupluri_si_dragoste/sex_si_sanatate/s_sex_planner_357/index.php3

no problem

27 Sep 2006, 21:41

http://www.121.ro/content/121_eu/subscribe.php3
cred ca doar dupa ce ai cont gasesti sexplannerul in josul pg cum am mai spus.

skumpika_dp

skumpika_dp

ms

27 Sep 2006, 19:15

ms k mi-ai raspuns dar te rog da-mi intreaga adresa ,adik site...k sa kut...ms,.te pup

ok

27 Sep 2006, 18:42

Mai bine lasi metoda asta....
poti sa-ti faci un cont daca vrei neaparat pe 121.ro si o sa gasesti sexplanner undeva in josul pg ca sa stii perioada fertila.

Top 10 diete nesanatoase
Top 10 diete nesanatoase
diete-sanatoase.ro

Acest site foloseste Cookies. Prin navigarea pe acest site, va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor.
Mai multe detalii despre Cookies!