Cadou pentru nou-nascut

by: pisi
O buna prietena de-a mea a nascut zilele acestea si nu stiu ce cadou sa fac fetitei nou-nascute.
Am cumparat deja micutei un sac de dormit pentru bebei,dar ma gandeam sa mai ofer ceva cadou copilului.
Aveti vreo idee de ce anume ar mai avea nevoie pt bebelus tinerii parinti?
Multam.

pisi

pisi

Multumesc de sfaturi!

21 Mai 2007, 21:26

Fetelor,multumesc mult de sfaturi,mi-ati dat idei interesante!

V-am pupat!

kikishor

kikishor

Cadou

21 Mai 2007, 17:49

Cand se viziteaza pentru prima oara un bebelus, i se dau bani! Am inteles ca un cadou deja i-ai cumparat, parerea mea e ca niste banutzi ( cateva sute de mii, dupa buget) sunt suficienti pe langa ceea ce i-ai luat. asa parintii vor putea folosi acei banutzi pentru copil, cumparand ce ar mai avea nevoie.

rebella

rebella

Depinde...

21 Mai 2007, 08:10

daca parintii isi permit lucruri care sunt necesare si au de toate atunci sfatul meu ca mama de doi, o rama de foto din acelea colorate pt. camera copilului, carticele de povesti din acelea pop-up, jurnal bebe in care sa isi scrie impresii si amintiri de care isi va aduce aminte cu drag. Dar in cazul in care nu isi permit lista completa de necesar pt. bebe atunci fa o prima vizita si du-i ce i-ai cumparat deja si vezi cam ce si-ar mai dori sau ar mai avea nevoie. Fereste-te de haine, raman mici imediat si vor fi uitate in cateva luni. Fii originala si multe felicitari prietenei tale.

Acest site foloseste Cookies. Prin navigarea pe acest site, va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor.
Mai multe detalii despre Cookies!