Avantajate in dezvoltarea unei cariere

by: monita
Credeti ca femeile au un avantaj in dezvoltarea carierei? Sunt sefii mult mai ingaduitori cu ele?

leo

leo

in general

30 Mai 2008, 05:16

femeile sunt mai protejate de sef/sefa. fratele meu zicea zilele trecute ca o profesoara le-a zis "eu o sa pun intrebari din proiect, nu cumva sa il faca fetele si baietii sa se uite". astfel de cazuri sunt dese.

in general pe aceleasi pozitii am vazut femei mai slabe decat barbatii. asta se vede cel mai bine cand iei credit de la o banca. daca sapi mai adanc mai repede intorci o femeie decat un barbat. au insa abilitatea de a comunica foarte bine si isi eclipseaza astfel lipsa.

emilia_me

emilia_me

.

21 Mai 2008, 16:48

In mare parte da, sunt avantajate, am astfel de cunostinte... insa daca reusesc sa se tina de treaba dupa avansare e ok... insa un aspect fizic placut.. este un atu, un imbold.

alexia_

alexia_

hmm

17 Mai 2008, 17:30

Depinde de sef...de coeficientul lui de inteligenta...daca alege dupa criterii strict fizice, va fi mai ingaduitor....daca vrea sa ii mearga bine firma, va alege ce trebuie.

Acest site foloseste Cookies. Prin navigarea pe acest site, va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor.
Mai multe detalii despre Cookies!