candida

by: michellle
buna. as vrea sa stiu si eu care sunt simptomele candidozei la nivel bucal. am citit peste tot ca se manifesta IN gura, dar mie mi-au aparut niste bubite, ca niste cosuri foarte foarte mici, de jur imprejurul gurii, ci nu inauntru. suspectez ca este candida, pentru ca, pe langa asta, am tot felul de mancarimi si secretii vaginale abundente. ambele apar doar in acelasi timp. si la nivel vaginal, si bucal.
nu e prima data cand patesc. prima data am fost diagnosticata cu dermatita de contact, si am urmat un tratament pentru zona bucala, si mi-a trecut. nu am spus la nimeni si de zona vaginala, dar si acolo mi-a trecut de la sine.
va rog mult sa ma ajutati. stie cineva ce ar putea fi? si daca e candida, stie cineva vreun tratament naturist? (cu ceaiuri, ar fi foarte bine)

andrada19543

andrada19543

CandyClear 5

29 Dec 2011, 15:04

Pentru eliminarea candidei poti incerca produsul natural nr 1 in SUA. Se numeste CandyClear5. Am avut si eu candida bucala si in 3 luni de zile am eliminat-o definitiv cu ajutorul acestui produs minune. De ani de zile ma confruntam cu ea, pana cand am descoperit acest site www.ekilibrium.ro care detine produse naturiste eficiente pentru tratarea candidei. Acest produs contine si zeolit si pe langa faptul ca am distrus bacteria candida am eliminat si toxinele din organism. Este eficient si benefic pentru organism!

redred

redred

tratament ovule

17 Aug 2011, 21:35

Incearca polygynax. Eu l-am folosit pentru o astfel de infectie si boala nu a recidivat.

chvleo

chvleo

recomand econet

24 Mai 2011, 18:19

la Econet poti gasi produse foarte bune care te pot ajuta in astfel de afectiuni. pentru informatii te pot ajuta: gyorgy.leo@gmail.com sau 0742 210 284

jonge_en_arme

jonge_en_arme

remediu natural

02 Sep 2009, 13:03

va recomand eu un tratament pe baza de aloe vera.poti scapa de candida in cel mai scurt timp, doar sa respecti administrarea. daca nu aveti incredere in ceea ce va dau puteti citi parerile altor persoane pe forumurile medicale.

gabitz_u

gabitz_u

candidoza

05 Aug 2009, 23:55

am si eu o intrebare. acum un an am facut tratament pt candidoza.. acuma vad ca mi`au revenit simptomele dar n`am ajuns inca la gyneco sa reiau un tratament. se poate ca ciuperca sa`mi afecteze menstruatia? deja mi`a intarziat mai bine de 8 zile peste cele 28 si ma cam ingrijoreaza

tashulina

tashulina

Tratament

30 Iul 2009, 11:15

Candida Albicans este prezenta la aproximativ 50% din populatie fara a provoca semne sau simptome de boala si este localizata la diferite niveluri: cavitate bucala, vagin, tract gastrointestinal.

Tratamentul candidozei este simplu. La femei, aplicarea in vagin de ovule antifungice si a unei creme, la nivelul vulvei, timp de doua saptamani.

Ca si tratament naturist stiu capsulele Garlic Caps(extract de usturoi si patrunjel), de la CaliVita.

Acest site foloseste Cookies. Prin navigarea pe acest site, va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor.
Mai multe detalii despre Cookies!