Acneea....cosmarul

by: amarenna87
Am inceput sa sufar din cauza acneei de la varsta de 16-17 ani,am incercat toate tratamentele posibile,unele auzite de la prieteni,cunoscuti,dar degeaba.Am ajuns apoi la un foarte bun dermatolog,am facut tot ce se putea,ajungand la ultina speranta,ultimul tratament in cazul cosurilor,sunt 5 ani de cand lupt impotriva lor si 3 ani de cand fac acest ultim tratament,am o piele de invidiat si ma ingrozeste gandul ca in momentul terminarii tratamentuluiimi vor aparea din nou.Voi ati suferit de aceasta problema?

ruxxy

ruxxy

replica.....:)

26 Sep 2008, 15:52

si eu am avut de mica ,din adolescenta mai exact cam aceeleasi probleme cu tenul ca si tine .prima data am incercat tot felul de tratamente auzite de la parinti sau prieteni si fara prea mare rezultat.apoi am mers la multi medici dermatologi si am incercat toate retetele dar imi treceau doar in timpul tratamentului ,cand opream tratamentul la 2 saptamani imi apareau iar.pana cand am mers la spitalul de dermato-venerice si acolo am cunoscut o doctorita mai in vartsa dar f buna.mi-a dat diaceneal ,isotrexin gel(pe care si acum il folosesc )roacutan,niste antibiotice straine(nu mai retin numele)si anticonceptionale yasmine(f bune)nu pot sa zic ca acum am un ten de invidiat dar cel putin nu mai am cosuri,puncte negre sau cicatrice.iti doresc mult succes!

amarenna87

amarenna87

RE

25 Sep 2008, 15:29

Am luat anticonceptionale recomandate pt asa ceva si sapun cu sulf si crema cu sulf(care e oribila)si creme dermato-cosmetice(foarte scumpe precum keracnyl-ducray, diacneale-aven) si tot degeaba.....

Acest site foloseste Cookies. Prin navigarea pe acest site, va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor.
Mai multe detalii despre Cookies!