Albirea dintilor- recomandari

by: ileana_damian
Ma uitam azi la pozele unui cuplu, de la nunta, si am realizat cat de important e zambetul. Pur si simplu un zambet neingrijit iti atrage atentia si nu te poti uita decat la el si la nimci altceva.
Prin urmare, ma bate serios gandul pentru o albire dentara. Ce recomadari aveti?

japonialove

japonialove

poti sa mergi la albire

14 Iun 2011, 15:19

macar odata sau de doua ori insa nu mai mult de atat pentru ca risti sa-ti strici smaltul dintilor;

cristi_iordache

cristi_iordache

domnul si-a facut

28 Apr 2011, 16:36

domnul meu si-a facut albire. a cumparat un voucher la DentEstet si a avut o mega mega reducere. cert e ca in ziua impricinata l-au durtut dintii, a doua zi a fost ca nou, adica nu il mai durea nimic si da, dintii albi ai dracu' de zici ca a mancat creta cand a fost mic.

zambetul e cartea de vizita

08 Apr 2011, 20:54

La cererea mea ,sotul meu a facut o albire a dintilor acum cativa ani, dar a mers la dentist nu a folosit produse din magazin, dintii lui arata bine si acum, nu stiu daca trebuie sa mai mearga in cativa ani sa ii albeasca iarasi. Daca vreti sa aveti dintii albi spalati-va pe dinti dupa ce mancati sau beti ceva ce pateaza dintii cum ar fi cafeaua,cola ... trebuie mers la dentist la 6 luni cel putin, ptr detartrare si intretinere. Cred ca am mai scris si in alte posturi cum imi dau seama daca o persoana este american sau emigrant... americanii au dintii impecabili, si-i ingrijesc ca pe ce au mai drag. Cand am fost in tara acum cativa ani am fost socata de cum arata dantura cunoscutilor mei, copii si adulti ... parca nimanui nu ii pasa de dantura.

autumn

autumn

mai fetelor

18 Mar 2011, 10:12

dar eu tot aud ca daca ai apucat sa-ti faci o data tratament de albirea a dintilor tre sa te tii neaparat de el, pt ca altfel vei avea dinti mai inchisi la culoare...asa este?

fluturas3a

fluturas3a

ZOOM

17 Mar 2011, 10:56

mergi si fa-ti albire ZOOM, e cea mai misto si are niste rezultate absolut spectaculoase.
dar ai grija sa fie ZOOM si nu altceva. e cea mai noua smecherie in domeniu si nu ai probleme cu dintii apoi, iar rezultatul tine cativa ani buni

camiss

camiss

;)

15 Feb 2011, 14:44

eu ma incercat f multe produse pt albirea dintilor,fara niciun rezultat din pacate...ba chiar unele produse mi-au afectat dintii.umbland pe la dentisti o asistenta mi-a spus sa imi fac acasa o pasta din bicarbonat si apa oxigenata cu care sa ma spal inainte de a ma spala cu pasta de dinti normala,si vreau sa va spun k intr-o luna de zile s-au vazut rezultatele.sunt f multumita de aceasta pasta.merita incercat

fluturas3a

fluturas3a

horror

12 Feb 2011, 16:46

Mirese cu zambet galben. Iaaaaac! Ingrozitor.
Neaparat inainte de nunta o vizita la stomatolog si eventual un tratament de albire.

cristi_iordache

cristi_iordache

de acord

12 Feb 2011, 16:44

Nu pot decat sa fiu de acord. Un zambet alb inseamna un zambet relaxat si fericit. Eu am auzit de o tehnica noua, care implica doar o lampa speciala si rezultat vizibil intr-o ora. Era ceva cu Zoom si nu mai stiu cum. Cauta pe net ca sigur gasesti.

Top 10 diete nesanatoase
Top 10 diete nesanatoase
diete-sanatoase.ro

Acest site foloseste Cookies. Prin navigarea pe acest site, va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor.
Mai multe detalii despre Cookies!