bacteria escherichia coli in urina

by: stellamaria
stie cineva cum se scapa de escherichia coli?am luat si celebrul vaccin Urovaxom,2 cutii,dupa prescriptie medicala,,iar la analize a aparut din nou!am aceasta bacterie de multi ani,provoaca repetate infectii urinare,ba chiar si pietre,,multe necazuri dealtfel sint legate de prezenta ei!! a mai avut cineva,de lupatat cu ea??cum a-ti scapat?

urolog bun

15 Iun 2010, 01:01

Ar trebui sa vezi un urolog bun, care sa iti urmareasca programul zilnic , cat bei/ mananci/ activitati fizice si nu numai :)) si sa iti recomande cel mai bun tratament. Ceva se intampla daca nu dispare dupa tratament cu antibiotice. Dupa tratamentul cu antibiotice mie mi-a recomandat sa ma hidratez bine si sa iau cranberry juice pastile zilnic pentru cateva luni , o pastila pe zi pentru intretinere. Atentie! caci iti poate irita vezica si poti avea aceleasi simptome ca si o infectie urinara :(, ia-le cu un pahar mare cu apa.

tashulina

tashulina

Cauta

14 Iun 2010, 09:05

la farmaciile naturiste sau la plafar picaturi pe baza de ienupar si merisor. Se pare ca dau rezultate bune in astfel de cazuri.

Acest site foloseste Cookies. Prin navigarea pe acest site, va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor.
Mai multe detalii despre Cookies!