Atitudinea pozitiva si increderea te pot ajuta in cariera?

by: dianaandreescu
Cat de mult considerati ca va poate ajuta in cariera o atitudine pozitiva?
Probabil v-ati lovit deja de diverse probleme: insatisfactii la locul de munca sau chiar pierderea acestuia, disperarea de cauza generata de faptul ca aplici la diverse posturi si nici macar nu iti este luat in considerare CV-ul,faptul ca participi la interviuri si nu primesti nici un fel de feedback...
Ce faceti in astfel de situatii?

O saptamana excelenta!

Cu prietenie,
Diana

eva31

eva31

Don`t worry, be happy

03 Apr 2011, 01:16

Si daca ai o atitudine negativa, in aceasta situatie, te ajuta mai mult in cariera?

andreeacrisan95

andreeacrisan95

Cum sa-ti faci jobul mai placut

08 Aug 2010, 10:41

Cateva solutii prin care jobul sa fie un loc placut si sa te multumeasca. http://femina.rol.ro/art/27148-71-cum_sa-ti_faci_jobul_mai_placut.htm

sensei_girly

sensei_girly

atitudinea e f importanta

03 Aug 2010, 14:36

eu am trecut prin multe-n viata...
dupa divort, m-am trezit cu un copil de crescut si avand doar studii medii...atunci mi-am dat seama ca e important sa ai o specializare cautata, dar si ca poti invata la orice varsta...asa ca m-am inscris la cursuri eurocor de contabilitate. Era bine ca fiind prin corespondenta puteama sa s lucrez si sa stau cu ala'mic, bine ca-l mai lasam pe la mama, dar stii...e greu si pentru a batrana...
in fine, avand niste cursuri acreditate de conta, mi-am gasit mai rapid de lucru :)
dar, mai ales nu m-am lasat prada disperarii, m-am ambitionat sa trec peste toate greutatile vietii...

autumn

autumn

Nu ai reusi

13 Iul 2010, 10:11

sa faci nimic fara o atitudine pozitiva. De cele mai multe ori te ajuta sa iti mentii un tonus psihic ridicat si sa faci fata cu brio intamplarilor mai putin fericite.

Diete pentru adolescenti
Diete pentru adolescenti
diete-sanatoase.ro

Acest site foloseste Cookies. Prin navigarea pe acest site, va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor.
Mai multe detalii despre Cookies!