barbatii in ziua de azi

by: bambolina-diva
in ziua de azi nu se mai gaseste un barbat care sa fie cinstit si sa isi doreasca de la o fata o relatie de lunga durata.aproape toti se gandesc numai la sex si profita de fete...promitandu-le multe si facand putine...

eva31

eva31

Ei se mai gasesc

09 Apr 2011, 01:30

Dar nu i-ai ``descoperit`` tu. Mai cauta, doar ai timp.

a_stranger

a_stranger

maiiiiiiii

17 Ian 2010, 03:44

la fel poate sa zica si un barbat/baiat ca nu mai sunt fete serioase ....asta tine de pers pe care le-ai intalnit.nu cred ca nu mai sunt barbati cinstiti la fel si cu femeile.....sunt de acord cu tine, la fel si eu nu imi gasesc femeia cinstita si sensibila...dar asta e viata...si intr-un fel e mai bine asa....altfel ar fi prea usor

warden

warden

03 Aug 2009, 18:14

1. Ideea de " vreau o relatie de lunga durata" este RETARDATA (inapoiata), de aici partea cu profitatul cui de cine dispare.
2. Toti vrem sa cunoastem persoane, astfel o sa avem relatii (scutrte/lungi).
3. bambolina-diva daca ti se intampla prea des ca baietii sa-si doreasca doar sex de la tine, poate fi din 2 motive (asta vad eu acum :D ) :
a) nu sti sa te orientezi;
b) nu esti ceea ce-si doresc.

Daca punctul 3 se repeta excesiv=> CALL ME :)))))

maara

maara

pt.bambolina

23 Iul 2009, 10:00

Sa nu te gandesti nici o secunda ca am facut afirmatiile anterioare vizandu-te pe tine, nu te cunosc si nici nu mi-as permite, fiecare face ce vrea cu trupul si cu viata sa (si suporta consecintele pe masura)! Si stai linistita poate inca n-a sosit timpul sa-l intalnesti pe EL, alesul!

maara

maara

ba conteaza!

23 Iul 2009, 08:37

De cele mai multe ori trecutul conteaza. Dupa ani, cand vraja trece, incep:``ai fost o curva, te-am facut doamna!``, ``erai un sarantoc, te-am facut om!``, ``erai o taranca, te-am facut doamna de oras!``etc, etc, etc. Cat despre relatii, multe la inceput nu par de durata, dar depinde foarte mult de cat de mult iti doresti sa fie de durata acea relatie. Daca nu stii sa faci concesii, sa ierti, poti pierde.Uneori devine o arta a pastra o relatie. Trebuie sa recunosc, ca uneori ei cauta doar sex cand stiu ca doar asta pot gasi la o anumita persoana pt ca ``cu ce mana dai, cu aia primesti``, nu poti sa fii o parasuta si sa te miri ca nu esti privita ca virgina anului.

kittypaws

kittypaws

Tipic romanesc..

21 Iul 2009, 17:47

Ma intreb cnd o sa ne dezmeticim...cnd o sa renuntam la toate aceste "metode" de a determina profilul psiho-socio-sexualo-comportamental al femeilor si barbatilor.E trist cnd vezi ca toata
lumea ( in special noi tinerii) traieste dupa tipare create de nu stiu cine, auzite de la parinti sau prieteni..etc..oricum ..depasite. Sa fim realisti: fiecare isi traieste viata asa cum doreste. Nu cred ca suntem in masura sa judecam pe cei care doresc relatii serioase si nici pe cei care cauta doar aventuri. Nimeni nu se gandeste dc nu cumva aceste proaste obiceiuri ale noastre de a imparti firu'n 7 si de a barfi pe unul si pe celalalt ne impiedica sa traim?Viata e una: cunosti pe cineva..nu-ti place..mergi mai departe..Cnd o sa apara persoana potrivita va garantez k nu mai conteaza trecutul..Daca traiesti privind mereu in oglinda retrovizoare poate nu mai ai timp sa vezi inainte.

lisa1313

lisa1313

mecanicool

21 Iun 2009, 04:04

"le as numi persoane cu zero sentimente in stoc,care cred ca iubesc( ma refer dupa un sir de iubiri),care cred ca sa indragostit,etc"
-da exista astfel de persoane care isi imagineaza ca iubesc,dar lasa-le si lor sansa lor,dar multi dintre noi trecem prin etapa asta,caci nu cunoastem iubirea dar ne dorim sa iubim,cand ne vom cunoaste mai bine, vom cunoaste si capacitatile noastre de a iubi.

lisa1313

lisa1313

mecanicool

21 Iun 2009, 03:12

tu zici ca un barbat il intelegi daca e serios in functie de cum e in prezent,dar de ce faci diferente zicand ca pe o femeie o intelegi in functie daca a fost tranvai sau nu.deci femeii nu ii acorzi incredere in prezent caci cine stie cum s-a comportat in trecut,iar barbatul are toata increderea noastra pentru ca noi obligatoriu privim in prezent.

shadowwarrior

shadowwarrior

:(

03 Iun 2009, 22:27

nu vreau sa supar pe nimeni,dar nu inteleg de ce tot timpul sunt barbatii devina...nici o data femeile nu se considera vinovate pentru ceea ce se intampla,uitati-va de exemplu la cati ani isi incepe o fata viata sexuala!13,14 ani?cand respectiva fata ajunge la 20 ani e pur si simplu o "epava",cine credeti ca vrea sa aiba o relatie de lunga durata cu asa o persoana?
cat despre sex,am vazut pe pagina anterioara un topic cu numele "Poate dura o relatie fara sex?",deschis de o femeie.toata lumea a cazut de acord ca nu exista relatie fara sex.
sper ca nu am suparat pe nimeni,cheers ;)

Acest site foloseste Cookies. Prin navigarea pe acest site, va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor.
Mai multe detalii despre Cookies!