Candida din bazinul de la strand

by: firenze69
A auzit cineva de asa ceva? Am o prietena care pretinde ca a luat candida din bazinul de la strand.

nanni

nanni

pt moasha!

08 Aug 2007, 14:22

moasha,te rog sa mi spui mai multe despre acest vaccin.vreau sa l fac pt ca e ultima mea speranta ca mai pot scapa de candidoza de care sufar de aproape un an. adresa mea de mail este cris80din@yahoo.com.astept vesti si detalii. eu sunt din provincie,cum mi l pot procura?si spune-mi dc acest vaccin odata administrat, imi garanteaza ca scap de candida.multumesc. astept un semn.

ella2312

ella2312

si eu vreau informatii suplimentare

29 Iul 2007, 18:17

deoarece mama mea are o candidoza vaginala de cativa ani, care nu se trateaza deloc usor si ea a facut-o de la antibiotice. afost pe la n doctori si a facut n tratamente da dispare pentru un timp si apare din nou. adresa mea este ell2312@yahoo.com. multumesc

simona2007

simona2007

am nevoie de info suplimentare

19 Iul 2007, 11:43

buna moasha, as vrea mai multe informatii daca se poate, am auzit ceva despre un vaccin, dar sunt in cautare de info suplimentare
emailul meu este posa_simona@yahoo.com

moasha

moasha

corect

11 Iul 2007, 10:15

oarecum corect crys-ti-na! exista acum vaccin pt candida! si apropo! nu se trateaza asa usor fara vaccin! cine doreste info adresa de mail va rog

crys_ty_na

crys_ty_na

povesti

05 Iul 2007, 21:25

candida e provocata de o dereglare a florei vaginale...deci nu o poti "lua" de la strand...in cel mai rau caz apa aceea poate favoriza aparitia ei...nu va mai spalati in vagin cu tot felul de sapunuri pt ca ele favorizeaza aparitia ei...doar cu apa e suficient...

pisi

pisi

Da,e posibil

16 Iun 2007, 10:54

Se poate lua candida si nu numai de la bazinele publice,sauna,strand,piscina etc
Grija mare si la epidermomicoza(ciuperca la picioare sau la maini).
Sa aveti intotdeauna o pereche de papuci la voi si sa-i purtati cand va duceti in astfel de locuri,desigur.
Recomandarea cu papucii e valabila si cand sunteti in concediu si ati inchiriat o camera de hotel,niciodata nu stati cu picioarele goale acolo.

alina_daniela

alina_daniela

Este posibil!

15 Iun 2007, 20:09

Da, este posibil, am mai auzit! Candida este o boala deranjanta, insa nu grava (se trateaza usor). Si eu am avut candida si ghici de la ce mi-a spus medicul k e posibil sa o fi facut-o? De la gelul de dush pentru igiena intima... Deci este posibil orice!

Acest site foloseste Cookies. Prin navigarea pe acest site, va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor.
Mai multe detalii despre Cookies!