as vrea si parerea voastra,barbati,femei

by: lisa1313
http://agarttha.wordpress.com/2008/12/02/ce-este-un-barbat/

vanghelis007

vanghelis007

Intalnire

22 Mar 2009, 08:52

Suzuka, intalneste o persoana, care o intreaba cum sa ajunga in piata Universitatii.Dupa ce Suzuka ii da explicatiile de rigoare, o intreaba si ea, plina de curiozitate:
-Iertati-ma ca va intreb:Dvs, sunteti femeie, sau barbat?
-Intre, domnisoara.-ii raspunde omul si pleaca mai departe, lasand-o pe Suzuka nedumerita.

lisa1313

lisa1313

egodog

19 Feb 2009, 00:04

da pare nerealist,pt mine chiar deloc,"dar barbatul si femeia inseamna altceva... ceva mai putin frumos..."si eu intr-o zi am constientizat cum sunt,cu timpul parca simteam o insatisfactie amara,mi-am dat seama ca niciodata in aceasta viata nu voi reusi sa inteleg pe de-a intregul cum sunt,acum ma descopar in fiecare clipa pe mine si pe cei din jurul meu si sunt din ce in ce mai frumoasa,acel "mai putin frumos" se pierde incetul cu incetul,pe zi ce trece.

egodog

egodog

hmm, dragut

08 Feb 2009, 18:44

dar ata de nerealist. eu inteleg ce spui tu acolo sar... acela est punctul de vedere al unei femei, al unei femei care simte prea mult... din pacate acel tip de idealuri sunt sufocate de lumea superficiala in care traim. imi pare rau, dar barbatul si femeia inseamna altceva... ceva mai putin frumos...

gaspy

gaspy

rolurile...

06 Feb 2009, 17:57

ni le asumam, ni le potrivim, ne mai sunt si prescrise... pana la urma in elatie, atat timp cat fiecare este multumit de rolul lui si al celuilalt totul e perfect

lisa1313

lisa1313

in dragostea adevarata

31 Ian 2009, 19:58

nu exista alte roluri decat cel al inimii si al cunoasterii

alexatudor

alexatudor

ceva interesant

31 Ian 2009, 15:01

Un blog pentru, despre si cu femei
http://pauzadeciocolata.blogspot.com/

alexatudor

alexatudor

Roluri?!?

31 Ian 2009, 14:58

Pesronal, nu cred nici in roluri asumate, nici in roluri prestabilite. Relatiile sunt si asa grele, de ce trebuie sa mai si jucam un rol. O relatie devine cu adevarat frumoasa cand renuntam la rolurile pe care le avem la munca, la mesele cu familia, la intalniri... intr-o relatie cu adevrat reusita, el va plange la filme romantice si tu poate vei intretine singura casa catev aluni, cand ii va fi greu. Cand vei fi bolnava, va face pe menajara si iti va aduce micul dejun la pat, iar tu vei fi cea care il incurajeaza cand ii e frica sa mearga la analize. Poate ca, la un moment dat, el va fi cel care va vrea sa iasa din relatie, nu iti va mai raspunde la telefon si tu vei ajunge sa ii trimiti flori si mesaje de impacare. Sincer, jucam atat de multe roluri in fiecare zi, macar cand suntem in bratele lui, sa uitam de partituri...

leo

leo

eu cred ca...

25 Ian 2009, 11:16

relatia potrivita este cea in care fiecare isi asuma roluri si nu cea in care sunt planificate roluri.

lisa1313

lisa1313

...

25 Ian 2009, 01:30

"lucru anormal din punctul de vedere al unei femei, care vrea ca barbatul sa fie cel puternic"
sunt si barbati care isi doresc ca femeia sa fie cea puternica(in fata acestora ma simt ca o mamica,angajata permanent)
dar eu tot sustin ca barbat-femeie,sunt amandoi oameni-fiinte,eu mai mult mizez pe completarea lor

"sa nu cautam o relatie potrivita'ci una care ii permita fiecaruia SA FIE si SA DEVINA"

Jaques Salome

lisa1313

lisa1313

leo

25 Ian 2009, 01:23

"barbatii aia sunt foarte rari si, nu stiu cate femei pot sa nu clacheze in timp in fata lor."
eu ma bucur ca acei barbati exista,chiar daca sunt trista pt ei,pt ca stiu ce au in sufletelul lor(sst,sa nu ma spui ;)).
trecerea acestor barbati in viata femeilor nu este inutila,asa ca nu-ti fa griji pt ele.
pt el ii urez rabdare,intelepciune si multa atentie...

leo

leo

hm,

23 Ian 2009, 21:57

ma indoiesc ca il va gasi. barbatii aia sunt foarte rari si, nu stiu cate femei pot sa nu clacheze in timp in fata lor.

lisa1313

lisa1313

leo

23 Ian 2009, 13:08

bineanteles ca incompleta,barbatii sunt diferiti unii de ceilalti,dar aceea femeia il vede din perspectiva sufletului ei,ce se va intampla daca il va intalni?atunci va fii mai interesant...

leo

leo

:))

22 Ian 2009, 21:37

pai daca nu faci cel putin 80% din ce zice acolo esti pionul iar ea regina. lucru anormal din punctul de vedere al unei femei, care vrea ca barbatul sa fie cel puternic. da, aia este imaginea unui barbat, desi incompleta as putea zice.

Acest site foloseste Cookies. Prin navigarea pe acest site, va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor.
Mai multe detalii despre Cookies!