5 ani-partea I

by: nyna
Ultimii 5 ani au fost aparte. Presarati cu momente de succes, tristete, veselie, candoare, liniste si neliniste. 5 ani. Varsta unui copil. Durata unei facultati si a unui master....Pentru mine 5 ani de singuratate. In 2005 m-am despartit de prietenul meu de atunci in urma unei relatii de 4 ani. Daca cineva mi-ar fi spus atunci ca voi fi 5 ani singura nu as fi crezut. Nu vreau sa fiu acuzata ca sunt disperata sa intru intr-o relatie. Mi-am dorit sa impartasesc ce e in sufletul meu. Poate si alti oameni trec prin astfel de experiente. Poate altii nu si vor invata sa se bucure mai mult de relatia pe care o au.

Am 28 de ani, sunt o femeie calda, vesela si foarte ambitioasa. In ultimii ani am incercat sa gasesc o persoana speciala, un om pe care sa il iubesc dezinteresat. La un moment dat mi-am pus problema ca as avea standarde prea inalte. Am incercat sa fiu cat mai deschisa. Am dat sanse si barbatilor divortati, cu copii si celor care nu aveau pregatirea mea, si totusi nu l-am intalnit. Nu sunt adepta compromisului in viata personala. Nu am putut intra intr-o relatie doar ca sa nu fiu singura. Din contra, uneori ma sperie cat de independenta sunt.

Nu s-a postat nici o replica.

Top 10 diete nesanatoase
Top 10 diete nesanatoase
diete-sanatoase.ro

Acest site foloseste Cookies. Prin navigarea pe acest site, va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor.
Mai multe detalii despre Cookies!