Am cateva mici fibroame ce sangereaza mereu.

by: mycry01
Buna la toti ! Am 47 de ani si am acesta problema care ma preocupa foarte mult. Din cate am citit este o lipsa de progesteron. Imi puteti da cateva sfaturi cum as putea gasi progesteron natural? Orice alt sfat este bine venit Cu multumiri, Cela

cabinet

cabinet

fibrom uterin

20 Iun 2005, 13:34

- ce lmai important este sa mergeti la medicul de familie pentru un examen medical de bilant.
- in cadrul acestui examen medical de bilant se vor recomanda unle investigatii si eventual unele examene medicale complementare (la anumite specialitati).
- acst examen medicale de bilant va creea un tablou despre starea dumnevoastra de sanatate si daca existe semne pentru care este necesar inceperea unui tratement.
- Daca este asa cum spuneti vorba de fibroame care sangereaza, va trebui sa mergeti la un examen ginecologic de specialitate, unde vi se va face recomandarea de tratament.
- Daca exista sangerare frecventa, inseamna ca foarte probabil, aveti si anemie care va trebui tratata.
- Dar este intradevar un fibrom cauza sangerarii?
- Va sfatuiesc sa mergeti la medicul de familie si sa-i cereti sfatul medical.
Sanatate
Dr Perceli

mironasi

mironasi

progesteron natural

04 Iun 2005, 11:33

o sursa la indemana de progesteron natural este ceaiul sau tinctura de coada soricelului! trebuie sa ai grija totusi, pentru ca tinctura se administreaza intr-un anumit mod!

Acest site foloseste Cookies. Prin navigarea pe acest site, va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor.
Mai multe detalii despre Cookies!