Barajul Paltinu - Valea Doftanei

by: tashulina
As vrea sa profit de weekendul care vine sa sa fac o plimbare pana la Barajul Paltinul, pe Valea Doftanei. Am vazut imagini de acolo si zona pare superba. Intrebarea mea este insa daca este permisa camparea cu rulota pe malul lacului sau este obligatoriu sa ajung la o pensiune.

alexandraiulia1992

alexandraiulia1992

se merita!!!

04 Iul 2013, 11:10

Nu ai cum sa campezi cu rulota langa apa pentru ca nu ai cum sa ajungi cu masina acolo.
Masina trebuie sa o lasi undeva mai sus, pe strada principala, ce leaga Campina de Valea Doftanei si de acolo trebuie sa cobori singur toate bagejele pana langa apa.

Oricum, chiar daca partea asta nu este asa placuta, se merita, peisajul este minunat! :)

tashulina

tashulina

Da, am fost

10 Nov 2010, 12:17

insa nu am mai carat rulota dupa noi, pt ca eram mai multi, asa ca am ales optiunea pensiune.

Am stat la Pensiunea Vila Verde, la doar 5 km de Barajul Paltinu. E foarte misto, priveliste, servicii, tot.

autumn

autumn

Pana la urma

08 Nov 2010, 09:44

ai fost? unde ai ramas peste noapte?

autumn

autumn

Eu am fost

05 Nov 2010, 09:00

asta vara si era multa lume cu cortul, asa ca nu cred sa zica ceva de rulota, desi in mod normal intr-o tara civilizata campezi doar in locurile special amenajate, nu unde te trezesti tu...

Acest site foloseste Cookies. Prin navigarea pe acest site, va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor.
Mai multe detalii despre Cookies!