as vrea sa-mi vopsesc parul negru

by: hastyglance
Buna, am parul saten inchis si as vrea sa incerc o nuanta mai inchisa , adica bruneta , negru si nu vreau sa apelez la vopsele.ce metode naturale as putea sa aplic:D? cea ce frunzele de nuc este eficienta? care ar mai fi?

lilly_buterfly

lilly_buterfly

hello

18 Iun 2012, 14:00

eu auzisem ca poti folosi cafeaua pentru a da o nuanta mai inchisa parului, uite aici un articol: http://frumusete.ele.ro/Coafuri/Cum-sa-ti-vopsesti-parul-cu-cafea_--a11179.html poate te ajuta cu ceva:)

gaspy

gaspy

frunzele de nuc pentru roscat

23 Apr 2009, 11:21

pentru un par negru iti recomand henna. partea proasta insa este ca henna nu prea mai iese din par. incearca intai o vopsea semipermanenta, din aceea care dureaza doar 4-6 spalari. trebuie insa sa fii foarte sigura intai ca asta iti doresti pt ca odata vopsit parul negru cam greu sa-l mai deschizi. succes

w88bea

w88bea

solutii

22 Apr 2009, 23:50

Daca vrei, incearca un nuantator sa vezi daca te prinde negrul si daca iti place cum iti sta.Nuantatorul dupa cateva spalari se duce si daca esti convinsa ca asta vrei poti aplica o vopsea permanenta sau poti folosi Henna.Frunzele de nuc stiam ca iti ofera o tenta mai roscata, nicidecum neagra.Ma insel cumva ?

hedonista

hedonista

nu ti recomand

17 Iul 2008, 14:02

Si eu am facut greseala asta acum 2 ani si ceva si mi a placut pt putin timp dupa aceea am tot incercat sa l scot din par. si plus ca acum se poarta culorile naturale.. n are rost sa te mai vopsesti in ziua de azi decat daca ai fire albe.Eu abia acum am reusit sa scot toata vopseaua din par, bine... asta pt ca am parul lung dar e enervant.

Acest site foloseste Cookies. Prin navigarea pe acest site, va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor.
Mai multe detalii despre Cookies!