2% pentru ambulanta?

by: ana1
Am auzit recent ca exista o asociatie A.S.U.P.R. care ar reprezenta Ambulanta Bucuresti si pentru care s-ar putea dona cei 2% din impozit. Ce parere aveti?Eu nu stiu daca sa ii redirectionez aici sau la smurd, sau la crucea rosie.Ma gandesc ca totusi ei snt cei care vin la orice apel(apropo de asta,am avut asa niste experiente urate cu ambulantele particulare)si cei care sunt platiti cel mai prost. Stiu ca au existat si exista si medici care nu stiu sa isi faca treaba dar asta se aplica in orice alt caz, nu numai in medicina,asa-i?Am inteles ca un medic are un salariu de 10 mil vechi dupa 10 ani de ambulanta...trist, nu?Poate ca asta e ocazia noastra sa schimbam ceva...si pana la urma de ce nu pt servciul de ambulanta?arafat are destui bani pentru smurd.Voi ce credeti?

scrat

scrat

decizia ta

22 Apr 2008, 10:44

lucru care mi se pare inadmisibil.cand am fost la smurd ,si au reparat ei ce-mi facuse tanti din bv,sincer nu am cuvinte sa-ti descriu cat de frumos s-au purtat cu mine ,s-a uitat la mine,mi-a analizat "avariile",mi-a explicat pe intelesulmeu ce probleme am ,cum se pot repara ,am stabilit de comun acord data operatiei.inainte de operatie doctorita mereu ma incuraja sa nu-mi fie frica,nu o sa ma doara etc.sincer doar cuvinte de lauda am pt ei.
si legat de cei de pe ambulanta,un prieten de'a tatalui meu lucreaza de 4 ani pe salvare si are salariu de 13 mil,asa ca eu nu-i plang de mila
si app.in mures daca suni la smurd ei ajung la tine in 2 mn,ambulanta in 10....
ca sa-ti dau un ex concret despre serviciile pe care le ofera ambulanta o sa postez un link cu un accident de motocicleta,poate unele din voi il stiti pt ca e vechi.accidentul a avut loc la iesirea din brasov,filmuletul are aproape 8 minute si salvarea tot nu a aparut(si gandeste-te cat timp a mai fost inainte ca cel care a filmat sa aprinda camera plus dupa,unii au spus ca a durat 40 min pana a venit salvarea)
http://www.youtube.com/watch?v=021KDIUpYL8&feature=related
tragi singura concluziile

scrat

scrat

decizia ta

22 Apr 2008, 10:31

anai,alegerea este numai a ta p cine redirectionezi cei 2% din impozit.parintii mei(eu fiind din brasov) directioneaza acei banuti pt "HOSPICE Casa Sperantei"(eu nu directionez nimic ca inca sunt eleva dar de 2 ani de zile sunt voluntara la HCS si pot sincer sa zic ca m-am schmbat mult in bine de cand activez ca voluntar).HCS este un ONG care se ocupa de bolnavii de cancer aflati in faza terminala.in bv exista un centru unde acesti oameni stau,fac terapii,petrec timpul impreuna,incearca sa-si mai uite problemele.fratele meu care locuieste in mures directioneaza banii catre SMURD .si dupa parerea mea acei oameni chiar fac minuni,in afara de asta ce apreciez cel mai mult la ei e faptul ca in vocabularul lor nu exista cuvintele "spaga","mita","o atentie mica" s.a.m.d. .Daca te duci la ei cu o problema se comporta cu tine ca si cu un om(si asta o zic din proprie experienta,la un spital din brasov mi s-a facut o incizie de aprox 5 cm fara nici un fel de anestezie,fara sa mi se spuna inainte ce va urma sa mi se faca,fara sa fiu spalata de sange dupa toata treaba asta,pur si simplu mi s-a aruncat o fata de perna rupta sa ma sterg si m-a dat afara din cabinet)

Top 10 diete nesanatoase
Top 10 diete nesanatoase
diete-sanatoase.ro

Acest site foloseste Cookies. Prin navigarea pe acest site, va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor.
Mai multe detalii despre Cookies!